Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początkujący....

Post autor: Hoax »

W WFB nie da się grać na okrągłych. Pomijając już potencjalnei dużo większy footprint oddziałów, spory problem byłby z wymierzaniem strefy. W AoS (tfu!) można grać na jakichkolwiek.

Pietronko
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Pietronko »

O to właśnie chodzi że AoS nie daje tyle "kombinowania" i opcji co łarhammer :/ Meh czyli będę musiał się obyć ze smakiem :(

Ushi84
Plankton
Posty: 3

Post autor: Ushi84 »

Witam. Od czego by tu... Jestem całkowitą lamą jeśli chodzi o figurkowe systemy. Chciałbym jakoś zacząć. Sporo czytałem już lata temu na ten temat ale do tej pory wielu rzeczy nie rozumiem. Postanowiłem więc że ogarnę więcej jak po prostu zakupię jakiś zestaw startowy. Przeglądam sklepy i co widzę? Śiakieś Age of Sigmar. Czytam dalej i dowiaduję się że nowy świat, nowe zasady.. bla bla bla...
Moje pytania (bo dużo czytałem i nadal nic z tego nie wiem):
1. Jak sie ma AoS do reszty WFB tzn. co ja w ogóle powinienem zakupić. Czy teraz tylko AoS będzie wydawany czy starsze edycje będą nadal rozwijane jako równoległa gra? Bo nie wiem w co wydać kasę i czy jest sens się w to w ogóle pchać?
2. Ile armii jest w AoS bo znalazłem póki co starter z dwiema dziwacznymi armiami i jakieś pudło Skavenów.
3. Jeśli jestem skazany na kupno AoS to czy tam też są podręczniki Armii?

Pomocy!! Z góry dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość :P

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 571
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Ushi84 pisze: 1. Jak sie ma AoS do reszty WFB....
Nijak... AOS gra dla dzieci WFB gra dla dorosłych ;) A na poważnie AoS jest strasznie uproszczony i wielu graczom to nie odpowiada. Poza tym sam fluff jest zdecydowanie lepszy w battle.
Ushi84 pisze:2. Ile armii jest w AoS ...
Przede wszytskim poczytaj co Ci bardziej odpowieda, czy Age of Sigmar czy battle. Wtedy zdecyduj się. Moim zdaniem wejdź na stronę producenta i zobacz jakie modele Ci się podobają następnie zacznij kompletować armię.
Ushi84 pisze:3. Jeśli jestem skazany na kupno AoS to czy tam też są podręczniki Armii?
Nie jesteś skazany! Zobacz kto gra w battla w Twojej okolicy i tam uderzaj. Bez graczy nic nie zrobisz. W podstawce do AoS masz modele, miarki, kostki, podstawowe zasady gry i podstawowe scenariusze jak się nie mylę.

Ushi84
Plankton
Posty: 3

Post autor: Ushi84 »

beszcza pisze: Nie jesteś skazany! Zobacz kto gra w battla w Twojej okolicy i tam uderzaj. Bez graczy nic nie zrobisz. W podstawce do AoS masz modele, miarki, kostki, podstawowe zasady gry i podstawowe scenariusze jak się nie mylę.
No ok. Tylko zastanawia mnie jeszcze czy ten klasyczny WFB będzie jeszcze rozwijany i/lub
nadal sprzedawany. Na którymś sklepie internetowym (nie pamiętam którym) widziałem że wycofano produkty WFB w związku z wprowadzeniem do sprzedaży AoS :( .

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 571
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Nie mogą wycofać modeli które są w aos ;-) a tak jest.

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Ushi84 pisze:
beszcza pisze: Nie jesteś skazany! Zobacz kto gra w battla w Twojej okolicy i tam uderzaj. Bez graczy nic nie zrobisz. W podstawce do AoS masz modele, miarki, kostki, podstawowe zasady gry i podstawowe scenariusze jak się nie mylę.
No ok. Tylko zastanawia mnie jeszcze czy ten klasyczny WFB będzie jeszcze rozwijany i/lub
nadal sprzedawany. Na którymś sklepie internetowym (nie pamiętam którym) widziałem że wycofano produkty WFB w związku z wprowadzeniem do sprzedaży AoS :( .

