Co tam słuchacie obecnie? czy też ogólnie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

Sykstus pisze:Kurde czyżbym miał wrażliwość ziemniaka ?? "Funeral for a friend" świetny kawałek Dream Theater ;) Arctic Monkeys ciekawie brzmi przynajmniej z tego co kiedyś widziałem na MTV (o j dawno temu :P czyli wtedy kiedy pojawili sie na scenie muzycznej) http://www.youtube.com/watch?v=GF978AgLyaY ten jest fajny,
http://www.youtube.com/watch?v=7XTULcETGqk a ten świetny :P
Fluorescent Adolescent - to jest ich najlepszy kawałek :)

http://youtube.com/watch?v=N64QMKEbJQg
Izo pisze:Reasumując bardziej bym się bał gdyby moje dziecko zaczęło chodzić w dresie, bić kolegów i wyłudzać od nich pieniądze niż gdyby słuchało emo ^^.
samo słuchanie to nic złego, w końcu to muzyka jak każda inna, nie? :P sam styl podobnie, jeżeli ktoś się tylko lansuje na emo to jest to zwykła moda - za jakiś czas pewnie się skończy, a zacznie sie coś innego. skrajne przypadki to cięcie się - true emo i te sprawy - osobiście jakoś nie wierzę, że ludzie na prawdę się tną - albo chociaż, że jest to zjawisko dosyć "popularne"

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Skavenblight pisze:No i generalnie środowisko sprzyja. Jak mieszkasz tyle lat na jednym osiedlu, chodzisz z tymi ludźmi do przedszkola, podstawówki itd. to trudno tak nagle powiedzieć "żegnajcie".
Widzisz, czasem trzeba umieć powiedzieć "żegnajcie", bo inaczej wstrzymanie się z tym może być naszym pożegnaniem ze światem kultury. Ze mnie chcieli wyplenić fantastykę, zainteresowanie historią i wiele innych, a wpajać inne "wartości". Nie udało im sie to, i dziś jestem szczęśliwy nie będąc z nimi w kontakcie :) Mam satysfakcję widząc, że ja kończę już gimnazjum, rozwijam się, a oni dalej tkwią w fałszywych przekonaniach, a część jeszcze podstawówki nie kończy.
Skavenblight pisze:A problemy w domu czy inne, wynikające z zewnątrz sprawiają, że co by kumple nie zrobili, będą lepsi niż starzy.
Co do znajomych to już inna kwestia. Tych trzeba umieć starannie segregować, i wybrać z którymi się zadawać. W każdym błocie znajdzie się diament ;)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

@Crom te kawałki co podałem wydają mi się lepsze :P Ale o gustach się nie dyskutuje :P

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »



Widzisz, czasem trzeba umieć powiedzieć "żegnajcie", bo inaczej wstrzymanie się z tym może być naszym pożegnaniem ze światem kultury. Ze mnie chcieli wyplenić fantastykę, zainteresowanie historią i wiele innych, a wpajać inne "wartości". Nie udało im sie to, i dziś jestem szczęśliwy nie będąc z nimi w kontakcie Smile Mam satysfakcję widząc, że ja kończę już gimnazjum, rozwijam się, a oni dalej tkwią w fałszywych przekonaniach, a część jeszcze podstawówki nie kończy.
Wiesz, to jest kwestia rodzaju człowieka, a konkretniej tego, na jaki rodzaj człowieka zostal wychowany. Jesli wychowujesz sie na takiej Pradze(losowe blokowisko), rodzicow masz jakich masz i bynajmniej nie stanowia dla ciebie autorytetu, ktorym moga byc ot, starsi drech-guru. Wkrecasz sie w towarzystwo, robisz to co oni, zdobywasz pewna aprobate i akceptacje, ktora nie bylaby ci przynalezna,, gdybys do grupy nie nalezal, idziesz glebiej i kolko sie nakreca. Inaczej jest z dzieciakami wychowanymi w tzw 'dobrej katolickiej rodzinie', i nie mam tu wcale na mysli stereotypu matka-dewotka etc. Anyway, majac jako takie wartosci wpojone z samego zachowania twych staruszków z pewnoscia bedzie ci latwiej dostrzec to, czego brakuje im, a co posiadaja 'normalne' o ile mozna uzyc takiego okreslenia dzieciaki, mimo iz stanowia ta mniejszosc spoleczna na danym blokowisku i sa ustawicznie przez trójpasiastą większość gnojone.



