9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: 9th Age WoCH

Post autor: swieta_barbara »

Nie można - porównanie między książkami działa na RT jak płachta na byka - jeśli chcesz, żeby jakaś zmiena nie przeszła, zaczynasz porównywać. Poważnie.
Zresztą jednak te jednostki mocno się od siebie różnią.
Najbardziej liczymy na to, że przepchniemy im zmieniony koszt.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ci z Was, którzy używali EDC - z jakim sprzętem najlepiej się spisuje?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

debelial pisze:Ci z Was, którzy używali EDC - z jakim sprzętem najlepiej się spisuje?
Na golasa.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

zależy ile masz pkt wolnych:D ja gram teraz z halabardą i light armourem. w sumie mam tak dużo napotru, że i tak do niego nie strzelają, tylko odginają. Ta str 7 jest bardzo fajna. ale lepsze 2 gołe jeśli masz pkt niż 1 napakowany:)
za napakowanego płacimy 270 czyli tyle co za smoka, dobry deal imo


co dragon ogrów, kapuję, ale to obniżka tylko o 3pkt/model = 20pts/5modeli[bo koszt startowy];
gdy się bierze duzy koloeck, to itak sporo nie zmiena, chyba ze dałoby radę tam magiczną szmatę wcisnąć.

A co Barbara powiesz o zwiększenie max unitu do 6 modeli? - koszt maksymalny wrośnie do <500pts, czyli akceptowalny, nasi herosi i tak nie mogą mieć tam losa.

Ty wiesz lepiej, ale czy przy zaproponowaniu większej ilosci zmian, nie jest szansa że przejdzie ich więcej?
czyli 65pts/model; 200startowy; fear; magic banner; max 6 modeli
Piona!

PS: co do porównywania, kapuję. niestety te z iD mają jeszce thunderous charge, i mogą mieć save 3+
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Janus pisze:A co Barbara powiesz o zwiększenie max unitu do 6 modeli? - koszt maksymalny wrośnie do <500pts, czyli akceptowalny, nasi herosi i tak nie mogą mieć tam losa.
Bardzo byśmy tego chcieli, ale nawet po zmianie za 485 (z GW i FCG) przekraczają już ciutkę maksymalny próg ~450 punktów.
Do obliczania max size oddziałów szturmowych zawsze bierze się wariant z wszystkimi opcjami wykupionymi.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak już rzucamy pomysłami to mark of tzeentch na helupie! nawet za 60 punktów!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ogry maja Mark of Tzeentch na armacie za 4 punkty - dlaczego chcesz płacić aż 60? :lol2:

@Barbara - rozumiem, że to nie dotyczy ogrów? Tam oddział Bruiserów może kosztować 628 punktów, a Tribesmen 642 :D Nie mówię, że należy tych ogrów znerfić, to tylko obserwacja.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie zajmuję się innymi bookami.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Janus pisze:Ja proszę o tylko 1. Naprawcie Dragon ogry, bo są po prostu piękne.

+1000
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Ale może jednak można wziąć taką sytuację pod uwagę, że nie zawsze limit ok 450 pkt jest wiążący :D

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dałbym i 60 za flamingi na regene i holy atacki na warda. Bestie to maja, demony na grinderze mają, ogry na dziale mają to ja tez chce!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jeronimo
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Jeronimo »

Przerywając na chwilę dyskusję tak trochę z innej beczki. We wtorek mam grać na 2500 pkt z Imperium, grał ktoś już?? Jakieś podpowiedzi, sugestie?? ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Grałem na piechotne. Do great swordów sie nie zbliżasz reszte wycinasz a potem kanapka na great swordach. Przyda sie klatka z fire czy pociski z changa. Ogólnie nie jest źle.

A i uwaga na biczownikow z kapłanem. Maja hate i i flaile + jak zabijesz goscia to i tak odda z jakiejs tam zasady.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

swieta_barbara pisze:
PadrePadre pisze:Baja, bardzo mnie to cieszy :)
Uśmiejesz się, ale mnie też - przynajmniej nie mam wątpliwości co do tego, że życzysz źle całemu projektowi.
Świetny swój obraz tu malujesz, nie ma co.
No właśnie się nie uśmieję, bo okazało się jednak, że bonus dla oddziału znika jednak wraz ze zgonem Chiefa.