WFB nie będzie dalej kontynuowany w tej formie co kiedyś. Napewno wkrótce jakiś system (Kings of War potencjalnie najbardziej w tym momencie) wypełni niszę figurkowego strategicznego battla w świecie fantasy.

Scena starego WFB w Polsce jest wciąż żywa i jeśli tylko uda ci się znaleźć graczy w twojej okolicy którzy dalej grają to śmiało możesz zacząć zbierać armie która ci się podoba. Warto dodać, że zasady dostępne za darmo na stronie games workshop umozliwiają granie wszystkimi modelami z WFB w Age of Sigmar, więc nie musisz się bać że możesz zostać z niczym, zawsze tymi samymi modelami możesz grać w AoS i w Battla, i w większej mierze w 9th Age, Kings of War i inne systemy.

Witamy na pokładzie! Jeśli masz więcej pytań to nie bój sie ich zadawać, przypływ nowej krwii jest jedynym wymogiem tego żeby WFB przeżył więc w interesie każdego jest żeby ci pomóc :)

EDIT: Żeby nie wprowadzac dezinformacji: Modelami z WFB zagrasz w AoS, ale odwrotnie już nie dlatego jeśli nie podoba ci się klimat age of sigmar to nie polecam kupowania startera
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Ushi84
Plankton
Posty: 3

Post autor: Ushi84 »

No i pięknie Wam dziękuję bo rozwialiście moje największe wątpliwości i obawy.
Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Gdyby mi przyszło grać jakąś armią WFB na zasadach AoS to czy opisy w rulebooku tej armii będą obowiązywały w AoS?

Tak poza tym. Jestem raczej zwolennikiem kombinowania niż uproszczeń więc pewnie zasady WFB będą mi bardziej odpowiadały. Do tego widziałem na żywo różne figurki z WFB jak i figurki z zestawu startowego AoS, no i te z WFB jakoś bardziej mi podchodziły.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, o 19:57 przez Ushi84, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

zbliżone. Zasady do age of sigmar każdej z armii WFB znajdziesz tutaj: http://www.games-workshop.com/en-GB/War ... id=4802330
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Cześć!

Mam pytanie dotyczące maty na stół do bitewniaka.

Otóż co polecanie: matę z trawką statyczną np. takie http://kkgaming.pl/index.php?id_categor ... &id_lang=1 czy też matę z nadrukiem ze strony playmaty.pl http://playmaty.pl/index.php?id_categor ... r=category?

Sprawa nagląca, bo mata będzie prezentem dla Lubego, co to mi marudzi, że mamy brzydki stół i przydałoby się "trochę zieleni". :)

