WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: rob »

Karli pisze:
joyninho pisze:No nie czuję tutaj za bardzo pierdolnięcia jak poprzednio, kawaleryjskie emp raczej w odstawkę niestety.

1 Grand Master @ 350.0 Pts
Demigryph
...........
.........
..
.
Słabo to wygląda. Chyba jednak piechota+maszyny.
a może jednak nie?

2400 Pts - Empire Army

1 Grand Master of Knights Panther 250
General; Warhorse; Barding; Full Plate Armor
Runefang - 85
Charmed Shield - 5
Luckstone - 5
1 Battle Wizard Lord of the Celestial Order 268
Magic Level 4; Lore of Heaven; Warhorse
Clarity Potion - 15
Dispell Scroll - 35
1 Captain of the Empire 158
Barding; Great Weapon; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Helm of the Skavenslayer 20
Dawnstone 25
1 Warrior Priest of Sigmar 128
Barding; Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Warhorse
Enchanted Shield - 5
Van Horstmann's Speculum - 40
11 Knights Panther 356
Battle Veterans; Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; FCG; Warhorse
Rampager's Standard - 40
10 Knightly Orders 250
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; FCG; Warhorse
5 Demigryph Knights 395
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Demigryph
Gleaming Pendant - 5
1 Great Cannon 145
1 Great Cannon 145
1 Steam Tank 305


Models in Army: 32
Total Army Cost: 2400

Brakuje, co prawda, drugiego regonu demisiów ale chyba da radę grać. Zamierzam to stestować i dam znać czy kawaleria idzie na półkę czy jednak zostaje.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

ślivek pisze:
Furion pisze:Pliki do BattleScribe'a. U nas średnio popularne, wszędzie indziej bardzo popularne. Dla tych co nie wiedzą: jest to apka na telefon / tablet do budowania rozp. Obsługa ponoć nie jest trudna, choć ja się w to nie zagłębiałem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach i chce spróbować, to zapraszam.
Popatrzyłem potworzyłem i łatwo bo tutki są i narzędzia dość intuicyjne. Do tego łatwo się stawia repozytorium np. na dropboxie czy googledrive i gracze tylko wklepują adres a potem martwią się tylko kliknięciem update który pobierze z repo najnowszą wersję do tworzenia rozpisek.
Niestety potrzeba czasu na przepisanie tego wszystkiego ponieważ dużo zasad jest w ogóle nie wpisanych, a przynajmniej ja nie zauważyłem repozytorium które by miało np. uzupełnione opisy czarów rzeczywiście a to już jest coś. Poza tym większość zasad jest nieopisanych inaczej niż przez podanie strony do AB lub BRB. Pytanie jak bardzo jest sens to uzupełniać i wpisywać. Samo przygotowanie cyferek do wszystkich zmian zrobionych do tej pory mogę wykonać raczej w tym tygodniu, zrobić własne repo i podać linka tutaj ale myślę, że długofalowo lepiej byłoby uzupełnić tekstem opisy zasad specjalnych i aby repozytorium było zarządzane przez faktycznego autora. Inna kwestia czy jest sens i czy Battlescribe naprawdę jest wykorzystywany.

Tak z innej beczki - Przewidujesz jakieś scenariusze inne niż battleline w swoim balansowaniu?
Nie pamiętam jak to tam w bs wyglądało dokładnie, ale niektóre armie da się znaleźć (prawie) całkowicie uzupełnione. Wiem, że na jakiejś tam się chwile bawiłem, żeby zliczało mi armour sava bo normalnie tego nie robi a to jest duży minus, ale wtedy pokazywało mi dodatkowo jakieś niepotrzebne tabelki do każdej zbroi i broni itp.

Battlescribe ma dużą zaletę, że wgrywasz se go na telefon. Rozpy z kompa i z telefonu zapisujesz na dropboxie i masz dostęp zawsze. Brakuje tam jedynie własnie, że nie ma wszystkich zasad, a mi brak tego zliczania sava, sily itp.

Gdyby wypluwał rozpy tak samo jak armybuilder to był lepszy od niego;p
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Rob, to jest kopia bardzo popularnej ostatnio rozpiski imperium ale... bez jednego oddziału demisi! Przez droższy czołg, cannony i demingi to nie starcza już na drugi oddział i niestety ale trzeba zmienić rozpy bo z jedną 5tką demingów raczej wyników nie zrobisz.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Panowie imperialiści

Tutaj macie miejsce do śmiecenia.
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=18

Od kilku stron czytam tylko Wasz lament.
W dupie mam co Wam wejdzie a co nie. Mnie ciekawi temat i chcę czytać informacje odnośnie zmian, które wprowadza Jurek a widzę tylko nic nie wnoszące do tematu przepychanki kto czego nie może wcisnąć do rozpiski.

Serio, to jest męczące, bo zamiast czytać temat tylko scrolluje w poszukiwaniu istotnych wiadomości.

Inne armie też mają wywrócone rozpiski do góry nogami, całkowicie nowe możliwości złożenia, ale jakoś nie ma aż tylu stron bezsensownych dyskusji.

