Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
untendog
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: untendog »

Witam. Panie, Panowie, kulki do łożysk w Wawie, gdzie kupić?

W marketach budowlanych brak.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

podstawki kwadratowe, 25x25, wie ktoś, gdzie mogę takie zakupić? albo czym je zastąpić?
_______________________________

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

Games Workshop ma podstawki w sprzedaży.
https://www.games-workshop.com/en-PL/Pa ... 0136a-flat

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

super, dzięki :) na allegro tez wdzię, że są
_______________________________

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy ktoś próbował malować jakimś tanimi farbami (typu plakatówki) aerografem? Chodzi o malowanie makiet i cena 11zł za farbkę nie jest satysfakcjonująca :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Raczej spróbój z akrylowymi farbami do ścian

https://www.youtube.com/watch?v=IfpStasEd3c

Generalnie da się ale napewno zapchasz nie raz aero więc cierpliwiości ;)

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Czy płaszcz to caliban green, ciemny zielony warboss green i jasny to elysian green? Dobrze to rozszyfrowałem? jakieś sugestie żeby wyszły mi podobne kolory do tego? http://www.coolminiornot.com/352570?browseid=16424271
_______________________________

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Co sądzicie o zestawach Citadel Paint Set, tj.:
1. Base
2. Shade
3. Layer
4. Dry
Czy te zestawy się opłacają? Czy waszym zdaniem kolory w zestawach są uniwersalne/najczęściej stosowane/elementarne/ zawsze przydatne?:p Pytam gdyż planuje malowanie Ogrów i zarazem naukę malowania. Chciałbym ich utrzymać w klimacie zimowym bez krzykliwych kolorów portek typu żółty, jaskrawe czerwienie itp. raczej bordo brąz granatowy itp.

Z góry będę wdzięczny za rady.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zdecydowanie odradzam.
Zestawy tylko dla tych którzy malują zawodowo; jak ktoś maluje jedną czy dwie armie to 2/3 farbek z zestawu nigdy nie użyje. Pomijając zestaw Dry bo ta linia to IMO jedna wielka pomyłka. Cenowo też nie wychodzi to jakoś rewelacyjnie.
Dużo lepiej dobrać sobie kolory indywidualnie, szczególnie że jesteś już zdecydowany na kolorystykę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Hej

Zdecydowanie polecam farby Vallejo Game Color.

Minusy cytadelek:
- Tragiczne pojemniki (W ciągu dwudziestu lat udało się im wypuścić 4 typy pojemników (przynajmniej tyle pamiętam) i każdy kolejny był gorszy od poprzedniego)
- Często trafiają się buble (farbka bardzo kiepskiej jakości, zbyt rozwodniona / wysuszona)

Plusy Vallejo:

- Większy pojemnik (17 ml względem 12 ml)
- Lepsze dozowanie - farbki są w buteleczkach i możesz je ładnie na palecie dawkować przed wymieszaniem
- Lepszy pojemnik - są w buteleczkach - nie wysychają w ogóle
- Minimalnie lepsza cena
- Washe nie śmierdzą :D

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Po powrocie do hobby po pięciu latach okazało się że wszystkie farbki GW wyschły, zaś farbki Vallejo działają jak wcześniej, więc postanowiłem przesiąść się całkowicie na Vallejo i nie żałuje :)

(W zasadzie to udało mi się złożyć zaplecze malarskie i armię bez ani jednego produktu GW, jeszcze tylko kostki wymienię i będę GW-Free-Player :D )

Pozdrawiam

PS Na stronie Vallejo jest też tabelka w której jest napisane jaki kolor ich farbki odpowiada produktowi GW
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki wielkie za rady i pomoc:)
Jaki zestaw pędzęlków polecacie? Ile których?

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Potrzebuję 2 podstawek okrągłych w rozmiarze 75 (artyleria w 9th Age), jest jakiś rozsądny sprzedawca w Polsce (plastik raczej)?
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Sklep battle models bodajże ma w swojej ofercie trochę różnych podstawek, ja do siebie 60mm zamówiłem u nich, tylko ze to są podstawki płaskie (1mm grubości)
Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

gajowy21 pisze:Potrzebuję 2 podstawek okrągłych w rozmiarze 75 (artyleria w 9th Age), jest jakiś rozsądny sprzedawca w Polsce (plastik raczej)?
idziesz do sklepu, kupujesz dwie tuby pringelsow. Zjadasz. Z opakowania robisz wieze jako makiety (albo i ruiny wiezy), a wieczek przezroczytych robisz podstawki. Maja idealnke 75mm jak ostatnio sprawdzalem :)

Edit: albo wieczka albo denka, wroce do domu to sprawdze ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Dreef pisze:
gajowy21 pisze:Potrzebuję 2 podstawek okrągłych w rozmiarze 75 (artyleria w 9th Age), jest jakiś rozsądny sprzedawca w Polsce (plastik raczej)?
idziesz do sklepu, kupujesz dwie tuby pringelsow. Zjadasz. Z opakowania robisz wieze jako makiety (albo i ruiny wiezy), a wieczek przezroczytych robisz podstawki. Maja idealnke 75mm jak ostatnio sprawdzalem :)

Edit: albo wieczka albo denka, wroce do domu to sprawdze ;)
Raczej denka ... chyba potrzebuje więcej tych podstawek, tak z 10 w tygodniu minimum.
Dzięki za podpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Na jebaju są w rozsądnych cenach, tyle, że z MDFu (czy tam HDFu, nie rozróżniam)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Panowie czy gdzies w Warszawie można kupić magnesiki neodymowe "na miejscu". Porzebuje 100-200 do końca tygodnia

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Me_gusta pisze:Panowie czy gdzies w Warszawie można kupić magnesiki neodymowe "na miejscu". Porzebuje 100-200 do końca tygodnia

http://www.magnesy.eu/kontakt.php

Nie jest to daleko od Metra mlociny (dwa przystanki tramwajem i z 10 minut piechota)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Koledzy, proszę powiedzcie czy farby akrylowe firmy vallejo, mogą być szkodliwe dla kilku miesięcznego dziecka? Konkretnie chodzi mi o malowanie modeli w pomieszczeniu, w którym przebywa mały brzdąc?
Teoretycznie w opisie produktu możemy przeczytać "Podczas normalnego użytkowania są nietoksyczne, niepalne i nie szkodzą środowisku", z tym że podchodzę do tego opisu sceptycznie :? . Ktoś z kolegów borykał się z podobną kwestią?

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 384

Post autor: Adam »

Hakarik pisze:Koledzy, proszę powiedzcie czy farby akrylowe firmy vallejo, mogą być szkodliwe dla kilku miesięcznego dziecka? Konkretnie chodzi mi o malowanie modeli w pomieszczeniu, w którym przebywa mały brzdąc?
Teoretycznie w opisie produktu możemy przeczytać "Podczas normalnego użytkowania są nietoksyczne, niepalne i nie szkodzą środowisku", z tym że podchodzę do tego opisu sceptycznie :? . Ktoś z kolegów borykał się z podobną kwestią?
Zgodnie z tym: http://www.environmentalhealthnews.org/ ... -allergies to nie do końca.

ODPOWIEDZ