9th Age - wersja 0.99

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Re: 9th Age - wersja 0.99

Post autor: Elvis is (un)dead »

Rozumiem, że tak samo reagowałeś gdy w grze były tak normalne rzeczy w HE jak Swordmasterzy... przypomnisz ile pkt. kosztowali? Wtedy też grzmiałeś żeby usunąć tak przegięte rzeczy czy było ok?

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

W skavenach płakaliśmy tak samo, gdy zabrali wstawanie abomce (a zauwa, że wstawała bez porównania słabiej niż elfi wróbel). Na pocieszenie powiem wam, że trochę będzie bolało, a po kilku aplikacjach maści przestanie :]
A w rzeczywistości coś takiego jak wstawanie modelu po śmierci jest przegięciem samo w sobie. Przeciwnik wykrwawia się, by zdjąć jeden model do ostatniej tury, a Ty i tak sobie nim wstaniesz, bo masz tabelkę.... Ile to pkt uratowanych? I gdzie tu balans?

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Nargh pisze:Na pocieszenie powiem wam, że trochę będzie bolało, a po kilku aplikacjach maści przestanie :]
Popieram, maść pomaga :D

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Ból dupy! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1067
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Zgadzam się z Andrzejem. Nerfić trzeba umić. Już lepiej było wyrzucić to wstawanie i zastąpić to jakąś inną zasadą. Abomka jest właśnie dobrym przykładem na to: nie ma wstawania, ale za to gdy umiera, to ty razem z nią :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nargh pisze:A w rzeczywistości coś takiego jak wstawanie modelu po śmierci jest przegięciem samo w sobie. Przeciwnik wykrwawia się, by zdjąć jeden model do ostatniej tury, a Ty i tak sobie nim wstaniesz, bo masz tabelkę.... Ile to pkt uratowanych? I gdzie tu balans?
Zgadzam się.

Wolę niszczenie unikalnych i nietypowych rzeczy niż brak balansu.

Awatar użytkownika
efferus lupus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: efferus lupus »

Co do feniksa posadzenie na nim bsb z wardem 4+ ( z honoru ) nie jest takim beznadziejnym pomysłem :) Duet smok i feniks dobrze wygląda na stole :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Mam ochotę wrócić do aktywniejszego grania skoro nie mam w okolicy ludzi do KoWa. Rozumiem że jeszcze nie stabilna 9ed czy warto już sciągać bo niewiele się zmieni w ostatecznej wersji skoro jest 0.99 teraz czy jeszcze poczekać?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

w kwietniu będą jeszcze tylko delikatne zmiany, a nastepne, zapewne już tylko punktowe będą przed ETC. Czyli generalnie chyba możesz już się "uczyć" tych zasad.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja naprawdę zaczynam lubić wersję warhammera którą nam serwują ludzie odpowiedzialni za T9A, nawet nie zdawałem sobie sprawy jaka niezbalansowana była 8 edycja dopóki nie zobaczyłem tego projektu :P Ale zgadzam się z tym, że w wielu armiach zabijają to co było w nich charakterystyczne, a to nie jest zbyt dobre podejście.
Obrazek

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

A nie którym jeszcze bosty dają chociaż cały czas nie wiadomo za co. A więc elvisku i barbarko lepiej się ogarnijcie obydwoje ze swoimi armiami bo cierpliwość do tych armii też się kończy wielu graczom.
Zalety wprowadzonych zmian jest niebywale prosta: usunięto dużo złych rzeczy które bardzo negatywnie wpływały na taktykę balans i ogólne samopoczucie z gry dobrze że się do zmienia ale jeszcze nie wszystkie zostało naprawione.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

Ognisty fenix jest warty rozważenia, za 160pkt masz dosyć dobry support z dużym zasięgiem szarży/marszu, do tego może zadawać hity unitom nad którymi przeleci(40 modeli ustawionych po 5 w szeregu dostaje d6+7d3 hitów z s4).

