Jak przerobic podstawki żeby wyglądały lepiej?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Jak przerobic podstawki żeby wyglądały lepiej?

Post autor: turalyon »

Witam. Jakoś naszło mnie tak żeby przerobic moje podstawki w armii HE. I mam mały problem. Armie zaczołem zbierac w 5 edycji, a wtedy podstawek pod figórki nie wykańczało się w jakis specjalny sposób, tylko dawało się zwykła zielona posypke. Wystarczy przejrzeć byle jaką ksiege z 5 edycji zeby wiedziec o co mi chodzi.

No i mam problem, bo moja armia liczy z 400 figurek, i nie mam ochoty za bardzo robic tych podstawek od nowa, tylko jakoś poprzerabiaqc te state żeby wyglądało to troche lepiej, bardziej współczesnie :). Ma ktos jakis pomysł co można dodac do nich żeby były bardziej urozmaicone, a jednoczesnie żeby ta zwykła zielona posypka została na miejscu?

Kumpel mówił mi zebym pomalował farba tą posypke, następnie drybrush na niej zrobił i poprzyklejał static grasa itd i powinno byc ok. co o tym myslicie?

Khogg

Post autor: Khogg »

Zgadzamy sie z kumplem. Mozna tez dolozyc troche piasku do tej posypki.

K.

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Zanim przeczytałęm do końca post turalyona nasunęła mi się ta sama myśl. Jedynie pod bohów możnaby jakies skałki porobić. A masz jakeś foty armii?
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

no, jeszcze można pożebrać po kolegach o jakieś niepotrzebne miecze topory strzały dzidy i t.d. z innych armii, pomalować jakotako i "powbijać" swojakom pod nogami, jakoś tak by pierwszy szereg miał i otdzielnie stojące herosy und załoganci

ale najpierw to co kolega doradził :wink:

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Tylko że podczas malowania tej trawki i późniejszego jej przecierania i tak trzeba by te figórki poodrywać od podstawek. Bo jak miałbym przecierac te podstawki bez odrywania figórek to na figórkach mogło by troche farby zostać. Tak wiec chyba łatwiej bedzie te podstawki od nowa zrobić. Nie macie może adresów jakis porad jak zrobic ładne podstawki?

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

man, to proste, mażesz wikol, sypiesz piach, czekasz dzień, strzepujesz piach ktory sie nie trzyma, malujesz to co zostało, smarujesz wikolem tam gdzie ma byc trawa, nurzasz podstawkę w trawie, czekasz dzień, strzepujesz do woreczka trzwę która się nie przykleiła, bo szkoda jej. i cześć

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Z tym dniem to nie przesadzaj, po godzinie juz spokojnie trzyma.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie koniecznie - ja niedawno mialem ten sam problem.
malowalem cala postkawke scorchedem, stara posypke drybusowalem bastialem i bleached bonem, na to naklejalem miejscami static grass/grzybki z GSu/bronie itd.
oczywiscie nogi figurek mimo staran byly zbrazowiale - ale poprawienie tego to chwilka. albo mozna tak naprawde olac.. bo kto bedzie Ci po nogach patrzal? zreszta buty sie mogly blotem ubrudzic (tzn kolorem podloza) :P

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Kallessin pisze:Z tym dniem to nie przesadzaj, po godzinie juz spokojnie trzyma.
on ma 400 figurek, gdy będzie kończył ostatnią to od pierwszej jak nic dzień minie.

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

No i wziołem sie dzis za przerabianie tej podstawki. Troche długo to trwało bo czasu wcześniej nie miłem. na razie robie wersje próbną.

Pomalowałem całość bestaila brownem, drybrush blached bonem i skul whitem i teraz bede nakładał static gras. i mam pytanie jak to sie robi? Dac normalny wikol czy troche go rozwodnic? I ten static gras sypnąc na niego i zostawic niech schnie czy "uklepac"? Czy jak ujklepie to podniesie sie później do góry?

Awatar użytkownika
Sirriel
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Sirriel »

robisz małą "kałużę" na kępkę trawy, nakładasz trche grassa, przekręcasz do "góry nogami" podstawkę, i stukasz w dno, żeby nadmiar trawy spadł, a trawa podnisła się do góry. Odstawiasz i czekasz aż klej wyschnie.

kubik290
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: kubik290 »

ja bym uzyl takiego nowego zestawu citadela do podstawek , jest tam pelno roznych kawalkow jakis skal, patykow, czaszek itp. a pozatym piasek i trawke

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Wszystko ładnie, pięknie, ale 400 figurek tak po kolei posypkować, malować, przyklejać trawkę itp to "trochę" roboty jest :)

ODPOWIEDZ