Skladany aluminiowy stół do gry Gamemat.eu - fotki/opis

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Skladany aluminiowy stół do gry Gamemat.eu - fotki/opis

Post autor: misha »

siema

przejrzalem dzial, ale nie widzialem podobnego tematu, wiec zaloze nowy

gamemat.eu miało preorder od listopada na składany aluminiony stół do gry 6x4 stopy
przyszedl, rozpakowalem podziele sie fotkami i opinią zatem, moze komus będzie pomocna a szuka przenosnego lekkiego stolu a nie chce dlubac po plytach wiórowych

wysylka jest niestety droga, bo stol przekracza normalne wymiary akceptowane przez kurierow i z tego co pytalem u producenta wszyscy kurierzy krzycza jak za duzy gabaryt

osobno trzeba chyba tez ogarnąć jakiś pokrowiec na stół przynajmniej, żeby sie nie kurzył leżąc pod łóżkiem czy za szafą
na allegro widzialem ogloszenia szycia takich roznych toreb/pokrowcow nie sa to duze pieniadze wiec da rade pewnie ew trzymac w kartonie "firmowym"
=====================================
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Komentarz i fotki poniżej.
Tani nie jest. Aktualna cena bez zniżki z preordera to 139 euro, za wysylke placilem ok 20euro na preorderze.
Zamawialismy z kolegą dwa i niestety trzeba bylo zaplacic za kazdy dodatkowa wysylke z racji nietypowego rozmiaru i paczki szły osobno. Może coś producent wynegocjował dodatkowo od tego czasu.

stona producenta z Czech tutaj
http://www.gamemat.eu/our-products/folding-board/sk/

Rozstawienie i złożenie to kilka minut wraz z wyciagnieciem go z kartonu.

Do przechowywania w formie złożonej lepiej żeby leżał prawdopodobnie, ew na szczytach trzeba coś podłożyć żeby nie stał na panelach czy czymś takim bo można porysować.

W wersji złożonej próbowałem zostawić nóżki rozsunięte do 1 wysokości, trochę ocierają blat od spodu, więc mogą być rozsunięte ale żeby bolce były schowane. Trochę brakuje do 2 wysokości, więc kilka cm trzeba schować teleskop i gra :)

Mocowanie elementów jest na śruby i klasyczne płaskie zaciski (nie wiem jak to się fachowo nazywa), pewnie znając pracę materiału będą z czasem potrzebować dokręcenia jak każdy "mebel"

Po rozłożeniu stoi stabilnie i nie jest galaretką. Poziom też jest, sprawdzałem poziomicą.
W wersji złożonej (zapiętej), 2 części są ruchome jednak. Zapięcia nie czynią konstrukcji sztywnej. Wątpię, żeby same się rozpięły, ale są przesunięcia kilku mm względem osi.

Pewnie, żeby blat zabezpieczyć w transporcie czy przechowywaniu nawet od kurzu, dobrze zeby był jakiś pokrowiec, ale to łatwo ogarnąć zlecając zadanie komuś z allegro, gdzie pełno ogłoszeń o szyciu pokrowców wg wskazanego wymiaru z dowolnych materiałów.

Producent mówi o maksymalnym udźwigu 20kg, więc warto ograniczyć ilość Warlord Titanów do 1 sztuki :-) i nie robić na nim zakrapianej imprezy.

78cm wysokości to też dobra wysokośc dla dzieci, gdy planszowe na krzesełku powinny dawać radę.

Chyba będę musiał przetestować na wiosnę w jakimś parku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

"Aluminiony"? A może amelinowy? :D

Jaka cena łączna tego cuda? Ja mam GW i u zaprzyjażnionego sprzedawcy kupiłem stół GW za niecałe 800zł.

Jest lżejszy (chyba 13 kg) i od razu ma uformowany, ładny teren.

Nie ma za to nóg, ale zakładam, że tam gdzie idę, jakiś stół się znajdzie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

masz strone firmy to sobie sprawdz no stary napisalem, 139 euro i placilem 20 euro za wysylke czyli jesli jest wyssylka dalej 20 to dodajesz i masz :)

stol GW to nie stół tylko tylko formy terenu, dla mnie stół to ma 4 nogi :-)
nie kazdy chce na tym grac, w dodatku nadal do nich musisz miec na czym je polozyc
mozesz na podlodze spoko ew na plycie wiórowej, tez spoko

ja wole mieć takie coś rozłożyć jaką chcę matę (te od gamemat.eu uznaję za najlepsze póki co) i móc grać we wszystko, od Bolta po Xwinga przez WFB czy 40K na planszówkach nawet kończąc :)
zabrać do bagaznika i pograć w parku czy na grillu z kumplami bitewniakowo, wlasciwie po to go kupilem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

w podobnych wymiarach można kupić składane mini stoły do ping ponga za dużo mniejsze pieniądze a wiecie co jest najlepsze, że można przy okazji grać na nich w ping ponga :lol2:

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Sam pomysł stołu mi się podoba, jeśli mówimy warunkach "survivalowych". Jeśli idziemy gdzie, że gdzie można blat rozłożyć albo dom, zdecydowanie preferowałbym GW.
Odnośnie aluminiowego - jak z jego malowaniem, przyklejaniem kamyczków itd.? Jest tam jakaś przestrzeń w środku, czy jak?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Blaesus pisze:Odnośnie aluminiowego - jak z jego malowaniem, przyklejaniem kamyczków itd.? Jest tam jakaś przestrzeń w środku, czy jak?
proszę nie troluj już :)
oczywiście aluminiowe są tylko brzegi więc jak bardzo chcesz to możesz sobie najleić na blat kamyczki i pomalować.... ale nie rozumiem po co miałbyś to robić przy tej cenie produktu to troche jakbyś kupił auto w salonie i poszedł do castomary po spray i zaczął malować na inny lakier :)

jeśli chcesz mieć blat (nie stół) do pomalowania to rzeczywiście castorama jest najlepszym dealem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Stół wygląda fajnie i solidnie, byłby niezły np. w klubach, jak trzeba dostawić stoły na turniej, ale "trochę" za drogi.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak to ma udźwig 20kg to ja się boję na tym makiety stawiać, a co dopiero moją armię pełną metali.
IMO największa wada tego produktu, można pograć w skirmish albo i nie, bo on wymaga dużo makiet.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Twoja armia na wazy 10/20 kg?na ile pkt?

jestem ciekaw ile wazy metalowa helena, nie mam wagi wiec nie moge sprawdzic
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dwie armie + makiety + mata >>>>>> 20 kg

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Fakt, 20 kg to mało. A niech się jeszcze człowiek rękami oprze na stole...
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