Edit: przepraszam za składnię, dobranoc;p

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

hmm, wystarczyłoby napisać w "dobrej rodzinie", bo katolickiej nie zawsze znaczy dobrej ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Prawda jest taka, ze kazdy dzieciak/młokos/młodzieniec musi przejść przez jakieś subkultury, poczuć, ze nie jest sam.
Ja w pewnym momencie wyszedłem z załozenia, ze nie muszę być tró! Nie muszę ubierać się zaleznie od tego czego slucham.
A moze to kwestia tego, ze mam bardzo szerokie zainteresowania muzyczne? (Łona, Tool, Metallica, Massive Attack, Rob Zombie, Chemical Brothers...) Bo subkultury są obecnie bardzo powiązane z muzyką. Co do samych emo... szczerze mówiąc zwisają mi i powiewają... Nie są groźni, takie cipeczki :D
W końcu ktoś (rodzice, kumple, partnerzy) dadzą im w kość i kazą wziąć się za swoje zycie i będzie spokój i wyrosną na normalnych ludzi

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

400totochtin pisze: Jesli wychowujesz sie na takiej Pradze
Gówno ^^.

To nie kwestia miejsca wychowania - ja jestem z Pragi i podoba mi się tutaj, nigdzie się nie wybieram ^^.

Na pewno każdemu w wieku młodym coś odpieprzyło (wybaczcie wyrażenie), problem się pojawia, gdy osobisty odpał staje się niebezpieczny dla ludzi postronnych. Niektóre subkultury nawołują do agresji i nie można tego popierać. Emo do tego nie nawołuje - mi to wystarczy, żeby uznać ich za niegroźne, acz śmieszne dziwactwo ^^.

Trikk - Łona rządzi ^^ Właśnie słucham jego pierwszej płyty i co chwila zwijam się ze śmiechu ^^.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

http://www.youtube.com/watch?v=LYaZYmTw ... re=related

Nie wiedzialem czy wrzucac tu czy do posladow, ale goscie wymiataja :lol:

Z drugiej strony, ciekawe czy taki sposob ekspresji przedarl sie juz do zamknietych polskich umyslow ;) Jakby ktos byl zainteresowany to proponuje wpisac tecktonik do "search".

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Nie kuś, okres klubowy mam za sobą i najlepiej żeby tak pozostało ^^

Świetnie tańczą - zazdroszczę ludziom takiego wyczucia rytmu, najfajniejsze jednak w tym video są ich oldschoolowe adidaski ^^.

EDIT
Właśnie obejrzałem mix taneczny: kawałek też jest niezły, chociaż wolę minimale ^^
http://www.youtube.com/watch?v=4zU_jMAX ... re=related

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Z tego co ja widziałem, to ludzie słuchający techno mają świetne wyczucie rytmu :D

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

To nie kwestia miejsca wychowania - ja jestem z Pragi i podoba mi się tutaj, nigdzie się nie wybieram ^^.


Jak w rzadzie normalnie ;p wklej pelen cytat.. dodalem przeciez, ze chodzi mi o losowe osiedle, walnalem prage dla przykladu, bo tam najwiecej znajomych mętów mieszka ;p

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Po to bozia dała emotiokny aby można było przedstawić np uśmiech, czy też fakt, że jakieś wyrażenie traktuje się z przymrużeniem oka vide: "^^".
Z góry dziękuję za uwagę ^^.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

400totochtin pisze:
To nie kwestia miejsca wychowania - ja jestem z Pragi i podoba mi się tutaj, nigdzie się nie wybieram ^^.


Jak w rzadzie normalnie ;p wklej pelen cytat.. dodalem przeciez, ze chodzi mi o losowe osiedle, walnalem prage dla przykladu, bo tam najwiecej znajomych mętów mieszka ;p
Nie pojawiaj się na Pradze!

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

Powracając do tematu - ja sobie teraz słucham Since I've Been Loving You... III to chyba moja ulubiona płyta Zeppelinów ;)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Ja osobiście Zeppelinów nie lubię za bardzo :D

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Nie pojawiaj się na Pradze!
Ty sie nie zdziw jak po ciebie przyjada czarną bmą ;[

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

400totochtin pisze:
Nie pojawiaj się na Pradze!
Ty sie nie zdziw jak po ciebie przyjada czarną bmą ;[
I czym ty szpanujesz, u nas się jeździ lepszymi brykami, więc uważaj, bo podjedzie pomarańczowy maluch i się skończy ^^.

A z Zeppelinów to ja najbardziej lubię II i PHYSICAL GRAFFITI.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Michael Gray - Borderline
Michael Gray - Weekend
Michael Gray - Somewhere beyond...
Chillout ;)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Iron Maiden - "Out of the Shadows"
Iron Maiden - "Assasin"
Soundtrack "Ogniem i Mieczem"

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »


Zablokowany