Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Re: Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Post autor: Embir »

Kastor Krieg pisze:
-DE- pisze:
Bearded Unclean 'Un pisze:Jako archaizm, "from whence" jest jak najbardziej ok. Dziś ta konstrukcja jest niepoprawna.
Nie jest, bo "whence" znaczy "from where". "From whence" to tyle co "from from where".
Czesty blad wsrod nasladowcow Szekspira, ktory zreszta tez go popelnial.
Bzdurki gadasz, mocium panie. To, że fraza jest logicznie reduntantna, nie znaczy że jest błędna. To jest od wieków obecne wyrażenie, w obu formach, obie są poprawne. Chyba, że wiesz lepiej nie tylko od Szekspira, ale i od Hobbesa czy Waldo Emersona?

From whence at pleasure thou mayst come and part. [Shakespeare]

From whence it follows, that where the publique and private interest are most closely united, there is the publique most advanced. [Thomas Hobbes]

Life lies behind us as the quarry from whence we get tiles and copestones for the masonry of to-day. [Ralph Waldo Emerson]

Whence jest deklinacją "where" i ma implikowane "where (from)", natomiast można domniemane uściślenie po prostu napisać.

/offtop
Chcę Ci tylko przypomnieć, że jest to forum o grach bitewnych, kobitek prawie ni ma. Marna jest więc szansa, że offtopując w taki sposób zaimponujesz jakimś dupom.
Bardziej wyszedłeś na Mądralę ze smerfów.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Embir pisze: Chcę Ci tylko przypomnieć, że jest to forum o grach bitewnych, kobitek prawie ni ma. Marna jest więc szansa, że offtopując w taki sposób zaimponujesz jakimś dupom.
Bardziej wyszedłeś na Mądralę ze smerfów.

Dupka zabolała że ktoś wie więcej od Ciebie? :D

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Embir pisze:
Chcę Ci tylko przypomnieć, że jest to forum o grach bitewnych, kobitek prawie ni ma. Marna jest więc szansa, że offtopując w taki sposób zaimponujesz jakimś dupom.
Celnie.
Nikt nie da nam zbawienia.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jan z Czarnolasu pisze:W sumie śmierć Warhammera Fantasy Battla to błogosławieństwo dla wargamingu w Polsce. Całe zastępy ludzi, którzy lubili battla i mają masę figurek będzie szukało nowych systemów fantasy, aby ich użyć. Część zainteresuje się systemami historycznymi. Ludzie będą eksperymentować na homerules, zaczną się sentymentalne powroty do 5 i 6 edycji. Purytanie zasadowi znikną. Nagle się okaże, że 1 armia pozwala na to, aby rozgrywać nią bitwy na podstawie kilku różnych zestawów zasad z różnych systemów.

Wargaming rozkwitnie i to jest piękne.
Prawda.
Święta racja ;P

Jeśli chodzi o Polskę, to Północ już od samego początku poległa w walce z Południem - oddali Polskę w zasadzie bez ani jednego wystrzału. Oczywiście z punktu widzenia Korporacyjnej Północy Polska to zadupie z zamieszkującymi ją niedźwiedziami polarnymi, no ale secesja Południowców pięknie będzie rozkwitać w wielu krajach, a wzrastające na sile środowisko polskiego wargamingu swoją cegiełkę do osłabienia Północy przyłoży. Oddanie Polski Konfederatom mam nadzieję, że w szerszej perspektywie zemści się na GW.

Decydująca bitwa pewnie rozegra się w USA, ale tam AoS raczej pogrzebie Warmachina, podobnie jak wcześniej wygrała w starciu z WFB i zaczęła się mierzyć z WH40k.

