Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Klaudel »

8:12 z VC. Bardzo fajnie sie gralo. Rozpiska dziala. Chyba jest w niej odpowiedz na wszystko. Baba na oltarzu w spearmenach ma powera :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakoś nie moge sobie wyobrazic DE bez czarki :roll:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Tylko do pierwszego miscasta. Gosciu na forum opisuje jak rzucil czar z 4 kostek, zapomnial czar, stracil polowe zycia i polowe jednostki, w ktorej siedziala czarka. Te nowe miscasty ostro chloszcza wszystko, co ma T3 as 5+. VC to zlewaja, ale elfy juz nie bardzo. Ja tam lubie magie, ale chce to troche potestowac, zeby zobaczyc, czy czyms takim w ogole mozna grac. Na razie wyglada, ze tak :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Sorry ale jak robisz 8:12 i piszesz ze w rozpie masz odp na wszystko to słabo to wyglada ;)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Dlaczego? Przeciez rozpiska to nie wszystko :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Ok ;P

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Czy akolici jako Wizard Conclave liczą się jako magowie na potrzeby brania scrolla z sekcji Enchanted?
Chyba znam już odpowiedź - nie, ale może istnieje jakiś kruczek;)
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Liczą się jako magowie jak wykupisz im championa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

kangur pisze:Jakoś nie moge sobie wyobrazic DE bez czarki :roll:
Ja nawet boje się brać Warloków z chempionem :P bo jeden miscasct i anihilacja oddziału za 600pkt.. Wiec niestety albo będą jeżdzić bez chempów albo znacznie bardziej opłaca ich się wymienić na rycerzy (niestety)

Ze zmian na plus to zdecydowanie potworki LD 8 i WS5 :) Teraz w takiej formie zaczynam rozwazać poważnie czy nie wybrać gadów ale w postaci krakenów a nie hyderek :P

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Według mnie Kraken był dobry w poprzedniej wersji ,ale teraz jest bardziej grywalny :) . Ja myśle nad opcją hydra plus 2xKraken . Do tego beastmaster ,coldy i sucz z alchemią . Teraz save'a do 1+ mozna podbic , a cast jest niski . Narazie imo czekam na AB bo nie chce mi sie rozkminiac na papierze potencjanych buildow.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

jeszcze poprawcie mnie jesli się myle:

Jesli rzucam z 3 kości czar i mam miscasta, rzucam na Miscast rol (D3+1) x 3 (MDU) ?

Czyli w najgorszym wypadku dostaje 12 hitów z S3 (MDU) magicznych i z AP ? :) I dodatkowo mam od tego sv, wardy itd? ( nie widze nigdzie teraz zakazu )

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wszystko się zgadza.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dodatkowo możesz jeszcze stracić rzucone zaklęcie z efektu amnezji.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Glegut pisze:jeszcze poprawcie mnie jesli się myle:

Jesli rzucam z 3 kości czar i mam miscasta, rzucam na Miscast rol (D3+1) x 3 (MDU) ?

Czyli w najgorszym wypadku dostaje 12 hitów z S3 (MDU) magicznych i z AP ? :) I dodatkowo mam od tego sv, wardy itd? ( nie widze nigdzie teraz zakazu )
Nie ma tragedii Glegut z tym miscastem na warlockach. Z 3 kości można śmiało cisnąc Grave Calla :D
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Grave calls to bieda z nędzą. Pomijając fakt, że z trzech kości statystycznie Ci nie wchodzi. No wchodzi raz na dwie tury...12 cali zasięgu oznacza to, ze oddziałem za pierdyliard punktów musisz wyjechać na palę do przodu zeby wrzucić czar który moze wejdzie i potencjalnie mało zrobi.
Chyba, ze ja nie ogarniam...
;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

W dupie z tymi warlokami :P

Po dzisiejszych testach potwierdzam to co mówił Klaudel : Altar jest must havem!
A Hyderki zgodnie z przewidywaniami śą grywalne.

dzimmey
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: dzimmey »

Glegut pisze: Po dzisiejszych testach potwierdzam to co mówił Klaudel : Altar jest must havem!
.
Szkoda.. tak mi się strasznie nie podoba ten model :((((

jak myślicie pegaziści wrócą/wrócili do łask ? lub co by trzeba było zmienić by nie byli OP ale jednak grywalni?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Nie wrócą, dopóki działa będą do nich strzelać jak do kaczek. Do tego potrzebują +1M (np. Mount's Protection 5+ zamiast Barding). Ogólnie w moich się już skrzydła urywają i nie chce mi się ich nawet sklejać :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Druchii pisze:Grave calls to bieda z nędzą. Pomijając fakt, że z trzech kości statystycznie Ci nie wchodzi. No wchodzi raz na dwie tury...12 cali zasięgu oznacza to, ze oddziałem za pierdyliard punktów musisz wyjechać na palę do przodu zeby wrzucić czar który moze wejdzie i potencjalnie mało zrobi.
Chyba, ze ja nie ogarniam...
;)
Zasięg jest mały , ale Yemy śmigają po 20 cali . Pozatym lepszą wersją jest breath weapon bez save'a , a grave calla mozna opcjonalnie castowac jeśli nie ma sie innych zaklęc do rzucenia . Ja i tak będe testował opcje z Cosmology bo obydwa czary mają niski koszt .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Spoko, dla mnie są za drodzy. zeby czarować 10tka to overkill punktowy (jeszcze z yemą! ile to wychodzi, 700 punktów? ;P). Ja ich widzę teraz jako goła dziesiątka do combatu po flanach jako wqrwiacz, albo jakieś 5tki jako, w zasadzie nie wiem co...Są drodzy i stracili swoją uniwersalność jak dla mnie...Nie wiem czy mam dla nich miejsce. Gram w sobotę pierwszą bitwę, zobaczymy jak to wygląda.

ODPOWIEDZ