Panowie moderatorzy mam nadzieję, że zrobią z tym porządek bo za chwilę dobijemy do 100 stron lamentu.

Skupcie się na testowaniu bo na razie to tylko wróżycie z fusów zamiast grać! ;)

Chill, peace & drugs
Luc
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Brawo!

W temacie krasnoludzkiego lorda, czy nie jest on przypadkiem bez sensu w sytuacji, gdy tarczownicy kosztuja az 100pkt?
Runelord dostał fajne, sesnowne zasady, i wydaje sie być o wiele lepszym wyborem. Mozliwe ze została przekroczona subtelna granica niegrywalności :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

może zróbmy osobny wątek dla rozpisek. w końcu Furion sam prosił, żeby je robić i publikować
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Używam battlescribe'a i jest to program popularny wśród legalnych użytkowników komputerów, gdyż jest darmowy

Ale nikt nie lubi grać z moimi rozpiskami bo jest totalnie inny i kartkożercy :)

Im owarto zrobić do niego plik
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Też korzystam z battlescriba na iOS oraz Androidzie i jest mega przydatny.
Koniec z zapominaniem rozpisek - wszystko zawsze pod ręką.

Plus jest całkowicie legalny, wygodny i bardzo prosty w obsłudze :)

Jeśli ktoś ma możliwości i chęci to naprawdę miło byłoby zobaczyć Furionowe modyfikacje również na tym programiku :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Luc pisze:Panowie imperialiści

Tutaj macie miejsce do śmiecenia.
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=18

Od kilku stron czytam tylko Wasz lament.
W dupie mam co Wam wejdzie a co nie. Mnie ciekawi temat i chcę czytać informacje odnośnie zmian, które wprowadza Jurek a widzę tylko nic nie wnoszące do tematu przepychanki kto czego nie może wcisnąć do rozpiski.

Serio, to jest męczące, bo zamiast czytać temat tylko scrolluje w poszukiwaniu istotnych wiadomości.

Inne armie też mają wywrócone rozpiski do góry nogami, całkowicie nowe możliwości złożenia, ale jakoś nie ma aż tylu stron bezsensownych dyskusji.

Panowie moderatorzy mam nadzieję, że zrobią z tym porządek bo za chwilę dobijemy do 100 stron lamentu.

Skupcie się na testowaniu bo na razie to tylko wróżycie z fusów zamiast grać! ;)

Chill, peace & drugs
Luc
Kolego, Furion prosił w pierwsztym poście aby wrzucać tu rozpiski, to wrzucam. Pewnie za tydzień jak wyjdzie reszta podręczników, posypią się pierwsze turnieje to rozpiski pójdą do swoich działów, ale obecnie chyba dobrze zobaczyć jaką armię można zrobić gdy jednostka X podrożeje o 18pkt a jednostka Y potanieje o 5.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

rob pisze:
bela16 pisze:...
Pojechałeś po bandzie ... niezły wishlist.

O moich pomysłach do brety też tak pisali.
90% z nich weszło w większym lub mniejszym stopniu w życie. Więcej wiary ;)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Mam pytanie czy to zastąpiło 8 edycję i stary podręcznik jest nieaktualny czy jak to wygląda ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To jest jedna z opcji, która będzie rozważana przez środowisko turniejowe do grania w przyszłym roku.
Pozostałe opcje to szwedzki 9th Age oraz Kings of War.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

@Furion: czy rozważasz zmianę zasad domków? Jest to chyba największy babol 8ed podręcznika i może warto by naprawić te zasady.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

+1
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

obsidian amulet (30) jest w tej chili chyba za drogi jak za samo mr2 - oczywiście w porównaniu do spellshielda i obsiadian trinkieta, chyba że ma to jakiś związek z faktem że mr 2 na bohaterach jest mocno w cenie, niewspółmiernie do mr1...
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

@furion.
nie sposób nie zauważyć zmiany sygnatur niektórych lorów.
czy wziąłeś to pod uwage przy wycenie np loremastera? lore of life ma kompletnie bezuzyteczny czar dla niego, death jest okeyish...choc bardzo sytuacyjny.

pozdrawiam ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Furion a gdzie beastmeny :?: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Aldean pisze:@furion.
nie sposób nie zauważyć zmiany sygnatur niektórych lorów.
czy wziąłeś to pod uwage przy wycenie np loremastera? lore of life ma kompletnie bezuzyteczny czar dla niego, death jest okeyish...choc bardzo sytuacyjny.

pozdrawiam ;]
Ignorowanie miscasta na 2+ jest bezużyteczne?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

+ leczenie rany :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

wind_sower pisze:
Aldean pisze:@furion.
nie sposób nie zauważyć zmiany sygnatur niektórych lorów.
czy wziąłeś to pod uwage przy wycenie np loremastera? lore of life ma kompletnie bezuzyteczny czar dla niego, death jest okeyish...choc bardzo sytuacyjny.

pozdrawiam ;]
Ignorowanie miscasta na 2+ jest bezużyteczne?
dla loremastera prawie bezuzyteczne.
a co ma do tego leczenia ran?
innym czarem tez bym uleczyl:Q
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