Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Re: Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Post autor: Don_Silvarro »

Loremaster pisze:Moim zdaniem ta kampania Mantica to jest nieporozumienie, powinni się cieszyć że GW napędza im klientów/zwiększa zainteresowanie i skupić się na promocji swojego produktu....a tak to wygląda żałośnie i mnie całkowicie zniechęciło do tej firmy.
Cieszą się i promują, co widać na formowym blogu, firmowym fejsbuku i wszelkich grupach i forach związanych z grami figurkowymi fantasy.

A oprócz tego od czasu do czasu pozwalają sobie na dowcip w typowo brytyjskim stylu - jak dla mnie świadczy o umiejętności zachowania dystansu, ale każdy sobie może myśleć co chce :) Sam Fisty Glue Man to jest jeden z fanowskich żartów, powstały przy którejś z kampanii kickstarterowych jako pocieszny ludzik z klejowej tubki, który swym zawzięciem i kleistymi mocami ratuje uszkodzonych wojowników wszelkich pól bitew :P Na firmowym forum i w komentarzach KS stworek urósł do rangi nieoficjalnej maskotki firmy, nawet chyba w pewnym momencie koszulki z nim były do zakupienia :P

BTW oczywiście wszyscy wiedzą, że oni czegoś takiego sobie nie postawili na parkingu, tylko to fotoszop, prawda?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Super wszystko świetnie ale oni de facto żyją tylko GW, bo ich figurki są tak obrzydliwe że nie wiem ile osób ma ich całe armie.
Nie wiem czy się tak promują, widzę tylko ich trollowanie. Ja nie jestem jakimś fanem GW po prostu nie znoszę firm które jak pijawki żyją wyłącznie z innych.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Moim zdaniem upłyną wieki nim wejdą jakością swoich figurek choćby na level Warlorda, który też nie robi ładnych modeli... Co jak co ale Perry czy GW to jest klasa.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Co jak co ale Perry czy GW to jest klasa.

Powiem tak: GW był klasą gdy pracowali tam bracia Perry...
Co do Warlorda to ta firma ma różnych rzeźbiarzy (a część to stare, podkupione matryce) i różnej klasy figurki. Zwłaszcza w plastiku, mam ich Japończyków. Teraz zresztą wyjdą FJ na poziomie Perry Miniatures.
Natomiast Mantic ma undeadów i goblinki, które są świadectwem na to iż jak chcą to mogą.

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Do poczytania przed snem(chyba nie było):

http://natfka.blogspot.com/2015/07/gw-a ... tions.html

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Byyyyło...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Aaaaarggghhh. To przepraszam.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Co do tajemniczego boga chaosu, stawiam, że Slaanesha zastąpi rogaty szczur, na co wskazują rogi w symbolu i to, że skaveny zaliczają się do frakcji chaos na stronie GW. Biedny Slaanesh, niby taki bóg cielesnych rozkoszy, a to on sam został na koniec wychędożony w zadek przez GW :(
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

http://youtu.be/_-MzNpMD1K8
hahahahahahahahw Ground Marines czyli jak powstala nowa frakcja

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wiedziałem, ze na Alfabusę można liczyć.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

GrimgorIronhide pisze:http://youtu.be/_-MzNpMD1K8
hahahahahahahahw Ground Marines czyli jak powstala nowa frakcja
Dobre :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

https://www.youtube.com/watch?v=VihknPVysY8
O, a tutaj podejście GW do klientów.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Pamiętam jak przed wyjście ostatniej części ET, była dyskusja o tym jak Grimgor (i czy on, a nie ktoś inny) pokona Archaona.
Kiedy napisałem, że czemu myślą, że ktoś go pokona, nikt nie odpowiedział. Teraz wiadomo kto miał rację.
Kiedy jakiś miesiąc temu, napisałem, że najbardziej się obawiam, że ceny nowych figurek będą oscylowały w okolicach tych do 40k, czyli ok 100 bohater, i ok 150 za 5 modeli, niektórzy stwierdzili, że chyba mnie poje..... Teraz wiadomo kto miał rację.
Dlatego (czego życzę sobie i innym) mówię wam, że 9 ed nie będzie na pewno, ale za 3-4 lata będzie druga edycja AoS.... bardzo przypominająca battla którego znaliśmy (kochaliśmy??) do tej pory.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

ja jednak mam nadzieję, że się opamiętają i niedługo wydadzą nową edycję battla. a AoS zostawią jako jeden z kilku systemów.
co do 40k faktycznie robi się coraz droższe.
już pół biedy moi Tyranidzi których mam od groma i niewiele muszę zainwestować. Ale np. chciałem złożyć armię Skitarii na jakeś 1,5k to już są naprawdę poważne koszty.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Albo też GW porzuci AoS i skupi się tylko na 40k, jezeli ten shit sie nie sprzeda. W sumie moge zostac przy 8 ed, jedyne co mnie martwi to niedostepnosc i zastapienie IMO starych dobrych modeli dziadostwem pokroju AoS

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

ja zostaję przy 8 ed. i tyle.
AoS może być dla młodszych graczy którzy nie są gotowi na bardziej skomplikowane zasady.

btw szczerze mówiąc straciłem serce do 40k od nowj edycji gdzie można łączyć wszystko jak chcesz.
kiedyś uwielbiałem 40k, ale teraz straciło wg mnie swój urok.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

2 myśli chodzą mi po głowie...

1. Dlaczego gra ma nakazywać graczom, jak mają się zachowywać, wyglądać itd., aby ich armie miały specjalne zdolności... Są różni ludzie. Część graczy całkowicie nie bawi fluff, albo są po prostu bardziej opanowani, czy zamknięci w sobie - po prostu nigdy sami by "Waaagh!" nie krzyknęli. Interesuje ich taktyka. Ja wielokrotnie wykrzykiwałem "For Sigmar!", kumple mieli swoje zachowania... ale to powinno być naturalne, a nie przymusowe :/ To nawet nie jest "lewactwo" nakazujące i zakazujące tego i tamtego, bo gra dyskryminuje "mniejszości" - co ma zrobić gość bez zarostu, grający krasiami, a mówiąc o innych armiach - niemowa? ...

2. Targetem mają być dzieciaki? Ja akurat w skirmishe nieg gram, więc spytam graczy z tych rejonów - ile jest tam dzieciaków? - Inifity? Malifaux? WM? Jakoś mam wrażenie, że jak trzeba wykazać się cierpliwością i coś pomalować, a celem tego jest tylko poturlanie kośćmi, bo myśleć nie trzeba - to może przyciągnie trochę dzieciaków... na chwilę.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dlaczego gra ma nakazywać graczom, jak mają się zachowywać,
Albo ile i czego moga włożyc do rozpiski...?

;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Lepsza fota bogów chaosu

Obrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Mam pytanie do osób grających w AoS. Jak to jest z Line of Sight, jest on czy nie ma podczas strzelania.

Czy 2 jednostki (moje lub wroga) mogą blokować sobie pole widzenia podczas fazy strzelania ?

Zablokowany