7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

To teraz pomyśl o jej koszcie... ale bym nie pogardził.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

-Way of the Willow Branch: Eltharion's body twists and contorts like a reed in the wind, and his sword deflects incoming blows with astounding speed, making him virtually impossible to hit. Any close combat attacks against Eltharion require 6s to hit, before any other modifications, and regardless of relative Weapons Skills or any other special rules.
-Way of the Winter Breeze: Weaving his sword in a bewildering, swirling arc, Eltharion is able to guide his blade through even the most steadfast defence. Eltharion attacks at +1 to hit in close combat.
-Way of the Swooping Eagle: Eltharion summons all of his speed and might into a few deadly blows. Eltharion's attacks are resolved at +2 Strength.
-Way of the Breaking Storm: Unleashing his speed and strength in a flurry of blistering attacks, Eltharion rains down blow after blow on the enemy. Eltharion gains +2 Attacks.
Czy mozna by cos jeszcze bardziej wygiąc? 4 ataki S5 kązdy ludek? Albo w zamian 2 ataki S7? Z ASF i WS 6?

Po prostu kazdy by grał armią Hoeth: magowie ze scrollami i nowym drain magic + N jednostek swordmasterów.
[N - tyle ile wlezie]
po przejściu nie zostawałoby nic - kwesta czy zdążysz wystrzelać dość dużo, zeby był remis :P
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

To prawda :D Te ataki z siłą 7 od łebka :P

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

ale n będzie stosunkowo neiwielkie bo koszt byłby ogromny. Takie krasie albo górka iperialna większego problemu by z tym nie miała... W końcu to tylko T3 AS 5+
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

No dobra - a po byś powiedział o takiej bretce? Albo wampirach?
jedyny wybór jaki mają to czy czekać, czy samemu pojechać na rzeź :P

Wystarzyłoby dodać SM ward na 4+ i by stykało :D
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

SM to tylko z wardem na 2+ z przezutem i as na 1+ z 3 przezutami. Wtedy by kosztowali ze 30 pkt od lepka a i tak wystawialo by sie ich mase =P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

halo!.. czy wy zauwazyliscie ze book do HE juz wyszedł i wszelkie niedorzeczne marzenia nalezy odłozyc na kilka lat? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

asassello nie klika tylko kilkadziesiąt wg mnie :D :P

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

panowie Eltharion nie jest zajebistą postacia nie jest wygięty w zadną stronę byłby boski gdyby brał HEro slota wtedy byłby pokroju Caradryna.

Co nie zmienia faktu ze zawiodłem się że SM są słabi bo co dali im ASFi Jeden atak niby bosko ale w porównaniu do tanszych WD to sa słabiutcy. Myślałem że zrobią z nich prawdziwych mistrzów miecza że dadza jakiś bonus do magi. abo wystarczyło by +2 do armour pircin i to co maja teraz to nadrabiało by ich wysoki koszt mała przeżywalność ale na kawe byli by idealni. albo jakieś style walki troche ze tak powiem za łatwo potraktowali ich kwestię

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

prawdo jako z epochodza z Hoeth i ze stworzyli ich magowie na potrzeby terpienia kultystow to powinni miec cos z magia zwiaze albo MR albo jak horrory bound spella...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Ice - T - a może jeszcze save i ward 2+ z przerzutem. ŻAŁOSNE !

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Załosne to jest jak ktos sie nei zna czy ja napisałem ze chcę warda nie odniosłem sie tylko do tego co powinni potrafić WL mają wszystko S4 i Stubborn PG maja rear i ward na 4+
A SM co jakieś marne 2A jak dragon Princesi no prosze cie

semi ma racje oni pochodza z Hoeth magowie stworzyli ten zakon to czemu nie maja zadnych magicznych skillów albo nie wyróżniaja się jakoś specjalnie spośród innej piechoty bo wygladaja blado w porównaniu do WL i PG

Więc jednym słowem olali ich troche moze dlatego ze to jedyna piechota która posiadali gracze HE ja nei mam teraz problemu bo kupowałem każdy regiment oprócz Ellyrionów i nie żałuje

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ice-T zadziwiasz mnie :)

Powiem krótko - przeginasz - no chyba, że to co pisałeś powyżej to taki żart... (oczywiście tyczy się to SM)

Ale masz rację SM są żałośni, w końcu te ich WS 6, ASF, siła 5 i 2 ataki to nic w porównaniu do takich chaos warriorsów - GW powinni SM zrobić na bazie wariorów, a tak splewili sprawe. SM zmywani są też przez bloodleterów - w końcu to demony to nie ma się czemu dziwić, że dostają od nich wciry. Egzekutorzy to są dopiero mistrzowie miecza w porównaniu do SM, GW wydało SM a przecież mogli się wzorować na egzekach, którzy są o niebo lepsi. Great Swordzi natomiast niszczą Sword masterów zanim wogóle zdązą zaatakować. Na widok witchek i BG mogą od razu pakować manatki. No i ten ich tytuł "mistrzowie miecza" nijak ma się do rzeczywistości bo nawet jakieś gobasy, maruderzy czy piechota imperium albo skaveńska wbija ich poprostu w ziemie. Poprostu wielka beznadzieja. Teraz tylko gracze HE muszą czekać na rewizje zasad albo nową edycje bo znowu AB zrobili zupełnie niegrywalny....

