Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Talladil »

Królik pisze::)

Dlatego imo kulty sie nie oplacaja. Tylko na papierze to fajnie wyglada, ale ciezko zlozyc z tego sensowna calosc.
Mnie nawet papier nie przekonuje... culty wylaczajace atrybut armijny, ktory w kazdych warunkach jest od nich lepszy, nie trzyma sie kupy... jedyny przypadek kiedy jest to uzasadnione to chec korzystania a path of lust... ale na szczescie nie trzeba od razu skladac calej armii by miec do niego dostep... wiekszosc naszych unitow trafia na 3+, pozostala czesc na 2+, z miasma wszystko trafia na 2+, wiec zamiana atrybutu na rerol trafienia tylko w pierwszej turze cc jest bez sensu... nie wiem co oni tam biora, ale powinni przestac, bo jakos nie idzie im pisanie tego booka...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Prawda jest taka, że dając culty jako słabszą alternatywę jesteśmy pokrzywdzeni. Mam nadzieję, że albo będą sensowne zmiany albo wyrzucą culty. Wolałbym jakieś "mroczne" honory i tam pod jeden lub dwa wrzucić army of cult - bo w porównaniu do obecnych cultów to honory, kindredy, big names i gifts of dark gods wyglądają o niebo lepiej (tu pytania: czy jesteś jakoś karany za honor lub kindred? czy widziałeś captain z HE by ktoś brał bez jakiegokolwiek honoru? jaki jest sens płacić by dostać gorsze zasady?)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Możemy tu biadolic o tym jak jest słabo jeszcze rok i nic się nie zmieni.
Prosilbym Was wszystkich o napisanie tego wszystkiego na 9th age.
Do tych typkow najlepiej trafiają argumenty porównawcze do podobnych opcji tylko w innych armiach.

Warto też pisać bezpośrednio do naszych,, opiekunów" .
Jest szansa ze któryś z nich weźmie to pod uwagę podczas ich długich skypowych dyskusji...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Królik pisze:Do czego do doszło, że CoKi stały się jednym z mocniejszym unitów DE #-o

W 7 i 8 edycji nie zagrałem na nich ani jednej bitwy a na turniejach widziałem ich może ze 2 razy...

A teraz to jedna z niewielu rozsądnych alternatyw.
Na na COKach grałem regularnie w 7 edycji i na początku 8 8) Wtedy kociołek + coki to był mega dobry combos. 6 modeli za 162 pkt z 12 atakami z s6 i hate'em... dobry deal. Niemniej COKi muszą mieć obecnie 2 atak, aby być sensowną alternatywą dla warlocków.

Odnoszę wrażenie, że DE są karane przez wszystkie drafty z zasady za 7 edycję i ducha pendanta, a później widmo warlocków :P

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Dzizus.... Co wy żeście się uczepili tych biednych warlockow którzy spadają od pestek z s3 i wiadra atakow z taką samą siłą?

Są spoko owszem ale sporo stracili od 8 ed i nie są OP. A napewno już nie autoincludem. Pozatym warlocki nie załatwiają problemu scoring unity nawet mając bsb w środku także bez przesady.

Poza warlockami, względnie spoko CoKami i Cloaka mamy wogole coś co według Was wzbudza strach waszego oponenta?:)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Lord z hate z nasza magiczną kosa i naszym pancerzem co podwyższa AS do 1+ oraz przerzutami udanych wardów siedzącego w klocku z przerzutami 1/2
Tyle ze ten pan jest na piechotę w kwadratowym klocu piechoty który każdy odgina :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Moze czas sprobowac zrobic rozpe bez ani jednego warlocka? :wink: Ciekawe jak duzo fajnych rzeczy sie zmiesci :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Odpowiedz:

Monster truck który nie gniecie jajec ze względu na powyzszy problem : brak scoring unitów. Ani na tyle szybkich aby przejac pkt w ostatniej turze, ani na tyle wytryzmalych aby zajmować go i miec wyjebane na przeciwnika;]

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Glegut to są de :) Taki charakter tej armii. Chcesz kloce, których nie da się ruszyć to graj DF
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

szczurek pisze:Moze czas sprobowac zrobic rozpe bez ani jednego warlocka? :wink: Ciekawe jak duzo fajnych rzeczy sie zmiesci :D
Czekamy z niecierpliwością na propozycje tych "fajnych" rzeczy :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bardzo mi sie podoba to co sie dzieje tu jak i na forum 9tki.

W jednym i drugim miejscu widac pewne starcie graczy de z reszta swiata.

przeciez de nie odstaja teraz do tylu. Znajdzie mi 5 armii od ktorych ta jest gorsza jak uwazacie inaczej.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

VC DoCh HE WE BoCH :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

raczej bym powiedział ze idzie tak:
1) VC
2) ID/we
3) De/doch(chociaż po ostatnim drafcie..)/woch/He/Df/
4) reszta
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Eltharion pisze:VC DoCh HE WE BoCH :wink:
doch wytlumacz

he tez

inne elfy powiedz co jest w nich lepsze. przypominam, ze de sa mobilniejsze

bestie tez.

vc, ze sa najlepsza armia to wszyscy wiedza.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Akurat do WE i HE łatwo można porównać i porównanie to wypada zdecydowanie na niekorzyść DE.

