9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: 9th Age WoCH

Post autor: debelial »

Kolega ma Hardened Shield anie Waste Hardened Skin, czytamy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Wydaje mi się, że potrzebujesz okularów 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Z tego co pamiętam, teraz jeździec musi mieć mark of true chaos, żeby jeździć na manticorze.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

debelial pisze:Kolega ma Hardened Shield anie Waste Hardened Skin, czytamy.
Faktycznie, sorry, źle doczytałem ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jarekk - według podręcznika tylko hero.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Wygląda na to, że Jarl znów lekko ścięty pomimo i tak wątpliwej przydatności ... Pojawił się zapis, że oddział który nominuje do ambusha musi mieć ten sam mark co on.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ambush tylko na 25 modelach za 120 pkt jest wystarczająco bez sensu, żeby jakieś inne zmiany mnie nie obchodziły.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

No tak, to też swoją koszt z małej czarnej dziurki między pośladkami.


Wyczytałem też dziś, że ogry mogą mieć nasze (Chaośnickie) Marki na swoich oddziałach... w sumie na wszystkich. Więc nie jesteśmy jedyni z markami. Nasz chaos armor też nosi teraz co druga elita ... no fajno. Co w takim razie zostało nam unikalnego? :) Jestem ciekaw backgroundu takiego zagrania, czegokolwiek ponad "ponieważ powody".
Obrazek

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

Ogry już wcześniej mogły mieć nasze Marki z tym, że wiązało się to z dość kosztownym wyborem imion na bohaterach, czy jakoś tak stąd nielicznie pojawiały się w rozpiskach. Też uważam iż to nie jest fair :/ I takie ogry na przykład, mnóstwo S, T, W, fajne itemy i jeszcze mogą sobie nasze marki wziąć :/

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Takie przegięte ogry!
Dużo T (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)
Dużo S (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)
Dużo W (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)

U nas bolączką są tylko i aż cory. Tak na prawdę wrzuca się te fasty nie będące fastem, może jakieś pieseły i zostaje 200-300 punktów, z którymi chuj wie co zrobić. Najchętniej bym wgl nic nie brał...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

JarekK pisze:Najchętniej bym wgl nic nie brał...
Hahaha :)
Nie no, jak masz gienka na rydwanie, to w corach się przelewa szczerze.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dokładnie, masz opcje na charioty w core z T5 po 95 pts each i mówisz że nie ma co brać. Do tego dokup op mark of lust i heja. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@barbara @okoń
Jak lubicie mieć generała, którego nie da się nigdzie schować i ma M8 bez możliwości marszu to świetnie dla was. Ja nie bardzo lubię, więc mam problem.

Falleni: fajny oddział, nie zgarnia raczej strzelania, bo są lepsze cele, w combacie ma za zadanie dopchać championa, żeby rzucił challange i zabić więcej modeli niż zginie. Taki Suicide squad, z tym, że musi być wratha. W ostateczności odginaczka.
Fasty: wiadomo, że fajne
psy: jako odginaczka daje rade, tylko trzeba uważać na terror
warriorzy: za 300 punktów jestem wstanie wrzucić sensownie blisko 20. Nie testowałem, ale M4 nie jest wymarzoną statystyką
maruderzy: jak ktoś ma klocek to czemu nie, whath/lust + ahw i jakoś z klockami się mogą bić, kupowanie im herosa mija się z celem (btw teraz jak ten heros ginie to i tak mają lepsze supporty, barbara ogarnij wording)

Btw fajną zmianą by było gdyby gift zamieniający w MI dawał +2M wtedy możnaby wsadzić takiego herosa do trolli i ich nie spowalniać a dać im 8LD za jakieś 200pkt.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

JarekK pisze:Takie przegięte ogry!
Dużo T (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)
Dużo S (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)
Dużo W (nie żeby u nas 3/4 jednostek miało przynajmniej 5)

U nas bolączką są tylko i aż cory. Tak na prawdę wrzuca się te fasty nie będące fastem, może jakieś pieseły i zostaje 200-300 punktów, z którymi chuj wie co zrobić. Najchętniej bym wgl nic nie brał...
Nie wiem czy są pzegięte czy nie, wiem że przez to że mogą mieć marki - moja armia traci ten "feel". Gaze of the gods jest idiotyczna, marki nie są unikalne (to, że ich pricing jest z doojpy to osobna sprawa), dawanie połowie Speciali w grze plate armor sprawia, że nasz chaos armour jest unikatowy jak białe pieczywo... A Cory są dla mnie spoko. Charioty w core mnie nie jarają, bo wolę Lorda na Mantikorze jako generała, ale psy + barbażyńcy z Flails/AHW = jest OK, można zapłacić ten Core tax. Choseni z czapki ale już Once-Chosen super. Tak samo Dragon Centaur, Mauler Chariot, generalnie jest w czym przebierać i można wystawić fajne wojsko... o ile nie chce się dawać marków poza Lustem :)
Obrazek

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

JarekK pisze: maruderzy: jak ktoś ma klocek to czemu nie, whath/lust + ahw i jakoś z klockami się mogą bić, kupowanie im herosa mija się z celem (btw teraz jak ten heros ginie to i tak mają lepsze supporty, barbara ogarnij wording)
Czyli Martwy też daje bonus?
Baja, bardzo mnie to cieszy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A nie, przepraszam, jest zapis "at the start of each Round of Combat", czyli w tej turze w której dałeś to masz jeśli umrze, ale w następnej już nie.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

PadrePadre pisze:Baja, bardzo mnie to cieszy :)
Uśmiejesz się, ale mnie też - przynajmniej nie mam wątpliwości co do tego, że życzysz źle całemu projektowi.
Świetny swój obraz tu malujesz, nie ma co.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Rzeczywiście reszta armii dostaje podobne zabawki do naszych. Ja proszę o tylko 1. Naprawcie Dragon ogry, bo są po prostu piękne. Zróbcie takie jak w id- chyba nie ma problemu, bo skoro tam nie są gięte, to tu też nie powinny być. Proszę:D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Zgłosiliśmy je do małej zmiany punktowej 200/65 + stomp (1) i fear.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, nie wiem czy jest na co liczyć.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

A nie można na zasadzie porównania wskazać przykład dragon ogrów w ID, gdzie mozna jeszce wziać tauruka, który ma tam losa? fear, to nadal mało przy mozliwej liczbie max 5 modeli oraz braku magicznej szmaty.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