HE początkującego

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

HE początkującego

Post autor: Warlordus »

Hej wszystkim. Poniższej armii używałem podczas mojej pierwszej gry. Prosiłbym o porady co do dalszego rozwoju

1000 punktów

Lords
Prince on griffon-362
Dragon Armour, Lance, Talisman of preservation

Heroes
Mage-145
Lore of fire, channeling staff, talisman of protection, wizard lvl 2

Core
5x Ellyrian Reavers-105
Bow and spear, champion

15x Lothern Sea Guard-210
Full command, shields

Special
10x Sword masters of Hoeth-160
Full command

Cała armia łącznie 982 punkty
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Hejka!
Póki co warhammer może być nieco inny niż jest, a w zasadzie był. Jednak to w Twym wypadku patrząc przez pryzmat posiadanych ludków tylko na +, bo ten zestaw może być bardzo grywalny w przeciwieństwie do przeszłości, gdzie przydaliby Ci się tylko ellyrianie i mag ;)
Warto poszukać tematu "9th age" w dyskusji ogólnej.

Patrząc na to jakie He w tej wersji (9th age) będą zapewne przydadzą sie kolejni swordmasterzy. Co więcej drugi taki sam zestaw startowy i możesz mieć nawet całkiem fajną armię na początek za śmieszne pieniądze.

Jeśli jednak zostajesz przy 8edycji to cóż, potrzeba Ci 30 white lionów :) bolt throwery, łucznicy/silver helmsi, feniksy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Na święta mam dostać paczkę white lionów, a na urodziny batalion (urodziny mam zaraz po świętach, wiec szybko będą figury) w tej mojej grze swordmasterzy mnie zawiedli dostając baty od zwykłych maruderow których też 10 było. Czy w takim wypadku warto 2 wyspę krwii kupować? Na razie gram stricte for fun by zasady ogarnąć, a potem przerzucę się na 9 age (chcę chociaż trochę na 8 pograć, bo dużo raportów z 8 widziałem) ten batalion który mam dostać jest z bolt throwerem, nie rydwanem. Co do dalszego rozwoju myślałem nad phoenix guardami, kolejnymi white lionami (kocham te modele po prostu) i sisters of avelorn (te to dla mnie must have, najładniejsze modele jakie widziałem)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Na 9th age to chyba wszystko będzie dobre póki co ;)
Więc tutaj nie ma co się zbytnio zastanawiać tylko kupować co się podoba w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

I właśnie mam dylemat swordmasters czy white lions. W 8 white lioni słabiej się bili chyba od master ów ale mieli lepszą ochronę przed strzałami. W 9 th age mają jakąś zasadę body guard chyba. Czym różnią się swordmasterzy i white lioni w 8 i 9 edycji i których wziąć?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

8 edycja White Lioni.... długo nic, nastepnie są feniks guardzi (chociaż w odpowiedniej rozpie to byli całkiem ok), długo nic... jeszcze dłużej nic... dalej nicość... no i gdzieś tu są swordmasterzy :P

White Lioni to była jedna z najsilniejszych jednostek w całym battlu w 8 edycji. Bardzo silni i przegięci, czysty power gamming ;)

Co do 9 to za mało wiem aby się wypowiadać aczkolwiek i tam WL tez wydają się silni i to bardzo, szczególnie, że i skirmisz póki co mogą mieć jednak chyba SM lepsi, a na pewno w mojej opinii, z tego powodu, że wreszcie można będzie ich wystawić bo koty to nudne są już za przeproszeniem do obrzygania :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

w 9ed zupelnie zmienily sie zadania jednostek, teraz death stara mozna zrobic z SM, a WL sa raczej jako wsparcie biegajace w skirmishu
Obrazek
Highborn Elves Only!