Skąd idea, że życzę źle całemu projektowi? Jestem mega zadowolony z rulebooka T9A i jest on podstawą do przekonywania znajomych, że jednak warto. Zasady idealnie naprawiają to co w 8 edycji nie banglało, szczególnie magia, walka wręcz i wiele innych detali. Aktywowałem w moim środowisku już z 5 osób, przy czym dwóch graczy jest zupełnie nowych - dla mnie kapitalna zmiana - siadamy i ciśniemy, wyciągamy wnioski i sprawdzamy co działa a co nie.

To co mnie jednak strasznie demotywuje to idiotyczne rzeczy, które niestety się przydarzają kodeksowi WDG - takie jak utrata tabeli, nielogiczny pricing marków w połączeniu z bronią, niespecjalne Magic Itemy WDG jak i rozbieżności punktowe pomiędzy dexami czy wypadki przy pracy takie jak Shrine. Bardzo przeszkadza mi też ogranczenie ilości modeli w klockach piechoty - szczególnie w Chosenach z MoTC - ilość modeli dostępnych dla danego oddziału powinna być uzależniona od Marka. Dla MoTC 30 Chosenów/Warriorów (tak jak u innych elit). Jeśli dajemy inny mark - obecne ograniczenie jest logiczne i dla mnie zrozumiałe.


Reszta jest gitara.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

wypadki przy pracy takie jak Shrine



Co tam się stało ?
Obrazek
T

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Jasiuuu pisze:
wypadki przy pracy takie jak Shrine



Co tam się stało ?
Dużo bardziej odpowiadała mi poprzednia wersja. W tym momencie działanie aury mi nie odpowiada, jak i zasięg 6". Pomimo iż model jest prześwietny to szkoda punktów na taki Rare. Było by też fantastycznie gdyby Shrine został Mountem dla Priesta/Sorcerera. Wydaje mi się, że Arcane Engine, za takie same punkty wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem.

Ciężko mi przekonać znajomych grających Chaosem do WDG... Shrine jest jednym z wielu powodów... jako boost do rzutów na tabele był dla nich bardzo fajną opcją. Obecny wydaje się 'bleh'.
Obrazek

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

Jak ostatnio nim grywam (przyzwyczajenie z 8ed sprawia, że zawsze mam jednego w rozpisce), tak ostatnio dochodzę do wniosku, że poza byciem prawie-że niezabijalnym dzięki 4+ wardowi, to w sumie nic nie robi. -1 do hita, które i tak nie działa na placki, yay. MR2, kiedy i tak mi do nic nie daje, bo dostaję -1T (gram Khornowym, bo większość unitów mam Khorne'a). Także no... chyba czas, aby na stałe się z nim pożegnać i zrobić miejsce w walizce na jakieś inne modele.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

i jest chariotem bez impactow, ma 6 ruchu bez marszu, na boundspella i tak musisz wydac 2 kostki a przeciwnik to latwo dispeluje, Mr2 z wratha dziala tylko na wratha, no i jest w rare...nie wiem moze ja czegos nie widze ale nie gra
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Bound spella się rzuca jak już przeciwnik nie ma kostek.
Można też rzucać z jednej, jak wejdzie to jest problem czy rzuci czy nie rzuci te 3+.
Ale z ruchem rzeczywiście słabo.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

No właśnie o to chodzi, Shrine jest nijaki i za te same lub podobne punkty można mieć ciekawsze i efektywniejsze rzeczy w liście. Mauler Chariot albo Gigant - chyba zrobią więcej i są konkretniejsi.


Duuużo zmienił by Shrine jako mount - to była by mega opcja. Już go widzę wciśniętego w klocek Barbarianów, albo z sorcem i Vortex Fiendem w jednej liście :)
Obrazek

ODPOWIEDZ