WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaleś
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Re: Warhammer 9 edycja?!

Post autor: Zaleś »

Oświeci mnie ktoś w końcu i da odpowiedz dlaczego punkty wzrosły ?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zaleś pisze:Oświeci mnie ktoś w końcu i da odpowiedz dlaczego punkty wzrosły ?
Może Furion?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Nie wiem czy to byk ale masz -2 do hita kiedy jesteś btb z kroxem. W praktyce to raczej rzadkoo bo wszystko leci w kroxy.

Może tak gdy ma się kroq gar to COR są w corach.

Nie wiem czemu skinki są aż tak drogie o ile skrimish jeszcze ujdzie to czym zawiniła sobie cohorta
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, o 21:01 przez Kopyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jako, że w końcu mam dostęp do twórczości Furiona to wrzucę parę zdań od siebie o VC:

LUBIĘ TO!

- Mieczyk z KB na 5+ dlaczego tylko dla wight kinga? Na prawdę ta opcja na wampirze z master strikiem za 20pkt jest taka mocna? Przecież i tak to nie działa na HKB więc chyba to combo powinno być dostępne.
- Bardzo podoba mi się kombo ghulkina z Cryptami, które było by przemocarne, gdyby kosztowały tyle co poprzednio
- Hexy wydają się sporo za drogie. Jakby nie było siadają od dowolnych pocisków z magii, lub magicznego strzelania oraz nie były wystawiane zbyt często na stół, a kosztują 5pkt więcej. Proponuję dać eterykom 0-1 dla każdej jednostki i je potanić. Nie będzie problemów z armiami na eterykach, a będą świetnym supportem
- Nie do końca rozumiem co zmieniają 3W na hellsteadzie skoro jest warbeastem, czyli po wykupieniu model staje się cavalary i nie dostaję woundów z konika, ani nie może ich przyjąć na konika? Dodatkowo nie ma tego zmienionego w profilu na stronie z fluffowym opisem
- wargulf już wygląda bardzo spoko, jednak tak jak już wcześniej pisano +1W/+1T zrobiłby go jednym z lepszych wyborów w rare
- żeby terrorgheist był częściej wystawiany można by go podrożyć do 300 pkt ale dać mu regenerację na 4+ lub jakiegoś sava, gdyż obecnie schodzi nawet wystawiony na łuczników, a dostęp do ognistych strzałek będzie mieć teraz każda armia
- black coacha bardzo łatwo można ugrywalnić i wrócić do starej ceny lub trochę mniejszej. W pierwszym zdaniu wystarczy zmienić OWNING na ANY
- drakenhoff banner bardzo fajnie, że wrócił
- BLACK KNIGHTY W CORACH! Normalnie bym cię za to wycałował :D
- Belefire spike z tego co pamiętam w poprzednim booku kosztowała 10pkt. W herosach w kawalerii liczy się każdy punkcik, który można wydać na zwiększenie przeżywalności oddziału lub bohatera, więc 25 pkt za ogniste ataki to bardzo dużo. Wydaje mi się, że 15 byłoby wystarczająco oraz pozwala to na wzięcie seed of rebirth na BSB/małym klepaczu
- blood knighci dostali bardzo fajną zmianę. Osobiście nie przepadam za frenzy, ale bardzo ładnie ich ugrywalniłeś

=D>
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mam taką teorię, że przez nowy czar z deatha i seed of rebirth zmienione to ataki płonące będą bardziej w cenie. A ten balefire spike jest wyjątkowo dobry, bo jest na wyższej inicjatywie niż reszta chłopków + tylko w szarży, więc jak wpadniesz w jakieś dragonhelmy czy dragon prince to nie będziesz tam stał do końca gry tylko też coś zdziałasz.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Kopyt pisze:... żadko ...
Litości #-o

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

corowi Saurusi mogliby mieć dostęp do magicznego bannera za 25 pkt. mogliby sobie brać Jaguar Standard wtedy
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kopyt pisze:Nie wiem czy to byk ale masz -2 do hita kiedy jesteś btb z kroxem. W praktyce to raczej żadko bo wszystko leci w kroxy.
Nie byk, tylko słabo znasz angielski.
Polski zresztą też ;)
Nie wiem czemu skinki są aż tak drogie o ile skrimish jeszcze ujdzie to czym zawinił sobie cohorta
Za Grunwald.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

I wargora na razorgora! Bestigory na razorgorach jako MC w specjalach! Plis, plis, plis! [-o<

;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kołata pisze:I wargora na razorgora! Bestigory na razorgorach jako MC w specjalach! Plis, plis, plis! [-o<

;)
starczy Ci 1) poprawienie centigorów 2) dodanie herosów centi na poziomie lord i her

razorki maja swoje miejsca w rozpiskach :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

lohost pisze:ja mam taki wishlist, zeby mozna bylo ktoregokolwiek herosa emp(nie speca) posadzic na deminga [-o< rozwazysz?

Generał Imperium dostał tą możliwość.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Grand Admiral Thrawn pisze:
lohost pisze:ja mam taki wishlist, zeby mozna bylo ktoregokolwiek herosa emp(nie speca) posadzic na deminga [-o< rozwazysz?

