Koniec z Końcem Czasów, czyli jak ufluffowić dalsze życie WF

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dr.Bitsbox
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: Królestwo Żywicy
Kontakt:

Re: Koniec z Końcem Czasów, czyli jak ufluffowić dalsze życi

Post autor: Dr.Bitsbox »

Czołgi parowe zniszczył Warhammera? Buhaha większych bzdur nie czytałem od ostatniej wizyty na wyborcza.biz :D Warhammer był "renesansowy" od zawsze (przełom 3 i 4 edycji kiedy to zaczął powstawać spójny fluff). To był/jest tak zwany "warhammerowy klimat" a nazywanie tego steampunkiem to ignoranctwo - bo to zupełnie co innego.
A knight is sworn to valor. His heart knows only virtue. His blade defends the helpless. His might upholds the weak. His word speaks only truth. His wrath undoes the wicked!

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

+1

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ogolnie nie mam nic do AoS bo wg mnie ten system pod wzgledem mechaniki ma potęcjal w przyszlosci, hejtu Grimgora na temat AoS nie da sie juz czytac w innych tematach ale to co tutaj naskrobales daje obraz calej sytuacji.

Napisz do szwedow jak oni zaopatruja sie na Twoj pomysl i bedziesz mial obraz czy jest sens to tlumaczyc na angielski czy pisac tylko w rodzimym jezyku. Fajnie jakbys mial wklad w 9ed od tej strony.

Pewnie kazdy z nas, ktory plakal nad koncem starego swiata, wyobrazal sobie alternatywna wersje. Lecz do tego potrzebna jest wiedza. Grimgor wg mnie nikt inny nie nadaje sie do tego lepiej niz ty. Jestes najaktywniejszy i najglosniejszy z znawcow fluffu ale na pewno nie jestes nieomylny. Wiec zbierz paru ziomkow wymiencie sie pomyslami i niech jedno pioro spisze "alternatywne nie-zakonczenie" ET.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Jeśli nie zauważyłeś, to zdradzę, że renesans nie był wiekiem pary.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Byqu pisze:Jeśli nie zauważyłeś, to zdradzę, że renesans nie był wiekiem pary.
+1

Powinniście rozgraniczyć zachwyty nad steampunkiem i renesansem, bo Imperium ma cechy obydwu, zwłaszcza z rydwanami-ołtarzykami z 8 ed...

Ja jestem za renesansem, mniej za parowymi maszynami, takie "imperialne" zaczęły powstawać w XVIII w., począwszy od 1711 r. (maszyna Cugnota). Choć czołg imperium to nawet ładny model ;) Ale rakietnice i żyrokoptery, to już dla mnie abstrakcja, zdecydowanie steampunk.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

@Odo - ja nie hejtuję AoS, próbowałem się z całej siły do tego przemóc tak jak do KoWa, ale jako system bitewny zwłaszcza bez punktów mi to nie leży. Natomiast już niedługo wrzucę tu raport z próbnej gry traktującej to jako skirmish, po nawet patrząc na profile to do tego powinna być.

Natomiast fluff (a raczej jego brak) i politykę GW powinien hejtować każdy rozsądny

@Meekee - rakietnice używane przez Chińczyków przed Chrystusem ? Czy czołgi, które konstruował Da Vinci ?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

GrimgorIronhide pisze: @Meekee - rakietnice używane przez Chińczyków przed Chrystusem ? Czy czołgi, które konstruował Da Vinci ?
Teraz to tvn przebiłeś :shock:
Leo nie skonstruował ani jednego czołgu. Istniał tylko jeden rysunek... #-o i nie było w nim parowego bojlera.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

O rozwoju rakiet możemy mówić od 1200 Chiny, Mongołowie, ludy arabskie itp (to tak skrótem) a w latach 1500-1700 możemy mówić o konkretnych i ciekawych pomysłach - nie tylko o odpalaniu całej salwy strzał ;] Z parowymi maszynami kombinowali już Grecy np Heron czy też Włosi (i to przed 1700). Więc daje radę... szczególnie, że mówimy tutaj o zmyślonym świecie.
Warto przypomnieć, że Stary Świat ma swoją wersję DaVinci'ego i jest nim Leonardo z Miragliano (a raczej był ;], bo miał mały wypadek w trakcie eksperymentowania).
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

@Grimgor

Ale chińczycy nie używali rakiet tak wielkich jak imperialne czy współczesne ;)
imperialne rozmiarem są conajmniej takie jak te z Doom'a czy Quake'a
https://www.google.co.uk/search?q=medie ... s&tbm=isch

a co do pary, to porównajcie:
maszyna Herona, starożytność:
http://media.web.britannica.com/eb-medi ... 36E636.gif
maszyna Cugnota, 1711 r.:
http://philippe.boursin.perso.sfr.fr/cu ... rdie02.gif
i większe dopiero po 1711 r.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, o 10:10 przez Meekee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Chińczycy też używali zbroi lamelkowych a w Imperium raczej ich nie stosują. Stary Świat jest mariażem epok a nie czystą jedną epoką. Nie wspomnę, że fakt, iż proste plemiona żyją wespół z krasnoludami, które mają już działa (jakby zajrzeć do historii Warhammera).
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Stąd też można pisać o steampunku a nie jedynie o renesansie.
A, no i Magowie też są.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

GrimgorIronhide pisze:
Martin von Carstein pisze:GW w ciągu kilkudziesięciu lat wystarczająco go zmasakrował...
Najważniejsze są przemyślane zasady. :P
Raczej powiedzmy kilku ostatnich. Tak do początków 8ed gdzie zaczęła się maniana. Wcześniej to nikt mi nie wmówi, że przerobienie Bretonni z wymuskanego kraju wypudrowanych lalusiów w karocach na twarde arturiańskie średniowiecze było złe.
Może nikt nie wmówi, ale ja właśnie tak uważam :) A poza tym, to trochę spłycasz, ci wypudrowańcy z okresu "Bretonnii absolutnej" też stanowili elitę staroświatowej ciężkiej kawalerii, tylko serca mieli przegniłe. Fluff psuć się zaczął w 4 edycji, gdzie przeczytałem z osłupieniem, iż Karl Franz to "greatest statesman of the world" czy coś podobnego...
Ale podobnie jak Ty, akurat czołgu parowego czy konia za psucie klimatu nie uważam, to generalnie jest przecież klimat da Vinciego, mniejsza z tym, czy adekwatny (tym bardziej, że przecież podkreśla się ich absolutną rzadkość).
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Byqu pisze:
GrimgorIronhide pisze: @Meekee - rakietnice używane przez Chińczyków przed Chrystusem ? Czy czołgi, które konstruował Da Vinci ?
Teraz to tvn przebiłeś :shock:
Leo nie skonstruował ani jednego czołgu. Istniał tylko jeden rysunek... #-o i nie było w nim parowego bojlera.
Ale w Assassin's Creed 2 było, że skonstruował!

:roll:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Ale Ezio go przecież zniszczył, więc nie zachował się do naszych czasów żaden dowód. :mrgreen:


ODPOWIEDZ