Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Re: Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Post autor: Kolas111 »

"Zdjęcia niedostępne" :|

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Wtf? Patrzę na telefonie i kilka ma taki napis. Sprawdzę w domu o co chodzi.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

U mnie to samo jest ale z tego co widziałem to figurki były fajne więc gratulować skilla.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

kurde na fotosiku mi złodzieje zablokowali zdjęcia,na początku pisali, że darmo, że transfer nieograniczony a to zwykłe naciągactwo! Musiałem 3 zł zapłacić i jedno konto naprawiłem. Resztę kont jeszcze opłacić muszę albo na inne poprzerzucać. Trudno. Właśnie wróciłem z Łodzi, figsy się podobały, nawet wygrałem kategorię "mały model". Turniej super, mam nadzieję, że za rok też będzie i też będę maił okazję wpaść :)

Dzięki za miłe słowa, cieszę się ,że się podobają, jest to bardzo motywujące :)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Kacpi 1998 pisze:. Turniej super, mam nadzieję, że za rok też będzie i też będę maił okazję wpaść :)
Tym samym skladem? Nie myslalem ze chd i bre jakies punkty bedzie robic a tu taka niespodzianka
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Nie wiem czy za rok uda się znaleźć taką parę. Może i punktów nie robiliśmy ale za to armie się świetnie prezentowały, swoje nagrody z modelarki zgarnęliśmy i na podium zdjęcie mamy :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Super się patrzy na takie śliczne armie. Aż żal figurki ściągać ze stołu.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

dalsza część imperialu na tt

Life Dragons

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Imperial Doomtrooper

Obrazek
Obrazek

Tankietki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, o 18:09 przez Kacpi 1998, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Odniosę się najpierw do czołgów.
Po pierwsze:

https://www.youtube.com/watch?v=LsGoAhifAw4

(nie mogłem się powstrzymać :) )
Po drugie - średnio przemawia do mnie pomysł na figurkę - pojazd opancerzony, który można unieruchomić granatem przeciwpiechotnym. Ale za to Twoje malowanie
tych wehikułów jest bardzo spoko. Zużyte pancerze i uwalone błotem gąsienice robią na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Na zdjęciach widać duży kontrast pomiędzy
jakością wykonania czołgu (prawie jak prawdziwy) a błockiem po którym jeździ (błoto przypomina plastelinę pomalowaną błyszczącym lakierem). Myślę, że jakaś farbka typu
texture mogłaby pomóc.
Trochę podobnie jest u żołnierzy - świetny efekt rozprysku wody. A błoto takie jak pisałem wcześniej.

I nie komentowałem jeszcze Twojej armii CHD. To jest prawdziwe cudeńko. Kolosalna różnica między krasnoludami a np pokazanymi niżej żołnierzami. I fajnie ich pomalowałeś,
schemat kolorystyczny zarazem i pasuje do armii i jest oryginalny. Podstawki też dopracowane i atrakcyjne. A do tego doceniam w tym wypadku wysiłek kolekcjonersko - finansowy.
Figurki, które występują w Twojej armii trudno bowiem kupić - albo trudno za nie płacić ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ta, ta woda jest świetna :)
jak ją robiłeś? Klej polimerowy czy coś innego?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Trochę zbyt agresywne cieniowanie na pierwszym oddziale, ale reszta to istny obłęd, zwłaszcza woda =D>
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

@gervaz to nie do końca pomysł prodosów bo tankietki 1 osobowe były przez pewien czas używane (krótki okres bo były suabe :wink: ). Błoto jest jakie jest, szybko i łatwo się robi z pigmentów, texture jest sporo droższy :wink: , dzięki za miłe słowa :)

@Kosa to vallejo watter texture nałożony na pocięte kawałki przezroczystego blistra

@Kordelas nie wiem czy za agresywne bo powierzchnie są dość małe a nie chce tego nie wiadomo ile cieniować, to ma być tt :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wow, zajebiaszczy pomysł z tą wodą. :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Makietki do Warzona/Aferglowa na zamówienie.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, o 18:18 przez Kacpi 1998, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Stawiając oba budynki obok siebie można powiedzieć że jeden świeci się cały, a drugi punktowo. Twoje efekty świetlne są zbyt obszerne i brakuje im stopniowego rozproszenia jak i źródła światła zaznaczonego czysta bielą. No i ten niebieski na pierwszym budynku mi się nie podoba - zbyt bajkowy w stosunku do reszty, ale z tego co zauważyłem, taki masz sposób malowania (niestety nie dla mnie). Baaardzo duży plus za wszelkie ciecze i za fikuśny plakat :) złoto pierwszego budynku wymienilbym na metalik drugiego - jest świetny :)







Naucz się robić lepsze foty bez flesha ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Drugi budynek o wiele lepszy niż pierwszy. Zaznaczenie źródła światła w OSLach byłoby mile widziane. :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Nigdy nie przekonywały mnie OSLe z bielę ale spróbuję następnym razem. OSLe na zdjęciach to nie tylko 1 kolor, żródło jest zaznaczone, zawsze używałem przynajmniej 2 kolorów tylko, zaczynałem od ciemnego koloru typu granat lub bordo. Osobiście też mi się bardziej ten drugi podoba, poświęciłem nad nim 4 razy mniej czasu i może dlatego :P Zdjęcia z fleshem przy mojej aktualnej wiedzy i zdolnościach w robieniu zdjęć są nie do przeskoczenia :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Spotkałem kiedyś człowieka, który uważał, że cieniowanie figurek jest bez sensu, bo przecież nikt nie nosi cieniowanych ciuchów, tylko zwykłe. Więc nie cieniował, bo "przecież cienie same się zrobią, jak na każdym z nas". I to nie był dobry pomysł. ;) To tak w kontekście zaznaczania źródła światła bielą. Światło musi się świecić.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Po pierwsze - zdjęcia mi się nie wyświetlają. Ale kiedy je zamieściłeś - było je widać. Oprócz uwag poprzedników odnośnie malowania światła z lampek (z którymi się zgadzam) chcę zwrócić uwagę na kolor ścian na pierwszym budynku. Tu również aerograf był w robocie. Przez to prawie kompletne ruiny wyglądają jak świeżo odnowione. Może jakieś zacieki z washa im porobić? Na tankietkach, które robiłeś wcześniej wyszło to o wiele fajniej.
Czepiam się, ale prawda jest taka, że całość robi przyzwoite wrażenie. Jakby chcieć się bawić z każdym detalem makiety, to malowanie jej zajęłoby mnóstwo czasu - a tak - można grać w bardzo atrakcyjnym otoczeniu.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Dobra, kończę z fotosikiem bo to mija się z celem... Muszę znaleźć inną stronkę. Na niebieskim budynku są zacieki z AK interactive rusty streaks, uwież na słowo :wink:

ODPOWIEDZ