Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Glegut »

@Shinux doskonale wiesz o tym tak samo jak ja że w obecnych czasach "latanie" nie ejst dobre tak jak kiedys. Jest opcją ale zajebiscie karaną. Taki typiaszek na pegazie schodzi z automatu z armaty czy katapy "thx for ordenance rule".

Nie wiem o jakiej armi mowisz ale jesli o SE ktoorzy nie maja kawaleri to chyba gramy w inna grę . Ja widzę conajmniej trzy ;) Pozatym te koniki to tylko tokeny i auto lookouty dla kolesi na jelonkach w środku.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jest opcją ale zajebiscie karaną. Taki typiaszek na pegazie schodzi z automatu z armaty czy katapy "thx for ordenance rule".
jak ta armata trafi

i zrani

i ten "typiaszek" obleje warda 3+

policzyc Ci na to szanse? bo tak na oko to wychodzi, ze jest troche mniej niz 20%
Nie wiem o jakiej armi mowisz ale jesli o SE ktoorzy nie maja kawaleri to chyba gramy w inna grę . Ja widzę conajmniej trzy ;) Pozatym te koniki to tylko tokeny i auto lookouty dla kolesi na jelonkach w środku.
jesli mowisz o braku monsterow w de to ja widze co najmniej 3.

a tak serio to troche sie osmieszasz mowiac o tej przegietej kawalerii w we. PIsze dopiero teraz, bo nie wierzylem wczesniej, ze mowisz to serio.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Mocne slowa:)

Niechce mi się tego ponownie uzasadniać. Jeśli taki gość jak Ty nie wie jak można to zajebiscie wykorzystać to sory bardziej już nie pomogę.
Musisz sam to skminic; 8)
Pozdro

ślivek
Kretozord
Posty: 1660

Post autor: ślivek »

Po wewnętrznej ankiecie w BB powiem wam, że wszystkie elfiki są wrzucone do worka Tier2. Wszystkie elfiki są też razem uznawane za ścisłą topkę (wyprzedzaną przez VC tylko) gdy chodzi o to jakie armie są dobre do wzięcia na ETC. Naturalnie to jest tylko opinia BB (20 głosów). Możecie mieć własną i to nie jest żadna wyrocznia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

@ślivek a możesz uchylić cosik więcej rąbka tej tajemniczej ankiety, czy też już i tak powiedziałeś za dużo i cię powieszą za wiadomo co? :)
We can't stop here. This is bat country.

ślivek
Kretozord
Posty: 1660

Post autor: ślivek »

Pewnie i tak już powiedziałem za dużo ;) Zresztą to naprawdę jest średnio użyteczne bo nie można z wyników tej ankiety wyciągać wniosków co nerfić a co nie za bardzo ;) Takie decyzje załatwiamy innymi głosowaniami :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Glegut pisze:Mocne slowa:)

Niechce mi się tego ponownie uzasadniać. Jeśli taki gość jak Ty nie wie jak można to zajebiscie wykorzystać to sory bardziej już nie pomogę.
Musisz sam to skminic; 8)
Pozdro
jak chcesz sie przerzucac nad ad hominem to prosze:
to tak samo jak taki gosc jak ty uwaza armie z najwieksza iloscia lore'ow i chyba najlepszym itemem do magii (dagger) za "przecietna magie".

niektorych rzeczy nie da sie wytlumaczyc. Na szczescie chyba wszyscy poza graczami de uwazaja, ze jest to armia mocna, wiec to raczej wynika z tego do czego byliscie przyzwyczajeni.

jak bedziesz chcial podyskutowac merytorycznie to daj znac. Z checia wroce do takiej rozmowy.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Spoko rozpa z turnieju w Rosji

Dread Prince: Cult of Nabh; General; Headsman's Axe; Crimson Mail; Potion of Swiftness, 245
Exalted Oracle: Magic Level 4; Path of Wilderness; Ring of Shadows; Tome of Arcane Lore, 275
Cult of Nabh Priest: Cult of Nabh; Battle Standard; Executioner's Blade; Mithril Mail; Icon of Relentless Company, 175
Oracle: Magic Level 1; Path of Shadows; Dispel Scroll, 105
2x10 Blades of Nabh: Frenzy; Paired Weapons; FCG, 2x160
10 Blades of Nabh: Frenzy; Paired Weapons; Standard Bearer; Musician, 150
10 Blades of Nabh: Frenzy; Paired Weapons; Standard Bearer; Musician; Gleaming Icon, 155
28 Tower Guard: Halberd; Heavy Armour; FCG (Champion ­ Beast­Bane Halberd); Holy Icon, 465
2x5 Dark Acolytes: 2x120
3x5 Harpies: 3x70
2x1 Dread Reaper: Repeating Shot, 2x80
Total Army Cost: 2500

