Co tam słuchacie obecnie? czy też ogólnie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Jak byłem na Białorusi ostatnio, zapytałem kobietę w sklepie, po angielsku, czy zna jakieś dobre białoruski browary, jako że nazwy nic mi nie mówiły. Odpowiedziała zdumiona: Beer? Good belarussian beer? Maybe u meant russian?

Można to odnieść do polskiej sceny muzycznej ^^ Polskojęzyczne zespoły? Dobre polskojęzyczne zespoły? ^^

Poważnie to mało takich. Jeśli chodzi o scenę metalową, to osobiście nie znam żadnego (hunter do nich nie należy niestety IMO ^^). Z czystym sercem polecam Pogodno, dalej zaczyna się grzązki grunt osobistych upodobań ^^

A nie, zapomniałem, gdzież ja mam głowę - najlepsza, polska, metalowa kapela: Turbo i "Kawaleria Szatana". Teksty powalają ^^ Muzyka miażdży ^^ Kometa Halleya się zbliża ^^

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A Kat,Vader?To też polskie kapele.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

frontside, schizma...

w PL jest mnostwo zajebistych kapel, ale siedza w podziemiu, bo taka jest polityka muzycznego biznesu. znam dosc dobrze te mechanizmy...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Siedzą w podziemiu, bo troche głupio by było na publicznym forum grać taką muzykę. Zwlaszcza w kraju takim jak Polska. A inna sprawa, że przez znaczną większość ot, mojego środowiska taka muzyka uważana jest za chorą i tworzoną przez chorych ludzi.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Izo: jeśli patrzysz na Huntera szukając "dobrej polskiej kapeli metalowej", to nic dziwnego że nie znajdujesz ;)

Totochtin: ostatnia płyta Frontside doskonale nadawałaby się do puszczania w Radiu Maryja, obczaj teksty - doskonale pasują stylistyką :mrgreen:

Szaman: jeśli jest tyle tych zajebistych kapel, to dlaczego wymieniłeś akurat dwie słabe? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

1. "Preludium Absolutus"
2. "Martwe Serca"
3. "Nie Ma Chwały Bez Cierpienia"
4. "Mały Sekret"
5. "Wybraniec"
6. "Pod Ciężarem Milczenia"
7. "Manifest Wolności"
8. "Droga Krzyżowa"
9. "Wspomnienia Jak Relikwie"
10. "Nieodwracalny"
11. "Piekło Czeka"
12. "Santa Sangre"
13. "Dotyk Przemienienia"

Same tytuły 'piosenek' są piękne. Grafomania?
Teksty faktycznie nieco Dawidowe
"Frontside...
Absolutus...
Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz
I wszystko stanie się niczym - Wieniec życia.
Któż zasłużył?
Wydzę tylko widmo klęsk,
błagasz - Boże! Ocal mnie!
Samotnie - ze strachu kajasz się!"


autor słów utworu: Demon

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Tomash pisze:Izo: jeśli patrzysz na Huntera szukając "dobrej polskiej kapeli metalowej", to nic dziwnego że nie znajdujesz ;)

Totochtin: ostatnia płyta Frontside doskonale nadawałaby się do puszczania w Radiu Maryja, obczaj teksty - doskonale pasują stylistyką :mrgreen:

Szaman: jeśli jest tyle tych zajebistych kapel, to dlaczego wymieniłeś akurat dwie słabe? ;)
Tomaszu - mowa jest o kapelach polskojęzycznych, niekoniecznie metalowych :P
Właśnie dlatego Reyki podając Kata byłeś blisko prawdy, bo to faktycznie jest to język polski, problem w tym, że wokalista posługuje się specyficznym grafomańskim dialektem, często niezrozumiałym dla postronnych ^^
Moja teza brzmi - kapel polskojęzycznych, dobrych kapel polskojęzycznych jest jak na lekarstwo, niezależnie od stylistyki. Od razu uprzedzam zostawcie lata 80-te w spokoju, też lubię Republikę, ale ona już nie istnieje, a Kult nagrywa słabe płyty ^^
Druga sprawa to kwestia Frontside i Schizmy - to nie są dobre zespoły ^^
Coma też się nieźle zapowiadała, dopóki chłopaki nie wkręcili się w jakąś dziwaczną misję ratowania świata i ich teksty nadają się aktualnie tylko do wypisywania na okładkach licealnych podręczników. Muzycznie tymczasem ani Frontside, ani żaden z wymienionych wcześniej zespołów nie rozwinął się wogóle. ^^

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Izo pisze:Druga sprawa to kwestia Frontside i Schizmy - to nie są dobre zespoły
a Ty zapewne jestes jakims znanym krytykiem muzycznym? co to zatem znaczy "dobry zespol"?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

@Totochtin: obczaj tekst "Drogi Krzyżowej" ;)

@Izo: akurat muzycznie Frontside daje radę i się rozwija (inna sprawa, że niekoniecznie w pożądanym przez fanów kierunku). Jak jeszcze dopracują brzmienie gitar (obecne to "pierwsza noc z cyfrowym multiefektem"), będą naprawdę zespołem europejskim. O tyle mają większą szansę przebicia się, że mieszkańcy zgniłego zachodu ni w ząb nie zrozumieją "ambitnych" tekstów frontsajdów :D
Co do Comy - zgadzam się w 100%

@Szaman: nie-Frontside ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Szaman pisze:
Izo pisze:Druga sprawa to kwestia Frontside i Schizmy - to nie są dobre zespoły
a Ty zapewne jestes jakims znanym krytykiem muzycznym? co to zatem znaczy "dobry zespol"?
Sadząc po tym czego słuchasz to bliżej mnie do tego niż tobie, więc daruj sobie sarkazm ^^.
"Dobry zespół" to taki zespół, którego nie wstydziłbym się na arenie międzynarodowej, zespół który wnosi nową jakość do nurtu muzycznego, który reprezentuje/tworzy/współtworzy ^^.

