Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Re: Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Post autor: Abrasus »

Loremaster pisze:Ok jeżeli chcą wprowadzić system kompozycji do gry turniejowej i nowe armie mają być zbalansowane (zresztą mówi się chyba o 6 armiach więc chyba nawet jak na GW jest to możliwe) to nie będzie źle.
Aż mi się przypomina słynne "Winter is coming" :D. Taa, te zasady będą, na pewno. Już zaraz, za dzień, za tydzień wrzucimy, na 100%! Jeszcze nie wrzuciliśmy? Nie no, nie przejmujcie się, za dzień, za tydzień będą. Góra za miesiąc. No, może za rok =D>

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Abrasus pisze:Taa, te zasady będą, na pewno. Już zaraz, za dzień, za tydzień wrzucimy, na 100%! Jeszcze nie wrzuciliśmy? Nie no, nie przejmujcie się, za dzień, za tydzień będą
ekhm - będą faktycznie w połowie lipca :) znowu mi się coś przyśniło :)
Fluffy pisze:Przyjmuję zakład O co?
Jak zwykle stoi - o duże piwo! :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

GW pozbyło się starego SM z przed swojej siedziby i wstawiło nowego. Znając ich, to pewnie jest ze złota :lol2:

Obrazek
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jak zwykle stoi - o duże piwo! :)
Stoi! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Uchu, jaka pewność...

Jestem sobie w stanie wyobrazić, że turniejowa gra "w scenariusze na ustalone armie" może być w jakiś sposób ciekawa. Gdyby to jakiś tęgi rozkminiacz napisał, najlepiej do zasad 8 ed...

Problem w tym, że zasady AoS naprawdę nie są dobre. Pal sześć listy armii, jak to już wiele razy było pisane, w typowej rozgrywce robi się blob na środku stołu i walka trwa i trwa i trwa. Jest zbyt mało bonusów za pozycję, szarżę czy elementów kamień-nożyce-papier, by gracz czuł, że ma istotny wpływ na wynik tego blobowania. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia - niech skrobnie/nagra battle report.

Mechanika jest celowo mocno losowa (IGOUGO z rzutem na inicjatywę po prostu się nie kombinuje). Warscrolli też orły nie pisały.

Więc co takiego się wydarzy w sierpniu, że te wszystkie problemy nagle znikną? GW ogłosi "żartowaliśmy, sorry, to był taki trolling, tu jest 9 ed. z normalnymi zasadami, balansowali je przez pół roku gości podrekrutowani z Blizzarda, GL&HF?

Bo na mój gust po prostu GW wyda książeczkę, która będzie obfitowała w tyle samo elementów "WTF?", co reszta tego produktu. Może nie będzie w niej rozmów z koniem, ale na brak balansu, płytkie playtesty i dziury możemy chyba liczyć.

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Z tych zasad jest konkretna beka a MG gra o wszystko to prawda!

Byłem w Sobotę na pre-order w sklepie Warhammer w Glasgow. Tłumy jakby rzucili salceson.
O godz. 11 rano złapałem z półki jednego z 6 magazynów White Dwarf..., no chyba, że taka marketingowa zagrywka z popytowym towarem, a na zapleczu mieli ich pod sufit :wink: Fakt, że musiałem stać w kolejce żeby za niego zapłacić i widziałem tych wszytskich entuzjastów AoS.
Brytyjczycy to kupują i łykają jak pelikany. Tatuś w garniturze już sklejał z synkiem kujonkiem nowego tego samego ludka z gazety. Wielu starych graczy wraca do "Warhammera" po latach bo nowe figurki są awesome!!!
Wraca wiecej niż przy End of Times...
Bo ich na to stać, są tępi i chcą się dobrze bawić :D

A co do MG to jeńców nie biorą... na wyprasce od Liber-Sigmarina z WD jest data 2014 więc nie liczę już na 9 edycje WH ;)
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

No ja rozumiem że dla was to jest przykre - ale my nawet 3 światem nie jesteśmy.... ich stać i oni to kupią i to się liczy.... ale szczerze - bez bzykania ! (Grolshek czuwasz? :D ) To może być bardzo dobra gra z bardzo fajnymi figurkami . Wszystko jest gotowe - rulsy - książka etc... wystarczy przymknąć paszczę znawcy i poczekać ze 2 tygodnie ...
ZAWSZE. G. Pewne rzeczy są w życiu stałe :) Jak np. G! :)
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 18:41 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Ja mam jedynie ból dupy o redesign modeli - tzn. wiem, że to co posiadam będzie zupełnie inne, do tego w pewnym momencie pójdzie w odstawkę. Pojawią się Ogórki, Łacińskie Elfy i inne cuda, które niestety będą czymś innym.