Liczę, że wojna zakończy się sprzedaniem praw do WFB jakiejś porządnej firmie.
Najlepiej, aby GW skończyło bankructwem, bo wtedy i Wh40k doczeka się swojego najlepszego wydania pod sztandarem jednej z "południowych" firm ;P
Wtedy mógłbym się pokusić o grę w 40k ;P

A wszystko zaczęło się od skrytobójczego zamachu na Pana Prezydenta Warhammera i próbą zastąpienia go przez podrzędną marionetkę AoS.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Kal_Torak pisze:
Prawda.
Święta racja ;P

Jeśli chodzi o Polskę, to Północ już od samego początku poległa w walce z Południem - oddali Polskę w zasadzie bez ani jednego wystrzału. Oczywiście z punktu widzenia Korporacyjnej Północy Polska to zadupie z zamieszkującymi ją niedźwiedziami polarnymi, no ale secesja Południowców pięknie będzie rozkwitać w wielu krajach, a wzrastające na sile środowisko polskiego wargamingu swoją cegiełkę do osłabienia Północy przyłoży. Oddanie Polski Konfederatom mam nadzieję, że w szerszej perspektywie zemści się na GW.

Decydująca bitwa pewnie rozegra się w USA, ale tam AoS raczej pogrzebie Warmachina, podobnie jak wcześniej wygrała w starciu z WFB i zaczęła się mierzyć z WH40k.

Liczę, że wojna zakończy się sprzedaniem praw do WFB jakiejś porządnej firmie.
Najlepiej, aby GW skończyło bankructwem, bo wtedy i Wh40k doczeka się swojego najlepszego wydania pod sztandarem jednej z "południowych" firm ;P
Wtedy mógłbym się pokusić o grę w 40k ;P

A wszystko zaczęło się od skrytobójczego zamachu na Pana Prezydenta Warhammera i próbą zastąpienia go przez podrzędną marionetkę AoS.
Fakt. Przydałoby się, aby prawa do Warhammera wykupiła jakaś normalna firma, która cofnęłaby fluff do stanu sprzed Burzy Chaosu i ogólnie zmodyfikowała i odświeżyła to uniwersum kierując je na stare tory. Bez tego całego heroizmu.
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jan z Czarnolasu pisze: Fakt. Przydałoby się, aby prawa do Warhammera wykupiła jakaś normalna firma, która cofnęłaby fluff do stanu sprzed Burzy Chaosu i ogólnie zmodyfikowała i odświeżyła to uniwersum kierując je na stare tory. Bez tego całego heroizmu.
+100 Dark Fantasy dla Dark Fantasy. To właśnie klimatem stała unikalność i rynkowe przebicie świata Warhammera. Spuszczane nań debilizmy tylko go niszczyły.
Właściwie Burza Archaona była jeszcze dobra. Możnaby zatrzymać na wyprawie teogonisty do Sylvanni w Blood of Sigmar (bo to jeszcze zasadne było i bardzo klimatyczne).
W sumie książki Nagash i Khaine (zwłaszcza Khaine nie są złe). Te dwie można by zostawić jako off-spiny.

Awatar użytkownika
thorash
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: thorash »

Jan z Czarnolasu prawi tu niesłychanie trafnie :)

Nie trzymam się całego wątku ale fakt, próbujemy wracać do poprzednich edycji sam przymierzam się do rozegrania bitwy na zasadach 5ed i mam już wszystkie potrzebne książki oprócz magii która do mnie już ciśnie zza światów. Następnie przyjdzie kolej na 6tkę i tak będziemy męczyć z narzeczoną i przyjaciółmi wszystkie edycje wfb, aż zagramy co się da :) Nigdy nie graliśmy w WFB ze względu na zasady a ze względu na niesamowite uniwersum, które AoS zaburzył - sorry zniszczył. Ale dla mnie AoS to bardzo dobry produkt - bardzo mocno stanowczo i drastycznie stawia granicę gdzie się kończy WFB :) teraz można robić balanse :P które powinno się robić na skończonej a nie ciągle wydawanej grze.

Doskonale sobie zdaje sprawę, że ostoją 8ed będzie to forum ale przed premierą wpadłem na pomysł by zrzeszyć ludzi którzy chcieli by pograć w coś starszego niż 8ka :) może ktoś skorzysta: www.oldhammer.pl na razie pusto - ale może ruszy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Pierwsze kontakty z AoS... ;)

KLIK
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Skoro tu taki koncert życzeń, to ja cofnąłbym fluff do czasów III edycji, z mroczną Bretonnią i zwykłym Karlem Franzem za którego panowania Imperium trzeszczy w szwach (by za chwilę zmierzyć się z Wewnętrznym Wrogiem) :)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

