9th Age - wersja 0.99

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vitnar
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

9th Age - wersja 0.99

Post autor: Vitnar »

Już oficjalnie są - zasady do 9th Age w wersji 0.99! Bitewniak w pełni realizujący motto interplay: "by gamers for gamers"!

Zasady -http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-pag

Korzystajcie, testujcie, zgłaszajcie wasze uwagi/wnioski/dostrzeżone błędy i literówki na forum pod adresem - http://www.the-ninth-age.com/index.php?board-list.

No i bawcie się dobrze :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1067
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

+1

czytam przecież!
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Pytanie na szybko:
atrybut z niebios - daje nam counter za każdy rzucony czar?

W opisie armat jest, nie można przerzucić nieudanego trafienia lecz nie ma nic o "gale" na zranienie. Dobrze rozumiem, że w tym przypadku ten atrybut się przyda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

atrybut za każdy czar

dobrze czytasz - zranienie można przerzucać
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Dobrze widzę, że krasnoludy dostały latający rydwan ? :shock2: :shock2: :shock2: :shock2:

No niezłe czasy nastały....latające krasnoludy :mrgreen: :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Lizaki w takiej wersji są mega badziewne. Nie widzę w nich żadnego potencjału.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Amen....pf przestal dzialac.znerfione magifzne przedmioty i dyscypliny na zabie.
ceny w górę a harakterystyki w dół.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Luc pisze:Dobrze widzę, że krasnoludy dostały latający rydwan ? :shock2: :shock2: :shock2: :shock2:

No niezłe czasy nastały....latające krasnoludy :mrgreen: :mrgreen:
Nie żeby coś, ale żyrokoptery istniały już za czasów 6 edycji :P

Edit: Chodzi o to, że krasnoludy już od dawna latały, a teraz faktycznie dostały twardy latający chariot :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1067
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

w DE jest wszystko ładnie i cacy, dopóki nie spojrzysz na koszty. ktoś musiał mieć zły sen, w którym był szarżowany przez Czarną Gwardię :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Slayer Zabójców pisze:
Luc pisze:Dobrze widzę, że krasnoludy dostały latający rydwan ? :shock2: :shock2: :shock2: :shock2:

No niezłe czasy nastały....latające krasnoludy :mrgreen: :mrgreen:
Nie żeby coś, ale żyrokoptery istniały już za czasów 6 edycji :P

Edit: Chodzi o to, że krasnoludy już od dawna latały, a teraz faktycznie dostały twardy latający chariot :P
Wiem, ale powoli to stają się panami nieba :D
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ja z Imperium jestem zadowolony :) Trochę rzeczy pocięli, trochę podrożyli, inne wzmocnili.
W momencie, gdy chciałem pożegnać się na dłuższy czas z flagellantami, okazuje się, że się wzajemnie bardzo polubimy.

Widzę jednak w tym wszystkim jakiś sens. Widziałem O&G i też jest mega :)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

haha couch to już przeżytek, pojawił się latający rydwan [8] krasi; s5ts5w5 3d3 grindingi za 165pkt! + jakieś działko. Nie wiem czemu, ale Ci z balancing teamu bardzo lubią tworzyć nowe charioty/platformo-podobne.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Każdy ma swoje zboczenie. GW kochało monstery, a T9A kocha rydwany.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Luc pisze:
Slayer Zabójców pisze:
Luc pisze:Dobrze widzę, że krasnoludy dostały latający rydwan ? :shock2: :shock2: :shock2: :shock2:

No niezłe czasy nastały....latające krasnoludy :mrgreen: :mrgreen:
Nie żeby coś, ale żyrokoptery istniały już za czasów 6 edycji :P

Edit: Chodzi o to, że krasnoludy już od dawna latały, a teraz faktycznie dostały twardy latający chariot :P
Wiem, ale powoli to stają się panami nieba :D
W sumie to całkiem logiczne, że rasa która jest najbardziej zaawansowana technologicznie, wynalazla juz śmigłowce i rakiety powoli staje się panami przestworzy :P
A tak obiektywnie patrząc to ten chariot jest porównywalny do wochowego maulera który jest w specialach.
Obrazek

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

9th Age śledzę z doskoku, stąd moje pytanie - skąd wziąć model tego krasiowego chariotu? Załóżmy, że moje umiejętności konwersji kończą się co najwyżej na posklejaniu w miarę pasujących części pochodzących z różnych zestawów, a swoich figurek 9th Age'owcy raczej nie robią?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Alavarin pisze:9th Age śledzę z doskoku, stąd moje pytanie - skąd wziąć model tego krasiowego chariotu? Załóżmy, że moje umiejętności konwersji kończą się co najwyżej na posklejaniu w miarę pasujących części pochodzących z różnych zestawów, a swoich figurek 9th Age'owcy raczej nie robią?
Zadałeś dobre pytanie, sam chciałbym wiedzieć skąd wziąć jakiś przyjemny dla oka, pancerny model latającego chariotu, ale niestety taki nie istnieje.
Zastanawiałem się nad kupnem tego modelu: http://titan-forge.com/fantasy_miniatur ... l_zeppelin
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

To nie jest przypadkiem jakiś odpowiednik bombowca?

Zgadzam się z przedmówcą odnośnie pomysłu. Pamiętam, jak miał wyjść AB do krasi ostatnim razem - było wiele plotek o sterowcu, który miał być latającym odpowiednikiem imperialnego czołgu. (Bo ktoś wspominał art albo z rule booka albo z przecieku Army booka).
Jak się ludzie zachwycali!! Że w końcu krasie będą mogły zasłużenie dominować w powietrzu!

Chcieliście, macie!
Mi pomysł się podoba jak ktoś chce grać na szwadronach myśliwców i sterowców zahaczających o steam punka? - proszę bardzo, tylko 2 nacje mogłyby się do tego nadawać - krasie i Imperium, a skoro Ci pierwsi wymyślili maszyny latające?

Przyznam, że nie wyobrażam sobie, by ktoś ciągnął to dalej w kierunku kawalerii... cholera wie na czym? krety? dziki? Oby nie!
Krasie podobają mi się jako armia bez kawalerii.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Slayer Zabójców pisze:Zastanawiałem się nad kupnem tego modelu: http://titan-forge.com/fantasy_miniatur ... l_zeppelin
Kudłaty ma takie dwa i mogę Ci z czystym sumieniem powiedzieć, że model jest przepiękny na stole :)
Nadaje się idealnie. Nic tylko brać! ;)

Zazdroszczę Wam tego rydwaniku. Nie ukrywam, że jakiś leśny jak w starych edycjach (4 lub 5) by się też fajnie prezentował :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

W Imperium wskrzesili pieszy Reigsguard, więc może i rydwany do WE wskrzeszą, trzeba po prostu cisnąć :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Slayer Zabójców pisze:A tak obiektywnie patrząc to ten chariot jest porównywalny do wochowego maulera który jest w specialach.
To nie jest obiektywne spojrzenie, proszę tu masz przykład obiektywnego porównania:
- Mauler ma +1W, +3I, fear, 7 ataków ws5 s5, d3 grindy, opcje na marki i 2+, wychodzi ze spcjala i kosztuje 140
- Bomber ma +2M, +1Ld, fly, 4 ataki ws4 s4, 3d3 grindy, działko z multifire (4) BS3 S4 AP, wychodzi z rara i kosztuje 165

Oba uważam, że są wycenione prawidłowo, ale Mauler i tak będzie rzadziej używany w armii, bo konkuruje z szybszymi jednostkami o podobnych celach i znacznie niższej cenie.

ODPOWIEDZ