7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

O kur..de, faktycznie. Teraz to dopiero przegięcie na maxa.
Cóż, trzeba brać co dają.
I.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Indar pisze:Teraz to dopiero przegięcie na maxa.
Niekoniecznie, wiele razy jest to bez znaczenia. :wink:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

no nie przesadzajmy z tym przegieciem.. wszystko mocne.. ale tez drogie i ma T3 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Silver Helmy w specjalach? Tak dobrze znany widok stołu, gdzie królowały trzy klocki SH po 5 modeli przejdzie do historii. Szkoda slotu... Po co SH gdy w końcu można wystawić regiment Gwardii Feniksa, ward 4+ to błogosławieństwo dla delikatnego elfa! A dodatkowo milczący Fear!
Ja wolę SH, bo phoenix guard nie dość, że wolniejszy, to drogi i z marną siłą przebicia. Co z tego, że mają fear i warda, skoro breaki zdają jak kazdy? A +3 za szeregi i outnumber to nigdy nie będą mieli.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Patrzę na to z punktu widzenia klimaciarza, nie powergamera. Oczywiście że na wszystko znajdzie się sposób, ale na pierwszy rzut oka...
W mojej opinii jako dowodzącego HE nowy AB może być odbierany jako przegięty. Nie mam starego podręcznika pod ręka, ale wydaje mi się że SM w poprzedniej edycji kosztowali 16 pkt, teraz są bez porównania lepsi. 15 punktów za 2 ataki z siłą 5 i ASF to chyba nie jest wygórowana cena, prawda?
Nie powiem, podoba mi się to, obawiam się jednak że nasi adwersarze zaczną kręcić nosem. HE w 6 a w 7 to praktycznie dwie odmienne armie.
Nie wyobrażam sobie starcia dwóch HElfickich generałów, obie strony będą robić wszystko by nie wdać się w walkę bezpośrednią. Niebo zaroi się od strzał, czuć będzie ozon powstały od rzucanych czarów. Taka bitwa będzie nudna jak pierwszy telewizyjny tasiemiec "W Kamiennym Kręgu".
pozdrawiam
Indar

ps. Sąsiedzi zza Narwii, przyjade któregoś dnia złoić Wam tyłki ;)
kłaniam
I

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

swordzi kosztowali 13

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Cóż, nowe HE są genialne, ale IMO są lepsze od poprzedniego AB, pod względem ciekawości, nie będzie już nudy na stołach:D

PS. Indar, witam wśród pedałów i lesbijek :lol:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Indar pisze:Nie wyobrażam sobie starcia dwóch HElfickich generałów, obie strony będą robić wszystko by nie wdać się w walkę bezpośrednią. Niebo zaroi się od strzał, czuć będzie ozon powstały od rzucanych czarów. Taka bitwa będzie nudna jak pierwszy telewizyjny tasiemiec "W Kamiennym Kręgu".
pozdrawiam
Indar

nie do konca bo teraz bedzie sie staralo przyjechac czyms c ma wiekrza incajtywe czyli np DP maja normalnie a SM na inne HE nie bral bym zx powodu wspanialych bolcow i cudownych archerow. Gdzie to bolce trafiaja na 4+(na bliskim na 3+) rania na 3+ bez AS i tyle widzialei. No a lukole tak samo tylko rania na 4+ i 5+ as ale to wkoncu 10 strzal a nie 6. Ale Wl sa ustawieni

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

wlasnie otworzylem boxa ze smokiem i powiem szczerze ze jestem turbo pozytywnie zaskoczony :) kij w oko wszsytkim narzakajcycm na plastikowe modele... figurka kosztuje tyle samo co metal a daje duzo wiecej mozliwosci... 4 opcje zlozenia smoka (dwie rozne glowy, dwa rozne grzbiety), do tego x mozliwosci zlozenia lorda i x mozliwosci zlozenia maga, do tego wcale nie ma rzezbionej podstawki jak przy gigancie, tylko te ruinki sa sklejane, w wersji minimalistycznej idealnie mieszca sie na 50x50 :) tylko trzeba odpowiednio bedzie obciazyc podstawke od spodu..

pzdr

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dzięki :wink: W innym temacie doszliśmy już, że za tą cenę można mieć trzy gumowe-pomalowane albo cztery gipsowe :) też fajne...
A bez żartów plastik nie plastik jednego pewnie kupię i jak poprzednie zaleję w środku ołowiem, żeby się nie czuć wydymanym jak ważę takiego w ręce, choć z kijem w oku może to być trudne 8)
Obrazek
Obrazek

shadowsun
Warzywo
Posty: 10

Post autor: shadowsun »

Indar pisze: Nie wyobrażam sobie starcia dwóch HElfickich generałów, obie strony będą robić wszystko by nie wdać się w walkę bezpośrednią. Niebo zaroi się od strzał, czuć będzie ozon powstały od rzucanych czarów. Taka bitwa będzie nudna jak pierwszy telewizyjny tasiemiec "W Kamiennym Kręgu".
tak a jak na przeciwko sobie znajdą się generałowie bez kolan to mamy tyle zwar że niewiadoma na której się skupić

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A 2 generałów z nową, rewelacyjną dietą? :D

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Mam takie pytanie czy łucznicy mają tą zasadę strzelania z 2 rank, jak tak to powiedzcie na której stronie to jest w AB, bo za ch...ja nie mogę tej zasady znaleźć.
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Nie ma... Nie bylo... I raczej nie bedzie... :wink:
Tak na serio to plotka sie nie potwierdzila i lucznicy strzelaja normalnie... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A jak działa talisman of loec? Pozwala przeżucać nieudane hity i woundy i zabiera wounda?

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Dziala on tak: Wlasciciel talizmanu ma prawo przezucic trafienia i zranienia jednorazowo... I przeciwnik przez niego zraniony musi przezucic udane testy AS... Na koniec wlasciciel dostaje wounda bez AS i WS... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Spotkałem się z interpetacją, że pozwala to przeżucać cały rzut, a nie nieudane woundy/hity

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Nie, przerzuca się tylko nieudane rzuty :)

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

tak naprawdę MOŻESZ przerzucić udane, ale po co?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Fensir pisze:Nie, przerzuca się tylko nieudane rzuty :)
A w ktorym miejscu masz to napisane hmm :?:
podpis nieregulaminowy - administracja

ODPOWIEDZ