9th Age

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: 9th Age

Post autor: Shino »

rozpiska fajna. jestem ciekaw jak pomidory beda sie spisywac podczas gry.

Choc ja nadal uwazam, ze to czas pajaka jesli chodzi o gre :D

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

:D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

mial w zapasaie jeszcze 30 ode mnie wiec mogl dac wiecej, ale wtedy rozpiska bylaby kwadratowa. :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

-Qc- pisze:mial w zapasaie jeszcze 30 ode mnie wiec mogl dac wiecej, ale wtedy rozpiska bylaby kwadratowa. :)
walczę o punkty za spójność armii :D

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Pytanko: Great Green Idol, który zostaje nominowany na BSB staje się jednocześnie postacią?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

No to fajnie, dzięki temu jest scoring unitem :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie ejst scoringiem bo monstery maja free reform? Tak bylo miesiac temu jak paulinki pytalem bo tez myslalem o nim w tej roli
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Z tego co kojarzę (teraz nie mam możliwości sprawdzić w booku), Montery nie mają i nie miały Free Reform. Mają ją monstery latające (ale właśnie dostają ją z zasady latania).

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Monstery nie latające nie mają FR, dzięki czemu mają 1 rząd (monster ranks).

Edit:
Ale to już nieistotna kmina, BSB nie będzie się liczył jako sztandar do scorowania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No to paulinka mnie oszukał :D

Slivek, daj mu do brania zwykly banner zamiast BSB (dejmijcie tam jedno B, na pewno nie zauwazo :D)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

tną po całości:
http://www.the-ninth-age.com/blog/index ... army-book/

born to fight tylko w 1 turze; grzybki tylko +1; pomidorki droższe i mniej;
brak strzelających poisonami goblinów; max 1 szeloba; trolle dostały feara
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

No i pograne. Armia która nie miała autowina z nikim. A wręcz miała baty z automatu jak VC doch dostaje totalnego nerfa. Nie dostaliśmy ani jednego realnego boosta a w zamian straciliśmy 2 najważniejsze rzeczy born to fight i Laa. Te dwie zasady dawały możliwość złożenia tej armii ofensywnie. Niestety tracimy tez maszyny wszystkie bez wyjątku i poisony na gobilach. Co uniemożliwia granie defensem. Teraz to jest dopiero kadlubek armii bo w poprzedniej wersji pomimo tego że niektóre unity były słabsze można było złozyc og całkiem fajnie na kilka sposobów ale podkreślam ze nigdy takich co wygrywają jeszcze przed gra. Czekam na reakcję Qca ale już wiem jaka będzie.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Max tylko 1 Szeloba jako mount + nadal dwie w rare.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Pętaki są za drogie, nie można ich obtanić?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Trubas pisze:Czekam na reakcję Qca ale już wiem jaka będzie.
Born to fight i łaa i tak było mocno średniawkowe vel słabe.A danie feara trollom (nie wiem co robi ale skoro dostaly go trole to pewnie ejst do dupy :D) jest ok.

dobra, 5 maszyn, trolle do kontry, jeden pająk tez. Można grać, zalezy do reszty armii
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

-Qc- pisze:
Trubas pisze:Czekam na reakcję Qca ale już wiem jaka będzie.
Born to fight i łaa i tak było mocno średniawkowe vel słabe.A danie feara trollom (nie wiem co robi ale skoro dostaly go trole to pewnie ejst do dupy :D) jest ok.

dobra, 5 maszyn, trolle do kontry, jeden pająk tez. Można grać, zalezy do reszty armii
xd

Z VC czy dochem możesz się wgl nie wystawiać.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

dochem planuje grac xD Co do VC to slyszalem o orkach wygrywajacych, zapytaj Szymały :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Wcześniej dało się grać teraz to będzie tragedia. Porównaj ich fixy.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

na nowych fixach, nie pekaj, nie placz ino wygrywaj XD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