Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Cerverius »

Jakie sa wymiary makiet na turniejach etc/euro?? ??
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

dobra już mam :P
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

Sevi pisze:Czym najlepiej zmyć model z żywicy (nie finecast)?
Probowal bym moczyc w izopropanolu, tani i nie uszkodzi zywicy

AstralnyPodróżnik
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: AstralnyPodróżnik »

Anadim pisze:Jeśli chcesz jasne kolory, korzystaj z jaśniejszego podkładu, niekoniecznie białego. Przy rzadszej farbie uzyskasz od razu efekty cieniowania.
Druga sprawa - niektóre kolory mają w sobie mało białego/czarnego, czyli są mniej kryjące. Możesz spróbować do koloru jaki chcesz uzyskać, dodać nieco białego, a potem przyciemniać/cieniować docelowym, lub ciemniejszym kolorem. Dużo zależy od tego do jakiej konsystencji doprowadzasz farbę.
Sęk w tym, że różnie. Raz dodaje do farby trochę wody, a raz prosto z tubki i jakoś nie specjalnie widzę różnicę, prócz tego, że z wodą to mi się całkiem rozlewa farba na figurce.

Masz może jakiś naprawdę dobry poradnik malowania figurek? Ale taki dla totalnych nieznających się?

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

AstralnyPodróżnik pisze: Sęk w tym, że różnie. Raz dodaje do farby trochę wody, a raz prosto z tubki i jakoś nie specjalnie widzę różnicę, prócz tego, że z wodą to mi się całkiem rozlewa farba na figurce.

Masz może jakiś naprawdę dobry poradnik malowania figurek? Ale taki dla totalnych nieznających się?
skoro ci sie rozlewa to za duzo bierzesz na pedzel, tutkow jest sporo w sieci, poszperaj po coolmini or not, na coloured dust tez cos znajdziesz, na youtube tysiace

AstralnyPodróżnik
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: AstralnyPodróżnik »

Sprawdzam, szukam, testuje. Raczej działam po omacku, ale już jakoś sobie poradziłem sam techniką prób i błędów, bo to co znalazłem jakoś mi nie pomagało. Poradników faktycznie jest sporo, ale ciężko mi było znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Teraz tylko doskonalić sposób malowania. Może wrzucę na forum wyniki mojej pracy, chociaż nie wiem czy ma to sens. Moje 3 figurki z których jestem zadowolony (nie znaczy to, że to koniec pracy nad nimi), mają wiele niedoskonałości.
Pozdrawiam :)

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

wrzuc co ci szkodzi, kazdy kiedys zaczynal a jak pokazesz to jest szansa ze ci ktos cos podpowie co zrobic lepiej co poprawic

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Młody dorwał figurkę od infinity i ukręcił miecz. Próbowałem kilkukrotnie kleić go poxipolem, ale połączenie wychodzi kruche, miecz jest dosyć malutki. Macie jakieś doświadczenie z innymi klejami do metalu, coś jest w stanie wytworzyć mocne spojenie na takim mieczyku o przekroju 2.5mm x 1mm?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Pin i tylko pin (klej oczywiscie tez ale bez pina nie ma opcji na sensowna naprawe) 0.8 mm lub 0.5mm. W pierszym przypadku wystarczy spinacz ale trzeba duzo dokladnosci a w drugim bardzo latwo zlamac wiertlo i potzrebny jest drut ze stali hartowanej 0.5 mm (do kupienia w sklepach modelarskich)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Kto poda nazwę jakiegoś dobrego zamiennika ze sklepu plastycznego dla Vallejo Water Effect bezbarwny?

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

Durant pisze:Kto poda nazwę jakiegoś dobrego zamiennika ze sklepu plastycznego dla Vallejo Water Effect bezbarwny?
faller ma w swojej ofercie http://www.modelmania.com.pl/index.php? ... manuf_id=2
sa tez przezroczyste zywice np crystal clear, wszystko zalezy czym ma sie ten zamiennik charakteryzowac, ma byc tanszy?

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Nie ukrywam że głównie o cenę mi chodzi.

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

Durant pisze:Nie ukrywam że głównie o cenę mi chodzi.
to chyba nic tanszego od vallejo nie znajdziesz

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

może klejem polimerowym coś zdziałasz? Ale nie gwarantuje, że odniesiesz sukces :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

jak rozkleić sklejone włosie pędzla? dodam, że używam tego pędzla tylko do nakładania wikolu
i dodam jeszcze, że nie interesują mnie odpowiedzi typu "kup nowy pędzel"
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Może jakiś rozcieńczalnik typu nitro

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

ArthooRo pisze:jak rozkleić sklejone włosie pędzla? dodam, że używam tego pędzla tylko do nakładania wikolu
i dodam jeszcze, że nie interesują mnie odpowiedzi typu "kup nowy pędzel"
Taniej będzie kupić nowy pędzel :mrgreen: . Zwłaszcza taki, do nakładania wikolu :lol2: Serio chce ci się bawić w zmywanie zaschniętego wikolu? Próbuj gorącą wodą z detergentem lub acetonem. Może jakieś włosie po dłubaniu zostanie :wink:

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

ArthooRo pisze:jak rozkleić sklejone włosie pędzla? dodam, że używam tego pędzla tylko do nakładania wikolu
i dodam jeszcze, że nie interesują mnie odpowiedzi typu "kup nowy pędzel"
Ja używam izopropanolu, ale myślę że zwykły denaturat da radę.

Zakarin
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zakarin »

Kosa pisze:może klejem polimerowym coś zdziałasz? Ale nie gwarantuje, że odniesiesz sukces :P
klej polimerowy kiedy zasycha zostawia bable i dlugo pozostaje miekki

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Zna ktos jakis fajny poradnik do battle damage ? :mrgreen:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