Tomasz - żeby się wybić musieliby przetłumaczyć swoje teksty na angielski. Czasem wychodzi to nieźle, czasem nie. Ostatnio promować nas miał chyba Myslovitz ^^.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że są w Polsce bodajże tylko dwie kapelki które rboią furrorę na świecie, a tutaj za bardzo nikt o nch nie pisze: Behemoth i Vader (no dorba o tym coś było), ja tam akurat za nimi za bardzo nie przepadam (behemoth ma tam kilka fajnych kawałków i zajebistą koszulkę z Zos Kia..), ale na świecie to chyba jest o nich głośniej niż w polsce.

Ja osobiśce z Polskich kapel bardzo lubię Riverside chociaż ostatnia płyta już klimatu nie trzyma moim zdaniem. Ale zdecydowanie jest to kapela, której nie wstydziłbym się puścić za granicę.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

MUKER pisze:Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że są w Polsce bodajże tylko dwie kapelki które rboią furrorę na świecie, a tutaj za bardzo nikt o nch nie pisze: Behemoth i Vader (no dorba o tym coś było), ja tam akurat za nimi za bardzo nie przepadam (behemoth ma tam kilka fajnych kawałków i zajebistą koszulkę z Zos Kia..), ale na świecie to chyba jest o nich głośniej niż w polsce.

Ja osobiśce z Polskich kapel bardzo lubię Riverside chociaż ostatnia płyta już klimatu nie trzyma moim zdaniem. Ale zdecydowanie jest to kapela, której nie wstydziłbym się puścić za granicę.
A właśnie, Riverside! Uwielbiam ich ^^
Widzisz Muker oni robią karierę, tyle, że za granicą. Wystarczy spojrzeć na ich trasy koncertowe, grają w coraz większych klubach, po całym świecie jeżdżą i coraz głośniej o nich. Tylko, niestety nie w Polsce. Vader i Behemoth to też nie są moje ulubione kapele ^^ Mimo, że za nimi nie przepadam, to jednak nalezy im się szacunek bo tworzą porządny kawałek muzyki, oczywiście w swojej niszy.
Problem jest inny - kapele polskojęzyczne. Polski język jest przecież stworzony wręcz do literatury i poezji - dlaczego muzycy tego nie wykorzystują?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Izo pisze:
Szaman pisze:
Izo pisze:Druga sprawa to kwestia Frontside i Schizmy - to nie są dobre zespoły
a Ty zapewne jestes jakims znanym krytykiem muzycznym? co to zatem znaczy "dobry zespol"?
Sadząc po tym czego słuchasz to bliżej mnie do tego niż tobie, więc daruj sobie sarkazm ^^.
Tobie blizej? po czym wnosisz? jak na razie prezentujesz tylko wlasna, dosc arogancka opinie, wg ktorej muzyka, ktorej sluchasz, jest lepsza od tej, ktorej slucham ja... a tak w ogole to skad wiesz, czego slucham? czy zbudowales swoja opinie na podstawie mojego jednego posta?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Izo pisze:A właśnie, Riverside! Uwielbiam ich ^^
Wyjdź ;)

Szaman, Izo, nie spinajta się, proszę. Izo wyraził własną subiektywną opinię, tylko zapomniał to opatrzyć "IMHO" lub tego skrótu odpowiednikiem.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Riverside jest bardzo fajny i też ich lubie :D

a co do polskojęzycznych dobrych kapel, cóz Bracia chyba są obecnie najfajniejsi no i nie zapominajmy o starym dobrym Stanie Borysie ;) (przypadek jaskółki jest zupełnie przypadkowy ;) )

btw. a ja teraz lece na Therionie, ale te płytki mi się tylko podobają gdzie jakby to rzec nie ryczą :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Tomash pisze:Szaman, Izo, nie spinajta się, proszę.
ech... swieta ida, niech strace :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ja się nigdy nie spinam ^^. Głupio mi że się dałem sprowokować ^^.
Oczywiście, jeżeli Szaman się ze mną nie zgadza w kwestii, którą wyraziłem, a przecież nie mam monopolu na rację, to może w każdej chwili o tym napisać. Na tym polega dyskusja, wjazdy personalne są nie na miejscu i przepraszam za to ^^.

Riverside to bardzo fajna kapela. Miałem okazję być kilkakrotnie na ich koncertach i nawet nie bawiłem się za bardzo. Stałem, słuchałem muzyki i biłem brawo. Bardzo profesjonalne brzmienie na żywo, no ale to nie są początkujący muzycy ^^.
Ja chciałbym jednak żebyście mi napisali o poskojęzycznych zespołach, bo nie znam zbyt wiele godnych polecenia. Niestety :/

EDIT
Braci Fobrocka wysłuchałem i nie jest taki zły jak myślałem, że będzie ^^ Bardzo mi się podoba głos chyba Piotrka (?), dobrze też wymiatają na gitarach, ale poczekam na więcej wydawnictw, bo szczerze mówiąc, nie jest to płyta na którą bym wydał pieniądze. No ale to IMO ^^
Nie jestem na bieżąco z nowościami - może ktoś inny bardziej wnikliwie obserwuje rynek muzyczny - wyszło coś nowego godnego polecenia ostatnio?

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

http://pl.youtube.com/watch?v=QjcHhjt6bYo

Nie chodzi mi o muze...ale popatrzcie =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

wypas =D>
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Szaman pisze:wypas =D>
Maciek,jeszcze kilka lat i my też tak będziemy zasuwać :lol2:
Obrazek

Zablokowany