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Feniks z racji ilości hitów jakie zadaje w przelocie jest gięty jak cholera. Jeżeli ktoś nie ma dobrego batalionu przeciwlotniczego a gra na większych unitach to się może pos... ze szczęścia jak go widzi na stole. Dlatego po zmianach kosi dalej, ale przynajmiej da się go jakoś pozbyć ze stołu.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dokładnie tak jak przedmówca napisał, mnie to już zaczyna śmieszyć jak ludzie płaczą, ponieważ coś nie jest takie mocne jak było kiedyś :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie płakać tylko wymyślać nowe kombosy 8)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Mi się book do HE 0.99 bardzo podoba, bo aż nie wiem co mam brać do rozpiski, już w samych corach mam dylemat co kiedyś było nie do pomyślenia :) :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Galharen pisze:Mi się book do HE 0.99 bardzo podoba, bo aż nie wiem co mam brać do rozpiski, już w samych corach mam dylemat co kiedyś było nie do pomyślenia :) :)
Ja mam dokładnie takie same odczucia co do podręcznika do Krasnoludów. Mimo, że z reguły gram casualowo i nie cisnę rozpy na maxa, to nie lubię grać niegrywalnymi jednostkami, ale w nowej odsłonie zasad do moich kochanych brodaczy wszystko ma sens, jedyne do czego można się przyczepić to do marksmenów, forge wardenów i balist, ale oprócz tych 3 unitów cała reszta jest naprawdę atrakcyjna :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1067
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

na forum już kminią jak złożyć avoidance na krasiach :D
We can't stop here. This is bat country.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Ognisty feniks był taki przegięty, że jako jedyny miałem go w rozpie w Krakowie :D No patrzcie, ilu klimaciarzy w tych HE ;)
Elvis is (un)dead pisze:Rozumiem, że tak samo reagowałeś gdy w grze były tak normalne rzeczy w HE jak Swordmasterzy... przypomnisz ile pkt. kosztowali? Wtedy też grzmiałeś żeby usunąć tak przegięte rzeczy czy było ok?
Owszem, byli przegięci, więc ich znerfili. I dobrze. Feniks nigdy nie był nawet blisko bycia OP.
Nargh pisze:W skavenach płakaliśmy tak samo, gdy zabrali wstawanie abomce
I o tym właśnie mówię. Dla mnie zawsze była to fajna i ciekawa zasada, uważam, że nie powinni zabierać wstawania ani abomce ani feniksowi. Można było te modele zbalansować w inny sposób.

swieta_barbara pisze:Wolę niszczenie unikalnych i nietypowych rzeczy niż brak balansu.
Cóż, jeśli uważasz, że feniks był bardziej niezbalansowany niż SD to... :mrgreen: A przypominam, że SD nie został praktycznie w ogóle ruszony, no może delikatnie przez zmiane game of fortune. Czyli przegiety smoczur nadal jest w grze, a feniks ktory wcale nie odstawał jakoś bardzo od średniej dostał po dupsku bardziej niż warsong commander.

Murmandamus pisze:Co do feniksa posadzenie na nim bsb z wardem 4+ ( z honoru ) nie jest takim beznadziejnym pomysłem
No, szkoda tylko, że ward bsb nie przenosi się na feniksa i jest ward 5+. Ale próba dobra ;)



Takich rzeczy jak abomka i feniks jest znacznie wiecej. Znerfione do ziemi fajne rzeczy w innych armiach, ktore nigdy nie widzialy swiatla dziennego jak carnosaur w lizakach, crushery w doch, mono armie dochowe czy nawet dwardia de, ktorej nie widzialem na stole chyba juz z 4 lata. W zamian mamy jakieś wynalazki z dupy typu latający ST krasiowy czy latające niewiadomo co rzucajace piorunami w HE. No i uśrednianie wszystkiego i kasowanie/upraszczanie wszystkich ciekawych i unikatowych zasad.

A co do samych HE jako takich - na pewno na tym drafcie nie straciły, oprócz kretyńskiego nerfu feniksa praktycznie brak innych znaczących nerfów, a nawet parę buffów. Na tle innych armii zdecydowanie na plus. SD nadal OP, cory nadal spoko, WL choć podrożeni dalej mocni, da się im fajne zabawki podokupywać, support w postaci botów czy sisterek. Jedne z najgorszych matchupow dla HE, czyli we i liz dostaly srogo po dupsku (dobrze skurczysynom :twisted: ), z innymi nigy nie bylo jakos zle. Po prostu nie podoba mi się balansowanie w taki sposób armii i kierunek w jakim to idzie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

No, szkoda tylko, że ward bsb nie przenosi się na feniksa i jest ward 5+. Ale próba dobra ;)
Jest ward 4+, sprawdź w booku dokładnie. W cenie fenixa, nie trzeba kupować nic.

ODPOWIEDZ