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Swordmastersi pokazują moc jak jest ich 30 ;) wtedy rozstawiasz ich w 3 szeregu po 10 na szerokość i wypłacają 40 ataków, trafiając zazwyczaj na 2+ i ranią przeciwko przeciętniej piechocie na 2+, czego chcieć więcej ? aaa no tak, przeżywalnośći ;) możesz śmiało też kupić bolt throwery, są fajne;) a bataliony do HE były z spearmenami, rydwanem , łucznikami i albo 8 silver helmów albo bolec.
sory 41 ataków :P

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Jest albo rydwan albo bolec. Sprawdzałem przed chwilą
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Oki, faktycznie, poszperałem, i są 3 warianty XD
1) 20 spearmenów, 20 archerów, bolt throwe , chariot (http://hobbystore.pl/image/cache/data/H ... 00x700.jpg)
2) 20 spearmenów, 20 archerów, 8 Silver helms, chariot (http://www.games-workshop.com/en-PL/Hig ... -Battalion)
3) 16 spearmenów, 16 archerów, 8 silver helms, bolec(http://collector-info.com/Manufacturer/ ... D%2002.jpg)
Przy czym tego ostatniego niestety nigdzie nie widziałem, a szkoda, bo faktycznie jest najfajniejszy

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jak najfajniejszy jak ludkow mniej :P
Ja bym brał drugi, lion chariot bardzo fajnt jest w 9ed.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Ten z bolt throwerem jest w morionie w wawie i ten właśnie mam niedługo dostać. Tam kosztuje 270 chyba
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Próbowałem złożtyć listę na 9 edycję. Wyszło coś takiego:

Lords
High Prince on griffon-363
Dragonforged Armour, Lance, Sprout of Rebirth, General
Gryf Thunderous Charge & Devastating Charge

Heroes
Mage-120
path of fire, Thome of arcane Lore

Core
5x Ellein Reavers-110
Extra bow, champion, Mount protection 5+

15x Sea Guard-215
Full command, shields, Flaming Standard

Special
10x Sword Masters -185
Full command, banner of speed

10x Lion Guard
Full command, Rending Banner

Łącznie wyszło 1198, czyli w sam raz na gry 1200. Do rozwiniecia myślałem w tym wypadku nad queens guard, knights of rhyma(to chyba dragon princes), dodatkowymi lions guard(wtedy jest ich 20) oraz Highborn Lancers. Po dodaniu 8 Lancierów full command i mount protection oraz 6 queens guard z chamiponem wyszło 1497 punktów
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mozesz smialo zdjac save z fasta, a malemu magowi dac scrolla zamiast tej ksiazki
Obrazek
Highborn Elves Only!

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

którego scrolla? a ogólnie co do jednostek?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

w domyśle dispel scrolla :)innych raczej się nie używa.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Czy dobrym pomysłem jest dodanie na 1500 queens guard?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Dark Kluku
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Dark Kluku »

Warlordus pisze:Czy dobrym pomysłem jest dodanie na 1500 queens guard?
Masz co wystawić w corach?(375pts) Polecam Silver helmsów, w szarży s5, później s3. Za to są pancerni w obronie. Mobilni też, marsz mają na 18 cali. Ja wczoraj eksperymentalnie wystawiłem lothernów i łba nie urywają. Myślałem że będą lepsi. Jeżeli masz queens guard to wystaw, popróbuj. Sam chcę kupić 2 boxy.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Czyli zamiast lothernow lepiej speary? Wiem ze będę na pewno wystawiał queens guardow najlepiej z handmaiden, i planuję kupić 2 boxy feniks guardow. A w dzisiejszej grze na 900 skaveny zostały zmasakrowane. White liony posiekały rat ogry, swordmasterzy w miare poradzili sobie ze stormverminami. Lotherni z lukow prawie nic(może 2 clanraty ubili) ale w walce przelamali szczury.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Dark Kluku
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Dark Kluku »

Bardziej chodziło mi o to , żeby zamiast spearów i Lothernów wystawiać Silver Helmów. Ewentualnie dopychać archerami. Penis Guardy są spoko, bardzo dobry wybór. Sword masterów też by się przydali w większej ilości, widziałeś co mogą zrobić. Wojtek z którym grałem 2 Combat 30 rozjechał w 2 tury klocek lothernów bez spinki. Przydały by Ci się też balistki. Tanie i dobre. Taki wrzód na dupie adwersarza. Szczurki pokroiłeś to Ci się chwali =D>

ODPOWIEDZ