Z jednej strony można stwierdzić, że GW mógł całkowicie się odciąć, ale przejście do innego systemu z zachowaniem jego elementów (by utrzymać część klientów), to dobry ruch. Z drugiej patrząc na nowe "Imperium", boję się, jak to będzie dalej.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jestem sobie w stanie wyobrazić, że turniejowa gra "w scenariusze na ustalone armie" może być w jakiś sposób ciekawa
Wystarczy ze odpalisz sobie którykolwiek wątek z rozpiskami ETC... :D
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

haha zaraz sie okaze, że gracze ktorzy krzyczeli jakie to ETC jest zle i jak wymusza standardy armii będą przeszczęśliwi jak będą mogli grać ustalonymi armiami w potencjalne scenariusze AoS :)

taki psikus losu
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Preordery startujące w sobotę:
Warhammer: Age of Sigmar (book, has a limited edition too)
Stormcast Eternals Liberators
Stromcast Eternals Lord Celestant

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

A ja spokojnie sobie czekam bo wydaje mi sie że to sie okaże naprawdę fajną grą bo teraz od razu widać ze to pierwszy skok na kase i bedą rozszerzone zasady ale kto nie chce nie musi mi wierzyć :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Info o Stormcast eternals
there should be at least 4 more Stormcast Eternal products in the next weeks
I chyba jeden z nowych oddziałów

Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

http://captiongenerator.com/48861/Age-o ... -interview
Fajan przeróbka wyiadu na temat age of sigmar :) można się popłakać, szczególnie motyw o forge worldzie pod koniec :d

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »


Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

BOGINS pisze:http://captiongenerator.com/48861/Age-o ... -interview
Fajan przeróbka wyiadu na temat age of sigmar :) można się popłakać, szczególnie motyw o forge worldzie pod koniec :d
Dobre ! dobre :D
To jak już lecimy z wywiadami to http://captiongenerator.com/48316/Age-o ... -Interview

I na koniec wujek adolf i jego swordmasters... http://captiongenerator.com/48463/Hitle ... -of-Sigmar
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

System ma potencjał, na razie czekam na Chaos Dwarfy. Jak wyjdą za 2 miechy wtedy zabieram się do gry non stop;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Never pisze:System ma potencjał, na razie czekam na Chaos Dwarfy. Jak wyjdą za 2 miechy wtedy zabieram się do gry non stop;)
Hm... już któryś raz widzę, że piszesz o tym że czekasz na Chaos Dwarfy i to z entuzjazmem.

Opcje są dwie:

1. Robisz sobie jaja (dzieci fejsbuka mówią na to: "trollujesz") :lol2:
2. Naprawdę na nie czekasz a wtedy mi będzie przykro że tobie będzie przykro... :(

Serio.

Obym się mylił - życzę ci jak najlepiej.

Awatar użytkownika
Evazan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: Evazan »

Never pisze:System ma potencjał,...
:shock: [-X

Jak już się sporo wyjaśniło odnośnie zasad kompozycji armii itp to właśnie mnie olśniło że ja już rok temu grałem w AoS z moim ówcześnie 5letnim synem. Dostał w prezencie szczurki bo mu się bardzo podobały. Za chiny nie chciał ich ustawiać na zmagnesowanym trayu za to rostawiał ich w luźnej formacji obok siebie. Nie bardzo był w stanie ogarnąć modyfikatory do trafienia i do zranienia więc graliśmy na 4+/4+ save na 4+.
Teraz widzę że GW cofnęło sie w rozwoju do takiego 5 latka bo te zasady wyglądaja jak układane przez niego. Napomknę tylko że jak wystawialiśmy figurki to nikt punktów nie liczył bo i jak wyjaśnić 5latkowi że ten Demon Prince to 500 punktów jest wart a jego szczurzy niewolnik 2 pkt. Za to zawsze się cieszył bo rzycić 4+/4+ to łatwo i wszystko wokoło pada aż miło.

W sumie trochę pograł i sie znudził. Dla mnie to była frajda patrzeć jak się dziecko bawi ale to moża zrealizować kupując figurki żołnierzyków 60szt za 14,99 a nie kosztem hobby które kosztuje kilkaset złotych plus (mocny plus).

Od pięciu lat zbieralem i grałem w WFB i to była dla mnie mocna pozycja. Z fantasy nawet nie patrzyłem na inne tytuły. Teraz mocno szukam alternatywy, bo w obszarze skirmisha jestem pod wrażeniem Infinity. Fajny system ciekawe zasady. Kontakt z producentem. Wspieranie turniejów (coś czego w WFB o zgrozo wogóle nie ma i gracze są sobie zostawieni na pastwę losu). Moim zdaniem to grzech główny GW - jeszcze pamiętam czasy SWCCG gdzie na turnieje Decipher przysyłał boxy. IMO bez wsparcia turniejowego ciężko sie taki system rozwija.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

System nie ma żadnego potencjału. Ogranicza się do wywalenia jakichś modeli na stół w bardziej lub mniej uzgodnionej liczbie, poturlaniu kostkami na rozlosowanie terenów, a potem jedna tura szarż i następne godziny turlania kostkami dopóki któraś strona nie zniknie.

Łopatologia tego wszystkiego mnie odrzuciła. Przerzucam się na Warthrone, gdzie mam przynajmniej poczucie, że sam wpływam jakoś na przebieg gry a nie tylko kostki. Niemniej dzieciom AoS może się podobać.

Zablokowany