My jutro testujemy zasady 8ed polaczone z ravening hordes (nowe jedn ktorych nie ma w ravening h. 0-1 i okrojone na tyle żeby pasowaly) plus magia z 6 (minus możliwość szarzy z magii) brak mierzenia z maszyn i szarze nielosowe niemierzone ale na zasadach 8ed tereny z 6ed
Jak będzie fajnie wezmiemy się za bron kolega w klubie ma juz pelno pomysłów
Mag przede z ravening i 6ed
Dam znać jak bylo

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Watcher pisze:Skoro tu taki koncert życzeń, to ja cofnąłbym fluff do czasów III edycji, z mroczną Bretonnią i zwykłym Karlem Franzem za którego panowania Imperium trzeszczy w szwach (by za chwilę zmierzyć się z Wewnętrznym Wrogiem) :)
Gdzie mogę znaleźć fluff 3 edycji?
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Jan z Czarnolasu pisze:
Watcher pisze:Skoro tu taki koncert życzeń, to ja cofnąłbym fluff do czasów III edycji, z mroczną Bretonnią i zwykłym Karlem Franzem za którego panowania Imperium trzeszczy w szwach (by za chwilę zmierzyć się z Wewnętrznym Wrogiem) :)
Gdzie mogę znaleźć fluff 3 edycji?
Generalnie, to ten fluff pokrywał się mocno z pierwszą edycją WHFRP, tam znajdziesz go dużo jeśli masz dostęp do podręcznika. Bretonnia wyglądała zaś wtedy tak: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... sc-ii.html
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Bearded Unclean 'Un pisze:Pierwsze kontakty z AoS... ;)

KLIK
Fajny raporcik. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Swietny raport, Szczepan

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

sorry za offtop
Bobson podoba mi sie twój baner.

No i Kapitan Jastrząb z jego odwiecznym wrogiem :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Chyba się przełamię, przeczytam zasady i zagram.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Raamiel pisze:Mam pytanie do osób grających w AoS. Jak to jest z Line of Sight, jest on czy nie ma podczas strzelania.

Czy 2 jednostki (moje lub wroga) mogą blokować sobie pole widzenia podczas fazy strzelania ?
Ponawiam moje pytanie

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Raamiel pisze:
Raamiel pisze:Mam pytanie do osób grających w AoS. Jak to jest z Line of Sight, jest on czy nie ma podczas strzelania.

Czy 2 jednostki (moje lub wroga) mogą blokować sobie pole widzenia podczas fazy strzelania ?
Ponawiam moje pytanie
Nie - nie ma czegoś takiego - nie ma zasłon etc - widzisz to widzisz ... jak jesteś w terenie to dostajesz tylko +1 do sejwa :)... oczywiście możesz umówić się z przeciwnikiem że jednostki sobie zasłaniają jeśli lubisz stare przyzwyczajenia :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

@PiotrB - sorry ale nie bardzo rozumiem Twojej odpowiedzi. Z jednej strony piszesz że czegoś takiego nie ma a w następnym zdaniu piszesz że widać to co widać - bo jeśli tak jest to moja druga jednostka strzelająca będą za moją pierwszą jednostka nie może strzelać gdyż patrząc z nad modeli nie mam wolnego pola ostrzału (tak na logikę).

Pytanie kieruję do osób już grających jakie moją doświadczenia z LoS i jak grały/grają.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Jan z Czarnolasu pisze:W sumie śmierć Warhammera Fantasy Battla to błogosławieństwo dla wargamingu w Polsce. Całe zastępy ludzi, którzy lubili battla i mają masę figurek będzie szukało nowych systemów fantasy, aby ich użyć. Część zainteresuje się systemami historycznymi. Ludzie będą eksperymentować na homerules, zaczną się sentymentalne powroty do 5 i 6 edycji. Purytanie zasadowi znikną. Nagle się okaże, że 1 armia pozwala na to, aby rozgrywać nią bitwy na podstawie kilku różnych zestawów zasad z różnych systemów.

Wargaming rozkwitnie i to jest piękne.

Dokładnie tak. W przyszłym mies po raz pierwszy od ośmiu lat zagram w battla :)
Obrazek

Zablokowany