Prawie sama piechota, ale jest moc. Już w deploymencie masz dużą przewagę. Tylko czarce bym dał mr2 zamiast tego ringa. Chyba że gościu robił po prostu deathstara na TG i tak jechał.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Fajna rozpiska. Mam prawie identycznego lorda :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Shino pisze:
Glegut pisze:Mocne slowa:)

Niechce mi się tego ponownie uzasadniać. Jeśli taki gość jak Ty nie wie jak można to zajebiscie wykorzystać to sory bardziej już nie pomogę.
Musisz sam to skminic; 8)
Pozdro
jak chcesz sie przerzucac nad ad hominem to prosze:
to tak samo jak taki gosc jak ty uwaza armie z najwieksza iloscia lore'ow i chyba najlepszym itemem do magii (dagger) za "przecietna magie".

niektorych rzeczy nie da sie wytlumaczyc. Na szczescie chyba wszyscy poza graczami de uwazaja, ze jest to armia mocna, wiec to raczej wynika z tego do czego byliscie przyzwyczajeni.

jak bedziesz chcial podyskutowac merytorycznie to daj znac. Z checia wroce do takiej rozmowy.
Inni gracze patrzą na DE przez pryzmat 7 i 8 edycji :P przez to z zasady uważają, że ta armia jest mocna... A co do innych elfów: DE od HE dostają srogie baty na poziomie rozpiski :P COKów nawet nie ma co porównywać do DP...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Shino jestem daleki od biadolenia jaka to ta armia jest słaba itd. Jednak uważam że część jednostek faktycznie jest nieoszacowana punktowo a niektóre zasady bezsensu. Zweryfikuje to stół i kości ale w tym co chłopaki piszą jest trochę racji. Chcieliśmy booka gdzie każda jednostka jest wystawialna, a znów dostajemy booka gdzie wejdą 3/4 jednostki na stałe bo są najmocniejsze i tyle z różnorodności w armii :)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Shino pisze:
2. Mocne cory typu driady/wooki/LSG/SH vs przeciętna piechota DE. Gdyby chociaż DR mogli być scoring unitem...
w sensie, ze witchki sa slabe? czy przecietne?
W sensie kpisz czy o droge pytasz ? :/ Bo nie wiem jak mocno sie odwinac na takie pytanie... 8 dryad 80 pkt, 10 witchek 130 pkt... uwazasz, ze to dobrze wycenione jednostki ? Hate i poison jest wart Twoim zdaniem 50 pkt ? Do tego unit ma frenzy i traci rerol gal na ranienie... takie przyklady mozna mnozyc w nieskonczonosc... problemem booka jest koszt jednostek nie ich sila... co z tego, ze TG sa fajni skoro wcisniesz unit 24 typa za 450 punktow, ktory jest zbyt maly by gdziekolwiek dojsc... a przez unit 30 dryad za 280 pkt zostanie po prostu rozniesiony... dziwi mnie, ze takiego kalibru gracz nie widzi takich baboli...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

znowu ad hominem? nigga please.

dziwi mnie, ze nie jestescie wstanie zauwazyc, ze ta armia saba jakos calosc nie jest. Na szczescie jak napisal Slivek na 9ta to wiedza.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

