Oświetlenie

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Oświetlenie

Post autor: Rejmol »

Maluje zazwyczaj wieczorami i mam problem z oświetleniem. Obstawiam się lampkami nocnymi ze zwykłymi żarówkami, ale nie wiele to daje :cry: .

Pewnie wiele osób się z tym spotyka. Jakie macie na to sposoby?

kubik290
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: kubik290 »

ja puszczam lampke biurkowa do gory , "na sufit", to mi wystarcza ale mam bardzo mocno lampke, diodowka i niezle daje po patrzalach jak na wprost masz :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

lampka z dioda a czasem nawet dwie :)
zadko puszczane bezposrednio na figurke - lepiej swiatlo z lampki jakos rozproszyc - np puscic na biala kartke obok stanowista do malowania :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kup żarówke dającą białe swiatło słoneczne (taką niebieską)... ja maluje przy takiej i jest spoko.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

... lub lampke na swietlowki. Daja biale swiatlo i nie grzeja wiec mozna ustawic nawet tuz przed glowa.

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

ja tez polecam taka zarowke swiecaca swiatlem naturalnym ... banka tej zarowki zrobiona jest z niebieskiego szkla

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Myślałem że temat zmarł, a tu proszę :) Spróbuje z tymi żarówkami świecącymi światłem naturalnym,powiedzmy z 2 lampek dla lepszego efektu.

Mam nadzieje że bardzo nie odbiegają cenowo od zwykłych żarówek.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Raptaparat pisze:... lub lampke na swietlowki. Daja biale swiatlo i nie grzeja wiec mozna ustawic nawet tuz przed glowa.
Tak jak ten pan napisał. Kosztuje kilkadziesiąt złotych - zależnie od modelu i jakości, w jaką celujesz. Na alledrogo od jakichś 30zł, Przemas ściąga z jakiejś hurtowni takie naprawdę dobre (do studia między innymi) w okolicach pięciu dych. A naprawdę deklasuje wszystkie inne sposoby doświetlenia stanowiska pracy - białe, jak w dzień światło.

Lampy na białych diodach LED są o tyle niefajne, że to światło nie jest "białe", tylko mocno przesunięte w kierunku niebieskiego - a przez to zimne i męczące.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Raptaparat pisze:... lub lampke na swietlowki. Daja biale swiatlo
Ale tylko niektóre! Ważna jest temperatura barwowa, powinna wynosić ok. 5500 K, co w dużym przybliżeniu odpowiada światłu dziennemu w naszej szerokości geograficznej.
Jeśli będzie dużo niższa, np. 3000-3500 K to spektrum światła będzie już przesunięte w kierunku żółci i czerwieni.
Na opakowaniu dobrej świetlówki powinna być podana ww. wartość.

:-k Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, w jakim oświetleniu będzie eksponowana figurka, jeśli wyłącznie w sztucznym, to może warto malować ją również w temperaturze barwowej światła sztucznego.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

ODPOWIEDZ