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Dla mnie stają się coraz śmieszniejsze wypowiedzi pod tytułem nowe he są słabe,niegrywalne,nic na turniejach niezrobią,klimat dupny.Ehhh niechce mi się tego komentować,widać jak człowiek dostanie to czego chciał to jest megawkórwiony na to że niedostał czegoś więcej.
PANOWIE JAK SIĘ ARMIA NIEPODOBA TO JĄ ZMIEŃCIE!
choć pewnie i tak to w niczym niepomoże.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

No swordmasterzy to plewa - szkoda tylko, że wszyscy srają po gaciach jak ich widzą i kiedy nie mają ich czym wystrzelać.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

wlasnie dlatego sraja po gaciach. jak maja czym to wystrzelac9zwykli lucznicy) to luuuuuuuuuzik

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

jak grałem nimi na turnieju to jakoś nikt do nich nie strzelał ;)
raz dwa oddziały zeszły z terrorów ;)

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

No przesadzasz ice-T z tym narzekaniam na SM.Sa dobrzy.Malo oddzialow w battlu potrafi wklepac tyle ran.A ich najwieksza zaleta jest ws6 dzieki czemu moga kroic na luzie inne elitarne oddzialy ktore maja zazwyczaj Ws 5.
Mi u nich brakuje I6 jak na super zwinnych wojownikow.Wtedy juz tacy DP by nie szarzowali w SM a teraz jeszcze mozna sobe ryzykowac bo DP wala przed SM.A jest to wazne w mirrorach.

A nowe HE sa o tyle fajne ze nie sa latwe do prowadzenia i wymagaja duzo kminienia zeby wygrac.A wtedy każda wygrana daje duza frajde.

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Ludzie, jak to czytam, witki mi opadają i ciężko mi je zebrać do klawiatury. Czy gracze High Elves, to w większości rozkapryszone dzieciaki?! (bez obrazy dla tych z normalnym podejściem do nowego kodeksu). Chłopaki, cztać POWOLI i WYRAŹNIE to, co teraz napiszę: dostaliście świetną armię na gwiazkę. Naprawdę mocną i z możliwościami, o których większość pozostałych może tylko pomarzyć. Jeśli tego nie zrozumiecie, to do reszty stracę szacunek do generałów High Elves. I nie będę się tu z nikim przebijał na argumenty typu "asf to małe ułatwienie - nic nie daje", "swormasterzy mają TYLKO(sic!) dwa ataki przy swojej sile i WS(sic!sic!sic!)", albo, że ciężka kawa "z asf i dwoma atakami to plewa za swoją cenę"! Ten ostatni argument jako generała imperium już całkiem mnie rozp... no. Na turniejach slyszę, że Imperium jest przegięte, bo ma czołg. Taaaak. Jak cholera. Jeśli ktoś nie wie, jak go unieszkodliwić, to znaczy, że jest naprawdę słaby i szkoda mi czasu na tłumaczenie czegokolwiek komuś takiemu. Z chęcią natomiast wysłuchałbym argumentów graczy HE, co takiego mają pozostałe armie, z czym nie mogliby sobie poradzić? Jesteście szybsi, uderzacie ZAWSZE pierwsi, macie mocną magię i balisty wywiązujące się ze wszystkich zadań artylerii. A do tego elitarną armię, która zawsze przegrywając w liczebności daje nieziemską frajdę pokonania kogoś po mądrej grze.

I nie, nie sądzę, że to samograj, i że każdy mógłby tym wygrywać. Uważam natomiast nowych High Elves za ciekawą i grywalną armię.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2007, o 18:29 przez szkodnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ależ panowie ja poweidzialem tylko że SM wyszli blado na tle Wl DP i PG gdyby dali Sm I 6 to rozumiem ale teraz zamiatają ich DP nawet jak ja zaszarżuję to nieżle oberwę stracę ok 4.

SM wcale nie sa tak dobrzy jak WD a porównywanie GS EGzek. do Sm to sobie darujcie to całkiem inne światy, ale WD z jakiej racji maja takie danceingi przecież WE nie walcza tylko strzelaja a tu tacy popieprzeni ziomkowie z polany z mieczykami zamiataja wszystko... nie narzekam na nowe HE jako armie ale troche mi szkoda ze olewaja takie regimenty. Gdyby mieli I6, MR(3) albo AS na 4+ to już by byli o niebo lepsi, bo WL i PG naprawde dostali teraz kopa

to poprostu DP na piechotę z greatem w ręku

a kawę nie wiem czy ten ASF strasznie ratuje.

ODPOWIEDZ