Generał Imperium dostał tą możliwość.
Kapitan Imperium także!
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Przepraszam, zapomniałem.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

-Qc- pisze:
Kołata pisze:I wargora na razorgora! Bestigory na razorgorach jako MC w specjalach! Plis, plis, plis! [-o<

;)
starczy Ci 1) poprawienie centigorów 2) dodanie herosów centi na poziomie lord i her

razorki maja swoje miejsca w rozpiskach :)
To ciekawe co mówisz, bo ja dawno żadnego razora nie widziałem odkąd marki z glottkina wprowadzono.
Centigory to swoją drogą, ale... ta jazda bestigorów na razorach byłaby genialna :mrgreen:

Dobra, dość spamu. Trzymamy kciuki za dobre tempo Furka. Niech obrabia kolejne booki.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Spam generuje u Furiona zapał twórczy :)

wiesz - jak tak patrze to Furion wprowadza delikatnie zmiany, tak by modyfikowac balans, nowy unit MC raczej to zdewastuje :)

Ale - centigory, najlepiej dwie opcje złożenia - fast z 4+, kawaleria z 2+ (wyglad jak z opowiesci z narnii), wszystko z wysoka inicjatywą
- naprawiony na podrecznikowy, ale od 1 tury ambush i bez konieczności dublowania oddziału na stole
- minosu ktore overrunuja 3d6 :D (było!)
- marków bym nie dawał (strasznie nobrainer są i kasują inne opcje)
- lore of wild - niech czary działają do CC (mantel of Gorthar czy jakos tak :D), niech popychaczka popycha do CC, niech gorgona bedzie ripem, niech pocisk viletide bedzie sygnaturka i ma wersje 48 cali
- hagtree fetish 48 cali zasiegu (pod pocisk)
- tansze staff of darkoth
- potworki - wszystkie o 100 w dół
- cygor - ward 5++ z bazy
- gorgona - bloodgreed i automatyczne leczenie o d3 ran a nie ten smieszny jeden atak z kb na 4+
- jaberslyte - regenka
- LD 10 dla jakiegos specjala, najlepiej z opcją 18 cali
- ward dla Malagora (albo wbudowany MR), lub zeby mogl wybrac czar
- slugtone, moonclaw, 0 generalnei speciale tak z 50-75% tansi
- smok leśny :D :D :D ?
- centigor hero + lord, nie tylko ghoroos (ktory powinien dostac jakeigos warda :P)
- opcja szwedzka = skrzydła jako gift nie bedacy itemem, w zasadzie dosc ok, ale zrobilbym z tego 0-1 w armii (wiem, że jest tani dywan, wiem)
- ungorki - taniej i +1 move
- gory, opcja dokupienia the toughest beast dajace +1 do siły
- surowe minoski hmmm, scaly skin na 5+ :D ? armia nie am czegos z savem, tutaj te z tarczami mialby 3+. No i 5T dla nich to troche must have. Zboostowanie mzoe sie laczyc z podwyzka ceny
- beastlord - obecnie niewystawialna opcja - musiały mieć coś kozackiego. Mozna pomyslec o itemach (tych mamy sporo), można dać np umiejętność w rodzaju orczej rączki :P moze byc w psotaci boundspella, albo skilla raz na grę

Tyle pomysłów na bestie mam ze starych dobrych lat :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

ja razorgory wystawiam cały czas, nawet na dmp :) z markami byłyby jeszcze lepsze ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Furion pisze:Mam taką teorię, że przez nowy czar z deatha i seed of rebirth zmienione to ataki płonące będą bardziej w cenie. A ten balefire spike jest wyjątkowo dobry, bo jest na wyższej inicjatywie niż reszta chłopków + tylko w szarży, więc jak wpadniesz w jakieś dragonhelmy czy dragon prince to nie będziesz tam stał do końca gry tylko też coś zdziałasz.
Teoria ma spore szanse pokryć się z prawdą tylko, że to lord z asf i red fury bedzie nabijał najwięcej ran, a jemu inicjatywa wampira dynda, więc teoretycznie i tak może się okazać, że lepiej brać flamingi na całym oddziale bo lord ich nie dostanie i nie będę stał w dragon princach. :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Skinki mają większe szanse w starciu z Savagami czy też z Maruderami dlatego taki koszt punktowy, potwierdzone info xD

A tak serio to może opcja dokupienia w cohorcie +1 WS ??

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Minersi są o punkt tańsi od Warriorów z GW. Dlatego, że są w specjalach?

Czy jest brana jakaś opcja zmian punktowych (lub innych) w Spider Ridersach i Boar Chariotach? Bo w tym kształcie to chyba nadal będą się kurzyć na półce (chyba, że ze Snaglą :) )

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Furion - drobna sugestia odnośnie specjali.
Są kwiatki, gdzie specjal z dodatkowymi zasadami i magicznym sprzętem jest tańszy od gołego generica - np. Korhill lub Konrad von Carstein. Proponowałbym w ogóle nie mieszać w kosztach specjali i zostawić ich z oryginalnym kosztem - za fluff też powinno się płacić i być może zostawiłoby to specjale poza rozpiskami turniejowymi czyli tam, gdzie de facto powinno być ich miejsce. W przypadku domówek, scenariuszy, kampanii - cóż, jeśli ktoś musiałby mieć specjala w armii to cena nie jest istotna.

ODPOWIEDZ