1. Grywalne i realnie boostujące honory/kindredy vs niegrywalne kulty.
2. Mocne cory typu driady/wooki/LSG/SH vs przeciętna piechota DE. Gdyby chociaż DR mogli być scoring unitem...
3. Grywalne monstery (A.Dragon, Lodówa, Drzewo) vs Kraken, którego nigdy nie widziałem na stole i hydra za 210 punktów #-o
4. Lepsze strzelanie (WE, S.Warriors z poisonami, siostrzyczki) i lepsza piechota (SM, tancerze, WL, nawet corowy driady sa lepsze niż nasze speciale).
5. Tak jako ciekawostka porównajcie MI treekina i meduzę.

Na korzyść DE: Warlocki (WE mają sisterki) i Kociołek.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Królik pisze:Akurat do WE i HE łatwo można porównać i porównanie to wypada zdecydowanie na niekorzyść DE.

1. Grywalne i realnie boostujące honory/kindredy vs niegrywalne kulty.
chcesz powiedziec, ze te grywalne/boostujace kindredy na elfikach, ktorzy zostali mocno znerfieni sa op? masz bardzo restrykcyjne kindredy zarowno w jednej jak i drugiej armii. kulty nie zabraniaja przynajmniej brac magicznej broni. Zaraz sie okaze, ze jelen jest op a pegaz slaby
2. Mocne cory typu driady/wooki/LSG/SH vs przeciętna piechota DE. Gdyby chociaż DR mogli być scoring unitem...
w sensie, ze witchki sa slabe? czy przecietne?
3. Grywalne monstery (A.Dragon, Lodówa, Drzewo) vs Kraken, którego nigdy nie widziałem na stole i hydra za 210 punktów #-o
ok. Nie widziales krakena. hydry pewnie tez nie, bo de maja slabe monstery. ile kosztuja inne monstery i jak czesto widujesz teraz treemana?
4. Lepsze strzelanie (WE, S.Warriors z poisonami, siostrzyczki) i lepsza piechota (SM, tancerze, WL, nawet corowy driady sa lepsze niż nasze speciale).
sentineli nie widzialem w ani jednej rozpisce teraz. driady, zeby byly scorngiem trzeba wziac slabawego herosa.
5. Tak jako ciekawostka porównajcie MI treekina i meduzę.
porownaj cloak of midnight i daggera do dowolnego itemu z tych 2 bookow.
Na korzyść DE: Warlocki (WE mają sisterki) i Kociołek.
i herosow na pegsach. i lepsze itemy. i coki, ktore sa bardzo dobrze wyceniona kawaleria. Ta beznadizejna armia ma sporo fajnych oddzialow. i zasade armijna, ktora ewidentnie z 3 armii jest u nich najlepsza. O assassinach tez chyba zapomniales.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ahh ci mistrzowie teorii :)
elfy ci królik wypunktował
Bestie mają przerzut trafień (cały czas a nie w tylko w pierwszej turze i nie muszą za to płacić oraz brać kijowego kultu), duże potwory (szczególnie gorgony przy których nasze monstery w ogóle mogą nie wychodzić na stół), Minosy (szczególnie bohaterowie), Tani śmieć w corach + taniutkie rydwany (też w corach)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Shino - fajnie ze wpadłeś do naszego pierdolniczka tylko czemu z "buta" ? 8)
Zaraz sie okaze, ze jelen jest op a pegaz slaby
już dawno sie okazało :) wypunktowałem już to gdzieś indziej że elf z T5 i auto lookoutem to gięcie pały jakich mało.
Uwierz mi że oddałbym tego "fly" na 14 cali i dodatkowego W (który przy wyborze Lorda i tak nic nie zmienia) za T5 na moich hero :)


O innych rzeczach nie wspominam bo Królik je dobrze wypunktował.

Pozdrawiam jednak Dryady - corową piechotę ze statsami o niebo lepszą niż corowe jednsotki z DL za 12 pkt od łba - LOL :shock:

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Shino, ja mówię, że WE i HE sa lepsze, od DE. Dziwi mnie, że tak doświadczony gracz tego nie widzi. Nie mówię, że DE są najgorszą armią. Są mniej więcej w środku stawki. WE w top 3 a HE w top 5.
Shino pisze:
Królik pisze:Akurat do WE i HE łatwo można porównać i porównanie to wypada zdecydowanie na niekorzyść DE.