Aha, dodam, że chodzi bardziej o klimat gier i o wygląd, bo jeśli chodzi o inne rzeczy jak np. zabrudzenia, to wiem, że wygrywa nadruk. Jakąś Wam robi różnicę to, na czym gracie?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Osobiście wolę nadruk. Mata nie wygląda tak jednolicie, a jakość wydruku jest bardzo dobra. Dodatkowo te z nadrukiem są cięższe i sztywniejsze co powoduje, że nie da rady ich przez przypadek podwinąć w czasie gry. Wiele razy, grając na macie "trawkowej", zdarzyło mi się, że przesuwając oddział, mata zaginała się lub "szła" z oddziałem.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Hej wszystkim
Ogólnie jestem w miarę nowy w świecie whfb. Od czasu do czasu grywam małe gry 40k, lecz w wakacje uznałem że warto sprawdzić fb. Niestety wtedy wylądowało to całe AoS, więc mój świeżo zakupiony batalion warriors of chaos nigdy nie pojawił się na blacie (za to warriorzy, warhoundy i knightci zostali przyzwoicie pomalowani). Jednakże ostatnio uznałem, że pomimo aos zagram w fb, i zakupiłem Island of blood. Skaveny sprzedałem od razu, a he zatrzymałem. I tak skończyłem z 2 armiami na ok 950 punktów (proxowany sorcerer lord) i muszę przyznać że gra która została stoczona przez te 2 siły była bardzo wyrównana. I moje pytanie: jak mam rozwijać obie armie aby dalej swobodnie grać na tej 8 edycji, co jest absolutnym must have w woc i he? Juz zakupiłem skullcrusherów a na święta mam dostać white lionów, tylko co dalej? Ponadto w battlereportach lorda tremendousa widzę masę różnych exalted heroes, i wiem że każda armia ma wielu herosów. Tylko nie ma figur na wszystkie wersje załóżmy tego exalted herosa. Chyba dostępny jest tylko pieszy undidvided i pieszy khorna. Skąd wziąć modele na pozostałe wersje?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Hej, w 8ed dla wochu podstawą byli herosi na demonic mountach oraz demon Prince, do tego hellcannon lub mantikora. W corach rydwany i konni maruderzy . Figurek poszukaj w sklepach internetowych lub z drugiej ręki. Sam mam do sprzedania sporo figurek do chaosu http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=49576

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

No to kolega powiedział coś o chaosie, a ja wypowiem się o elfach ;) przede wszystkim polecam szukać z drugiej ręki, ceny są naprawdę fajne ;) co do rozbudowy HE to możesz śmiało zainwestować w fenixa (z zestawu posklejasz siedzącego na nim bohatera, lodowego fenixa i bohatera na piechote) możesz też kupić balisty, wychodzą tanio a są fajne :) grywalni są też white lioni o których wspominałeś oraz phoenix guardzi. Cory zapychasz raczej kawalerią (Silver Helms i Elyrian Reaves) albo elyrianami i łucznikami ;)

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Nie mantikora tylko chimera.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

A jak skulki robić? Ponadto myślałem nad zwiększeniem ilości warriorow do 2x18. Jedni tarcze i mark of tzeench a drudzy halabardy, tarcze i mark if khorne. Z he myślałem by wziac oddział 18 lub 24 White lionow 3 szeregi głębokości i 20 Phoenix guardów w 4 szeregach. Z rare chciałem używać sisters of avelorn. Na dniach postaram sie zrobić raport z tej mojej pierwszej gry(maruderzy z light armor i tarczami w liczbie 10 pokonali sword masteriw których tez bylo 10, także bylo ciekawie)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Przede wszystkim zastanów się nad 9th, bo w 8 ed. już się kończy - napewno jeżeli chodzi o turnieje.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Prawdopodobnie sprawdzę niedługo 9 edycję. Dużo zmian w zasadach jest? Jak wygląda zbalansowanie armii? Ponadto w ab widziałem brak bohaterów imiennych i znacznie mniej przedmiotów. A co do armii to co sądzicie o tamtych jednostkach?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zmian trochę jest, ale w większości to tylko usprawnienia dotyczące mechaniki gry. Czasami jednak zdarzają się drobne rewolucje. ☺

Balans jednostek w 9th age jest zdecydowanie lepszy niż w 8 edycji. W dziewiątce więcej unitów można określić mianem grywalnych i mających sens przy jednoczesnym przytemperowaniu tych, które były wcześniej przegięte i must have. Najważniejsze w projekcie 9th age jest to, że jest to projekt żywy, stale ewoluujący i reagujący na feedback graczy. Należy jednak pamiętać, że na razie mamy do czynienia dopiero z wersją beta. Bohaterzy imienni będą mieli pojawić się zdecydowanie później.
Obrazek

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Skąd mam brać exalted hero na na daemonic mouncie?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

ODPOWIEDZ