@Shino

Na papierze jest wszystko fajnie i rzeczywiscie DE slaba armia z takiego punktu widzenia nie sa. Problem pojawia sie w trakcie podliczania punktow, gdy okazuje sie, ze przekraczasz limit o kilkaset punktow, gdy wlozysz unity o sesnownej liczebnosci... i zaczyna sie ucinanie, ktore kastruje ta armie do poziomu bohaterow i unitow transportujacych... placimy wtedy srednio 25-30 punktow za wound... troche drogo jak za elfa z T3 i savem 4/5+, nie uwazasz ? :/
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

lol, a kto powiedział ze masz robić armie na pegazach, lub zajebistych bohaterach. - tak robi woch i wtedy rzeczywiście reszta to tylko unity transportujące. Może trzeba się trochę nauczyć grać na piechocie[wiem coś o tym bo grałem sporo skv, niższy koszt ok, ale słabsze dużo] - bo ją macie bardzo dobrą, + super odginaczki mobilne jako wsparcie + rbts...
do tego mocna magia i potwór tzn hydra. Ta gra trwa tylko 6 tur, nie musisz mieć rozpy która da sobie radę przez batalię trwająca lata, tylko taką która zrobi pkt i straci jak najmniej. a akurat de są super w kontrolowaniu pola bitwy

ps: a porównywanie do we nie ma żadnego sensu, inna armia, inna mechanika, choć rzeczywiście bardzo mocna
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Masakra... co sie dzieje z Wami... mam wrazenie, ze rozmawiam z laikami... za duzo pijecie w te swieta czy co... ? :/ cos Wam sie pomieszalo... to ja jestem krolem warzywniaka, nie Wy... jaka piechota ? :/ @Janus, zastanow sie przez sekunde ile czasu potrzebujesz na ogarniecie 500 punktow z T3, savem 5+ i 30 woundami... robisz objective i raptem musze Ci zabic 1500 punktow by wyciagnac remis... trzeba chyba dopiero zaczynac grac w ta gre by grac na takiej piechocie za 15 pkt za wound... po drugie jakie pegazy ? :/ z M7 i 1+ tylko na lordzie, bo hero ma max 2+, to nie gra... altary by sie splacily musza isc na pale do przodu ze wzgledu na M... BSB z T6 i 3++ nigdy nie przetrwal dluzej niz 2 tury, a teraz ma T5... wiec ta opcja tez odpada... a pegazy sa jeszcze bardziej miekkie... to nie 8ed gdzie sie chowaly w unitach i wypychaly ranki... dzizas... ludzie... ogarnijcie sie... gram, gralem i bede gral DE chocby byla najgorsza armia, ale jak <censored> takie glupoty, az nie chce mi sie z Wami dyskutowac by cokolwiek polepszyc...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

To chyba Ty powinieneś robić objectiv, a ja jako że kontrolujesz pole powinienem chcieć go odbijać.
Powiedz mi z którą armia masz mega problemy, a znajdziemy rozwiązanie w booku de. Nie ma rozp idealnych- poza vc oczywiście
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Po pierwsze to ja kontroluje pole bo nie mam modeli piechotnych, po drugie jedyna armia z jaka DE ma problem to sama ze soba na poziomie booka i tworzenia rozpiski... jest to super armia na druzynowke, singlowo lezy i kwiczy ze wzgledu na koszt punktowy jednostek... brak jej uniwersalnosci i ilosci woundow... tyle... dwie pozostale armie elfickie sa w stanie grac kazdym stylem, a HE sa w tym mistrzami... DE powinno byc szybkie i miec najwiekszy wygar w grze przy minimalnej wytrzymalosci... zabijam duzo, trace proporcjonalnie do wygaru przeciwnika... w chwili obecnej mamy brak wygaru ze wzgledu na liczebnosc armii... 30 exekow z razorem za 530 punktow... serio ? :/ za 780 powinno wchodzic 2x 30... jak kiedys... wtedy mozemy rozmawiac o rozpie piechotnej... co mam zdzialac z 30 exekami i 30 korsarzami za 1000 punktow ? :/ gdzie reszta armii, ktora pozwoli by te unity dzialaly ? :/
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Najwięcej narzekających jest w armiach DE, HE i WOCH, ciężko się pogodzić gdy wasza armia przez X lat wygrywa z reguły już na poziomie rozpiski z racji tego, że jest OP, a teraz większość gra na równym poziomie :P Wreszcie magia, machiny i latający paziowie zostali pocięci, kawaleria nie jest już auto-include, a piechota staje się sensownym wyborem i nie tylko krasnoludy zaczynają się na niej opierać - czyli tak jak powinno być, bo to piechota powinna wygrywać bitwy, a reszta powinna służyć za wsparcie.

Edit: Nie chciałem nikogo urazić, jeżeli się tak stało to najmocniej przepraszam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Krasie są OP =P~ :wink:
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