1. Grywalne i realnie boostujące honory/kindredy vs niegrywalne kulty.
chcesz powiedziec, ze te grywalne/boostujace kindredy na elfikach, ktorzy zostali mocno znerfieni sa op? masz bardzo restrykcyjne kindredy zarowno w jednej jak i drugiej armii. kulty nie zabraniaja przynajmniej brac magicznej broni. Zaraz sie okaze, ze jelen jest op a pegaz slaby

CHCE POWIEDZIEĆ DOKŁADNIE TO CO NAPISAŁEM. hONORY SĄ GRYWALNY, KULTY NIE. POPROSZĘ HONORY ZAMIAST KULTÓW. MOGĄ BYĆ NAWET IDENTYCZNE.
2. Mocne cory typu driady/wooki/LSG/SH vs przeciętna piechota DE. Gdyby chociaż DR mogli być scoring unitem...
w sensie, ze witchki sa slabe? czy przecietne?

WICZKI SĄ PRZECIĘTNE. NIE MAJĄ JUŻ REROLA PAŁ, REROL TO HIT TYLKO W PIERWSZEJ TURZE. SĄ DROŻSZE NIŻ W 8ED. NIE BIORĄ LD I BSB OD YEMY. DRIADY SĄ OP. LSG SĄ MOCNI. DRIADY > LSG > WICZKI.
3. Grywalne monstery (A.Dragon, Lodówa, Drzewo) vs Kraken, którego nigdy nie widziałem na stole i hydra za 210 punktów #-o
ok. Nie widziales krakena. hydry pewnie tez nie, bo de maja slabe monstery. ile kosztuja inne monstery i jak czesto widujesz teraz treemana?

ANTKA I/ALBO LODÓWĘ (200 PUNKTÓW) WIDUJĘ W 90% ROZPISEK. WE MAJĄ TYLE WYGIĘTYCH ZABAWEK, ŻE DRZEWO IM SIĘ NIE MIEŚCI. ALE W PORÓWNANIU DO KRAKENA I TAK JEST ZAJEBISTE.

4. Lepsze strzelanie (WE, S.Warriors z poisonami, siostrzyczki) i lepsza piechota (SM, tancerze, WL, nawet corowy driady sa lepsze niż nasze speciale).
sentineli nie widzialem w ani jednej rozpisce teraz. driady, zeby byly scorngiem trzeba wziac slabawego herosa.

SM VS GWARDIA, EGZE VS WL. TANCERZE TO JUŻ W OGÓLE INNY WYMIAR. NIE MA CO ZAKLINAĆ RZECZYWISTOŚCI.
5. Tak jako ciekawostka porównajcie MI treekina i meduzę.
porownaj cloak of midnight i daggera do dowolnego itemu z tych 2 bookow.

CO MA JEDNO DO DRUGIEGO? ZE NIBY TE 2 MOCNE PRZEDMIOTY MAJĄ REKOMPENSOWAĆ SŁABE ODDZIAŁY? :)
ALE PROSZĘ BARDZO:

DH.HELM , ETERYCZNOŚĆ NA MAGU CZY HOODA, KTÓRA JEST W (PRAWIE?) KAŻDEJ ARMII WE.

Na korzyść DE: Warlocki (WE mają sisterki) i Kociołek.
i herosow na pegsach. i lepsze itemy. i coki, ktore sa bardzo dobrze wyceniona kawaleria. Ta beznadiejna armia ma sporo fajnych oddzialow. i zasade armijna, ktora ewidentnie z 3 armii jest u nich najlepsza. O assassinach tez chyba zapomniales.

COKI SĄ OK I SĄ TAK SAMO DOBRZE WYCENIONE JAK DP ALBO WILDZI.
ZASADA ARMIJNA JEST B.FAJNA ALE PO PIERWSZE ODZWIERCIEDLONA W WYZSZYM KOSZCIE A PO DRUGIE KULTY JA WYLACZAJA.
NINJA ZOSTALA ZNERFIONA MOCNO W TYM DRAFCIE. PŁACISZ 140 PUNKTÓW ZA MIOTACZA GWIAZDEK.
ARMIA NIE JEST BEZNADZIEJNA. JEST SREDNIA I W OGOLE NIE MA WEWNETRZNEGO BALANSU.

EDIT: NO I NIE PORÓWNUJ PROSZĘ PEGAZISTY TERAZ VS PEGAZISTA 8 EDYCJA BO TO AŻ NIE WYPADA :wink:
WTEDY BYŁ OP. TERAZ IMO JEST NIEGRYWALNY. ZA LEBKA Z LANCĄ I COT/4++ PLACISZ 218 PUNKTÓW. MA 2+ SEJVA I 7Mv. SZKODA PUNKTÓW...


Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shino, ja mówię, że WE i HE sa lepsze, od DE. Dziwi mnie, że tak doświadczony gracz tego nie widzi. Nie mówię, że DE są najgorszą armią. Są mniej więcej w środku stawki. WE w top 3 a HE w top 5.
nie widze teraz tych he w top5. mniej wiecej sa na poziomie de, czyli troszke poza top 5. jedna i druga armia jest bardzo mocna.

@Glegut porownywanie jelonka w armii bez kawalerii do czegos innego nie do konca jest na miejscu. Jelsi juz chcesz sie porownywac do pegaza to pamietaj, ze jedno z nich ma 3w, lata i stompa. Sam lot na opencerzonym herosie jest bardzo duzo wart.

ODPOWIEDZ