Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Czy ja dobrze widzę muzyk GG ma piszczałkę czy jak to zwą ocarina????? :lol2: :lol2: :lol2: polew ahahahahahaha
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

fajne są te szczurki wyglądające z ciał w corpse carcie :P


Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

Naprawdę GENIALNE!! :D

W tych fotach wyglądają dużo lepiej niż na obrazkach :!: :!: :!:

Jednak może ci knighci są warci te 200 zł, ale wyglądają jakby powinni mieć 1+ sejwa :P
Ostatnio zmieniony 5 sty 2008, o 19:05 przez Guderian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Panowie z GW uważają chyba, że muzycy szkieletów to ci jedyni i uprzywilejowani, którym pozostało jeszcze chociaż jedno płuco. :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Guderian pisze:+1 sejwa :P
a nie przypadkiem 1+


eee, nie myśle, że powinni mieć -1+ :roll:

chyba już jasne ile maja tego sava...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Jej GW nadal myśli, że żeby model tym mroczniejszy im więcej jest na nim czaszek..
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Obrazek

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

patrząc na izkę nie trudno się zgodzić z pingusem... :?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ja tam lubie czaszki :mrgreen:

BTW dziwicie sie, jak to mozliwe, zeby szkielet dal w trabke, a nie dziwicie sie, ze w ogole sie porusza :lol2:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Nie wiem co ludzie się tak uwzięli na trupki z instrumentami dętymi. Nieumarli są, co by nie było magiczni, nie mamy odpowiednika rzeczywistego do którego można by ich porównać.
Dlaczego widok szkieletu animowanego do 'życia' za pomocą magii i siły woli nekromanty (nie posiadającego żadnej tkanki miękkiej która wskazywałaby, że jest to możliwe), nie dziwi nikogo, ale po dodaniu mu trąbki budzi śmiech i okrzyki zdziwienia i kpin... tak trudno sobie to wyobrazić? Szczególnie biorąc pod uwagę, że nieumarli biorą to co mieli pod ręką za życia, nie wytwarzają sami sprzętu. Poza tym, muzyk jak i jego zasady są tylko symbolem, szczególnie dla nieumarłych którzy nie posiadają swojej woli i to, jak walczą zależne jest w dużej mierze od magii, a nie jaka przygrywa im muzyka.

A co do zdjęć to niestety kijowej jakości, trzeba czekać na lepsze.

edit: Szamanie, walnąłeś post jak ja pisałem swój, widzę, że możemy założyć komitet na rzecz obrony muzyków szkieletów! :P

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Co z tego, że muzycy szkieletów nie mają płuc, skoro ich koledzy nie mają uszu :wink: Mnie w ogóle nie przeszkadza, że muzyk ma trąbke, a nie bębenki. Co za różnica - liczy się symbol i jednoznaczność na stole.

A i modele prezentują się całkiem fajnie. Ładna armijka może z tego być :)

Zorba_the_Greek
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Zorba_the_Greek »

pingus pisze:Jej GW nadal myśli, że żeby model tym mroczniejszy im więcej jest na nim czaszek..
Też mi się to nie podoba. Dla mnie to groteskowe a nie straszne.
Szaman pisze:BTW dziwicie sie, jak to mozliwe, zeby szkielet dal w trabke, a nie dziwicie sie, ze w ogole sie porusza
Rozumiem że nekromanta może się namęczyć żeby ożywić szkieleta. Nie do końca mnie przekonuje, że ma jeszcze się męczyć, aby magicznie symulować płuca u tegoż, czy w dowolny inny sposób "zadąć" w trąbkę. Szkielet może i jest "magiczny", ale trąbka nie, prawda?
Fedek pisze:Szczególnie biorąc pod uwagę, że nieumarli biorą to co mieli pod ręką za życia, nie wytwarzają sami sprzętu.
Powinni mieć zatem standardowy sprzęt grający imperium, bo to głównie z ludzi szkielety widzimy (nawet ktoś się cieszył że są w tej edycji mniejsze i bardziej przypominają imperialistów). Zatem skąd u zwykłego szkieleta jakaś gigatrąba jak na jednym z ostatnich zdjęć?


Nie chcę się czepiać, ale dobrze jak jest jakaś konsekwencja. Trup już wystarczająco dużo ma kości, nie musi nosić ich za pazuchą, albo ładować piszczeli na tarczę. Zawsze mnie to denerwowało. U mnie szkiele mają normalne drewniane tarcze bez ornamentów, jako to "co mają pod ręką". Zdobione tarcze mają u mnie grave guardzi, jako elita- trupy po rycerzach. Tak mi się zda sensownie.

Co do zdjęć- wilki mają czaszki jak skorupa ankhega, zdaje się z Baldursa. Czaszka dwa razy większa niż głowa wilka za życia... nie podoba mi się. A ghule mają kręgosłupy na zewnątrz. Poza tym wyglądają obrzydliwie ślicznie, zwłaszcza z tym kolorkiem.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

zaczne od tego, ze nie musisz wysylac trzech takich samych postow :twisted:
Zorba_the_Greek pisze:
pingus pisze:Jej GW nadal myśli, że żeby model tym mroczniejszy im więcej jest na nim czaszek..
Też mi się to nie podoba. Dla mnie to groteskowe a nie straszne.
a moze to mialo byc groteskowe? :mrgreen:
Zorba_the_Greek pisze:
Szaman pisze:BTW dziwicie sie, jak to mozliwe, zeby szkielet dal w trabke, a nie dziwicie sie, ze w ogole sie porusza
Rozumiem że nekromanta może się namęczyć żeby ożywić szkieleta. Nie do końca mnie przekonuje, że ma jeszcze się męczyć, aby magicznie symulować płuca u tegoż, czy w dowolny inny sposób "zadąć" w trąbkę. Szkielet może i jest "magiczny", ale trąbka nie, prawda?
a musi miec pluca? w "armii ciemnosci" szkielety gadaly, ale jakos strun glosowych nie mialy...
to magia! raczej tego racjonalnie nie wytlumaczysz :lol2:

i tu slynny juz cytat z Kerima: "a widzial Ty krasnoludka?" \:D/
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Genialne, coraz bardziej podobaja mi sie Blood Knights, natomiast nie widza mi sie znowu te wilki, nie wiem o co chodzi z ta nadprzyrodzenie wielka czaszka. No i jeszcze Ghule, chlopaki wygladaja jakby telewizory nosili, starsznie nie podoba mi sie ta jednolitosc pozycji ich rak.
No i jeszcze Manfred na piechte wyglada jak wymoczek :P
Reszta robi swietne wrazenie, w szczegolnosci szkielety i GG, szacunek dla GW, nawet jesli bedzie opcja tylko muzykow z kapeli detej :D
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Zorba_the_Greek pisze:
Fedek pisze:Szczególnie biorąc pod uwagę, że nieumarli biorą to co mieli pod ręką za życia, nie wytwarzają sami sprzętu.
Powinni mieć zatem standardowy sprzęt grający imperium, bo to głównie z ludzi szkielety widzimy (nawet ktoś się cieszył że są w tej edycji mniejsze i bardziej przypominają imperialistów). Zatem skąd u zwykłego szkieleta jakaś gigatrąba jak na jednym z ostatnich zdjęć?
A widzisz, żeby te szkielety miały "sprzęt" choćby odrobinę podobnydo tego imperialnego????
To są szkielety, przeliteruj sobie to słowo. Potem dodaj do tego słowo "undead", pod którym nie kryje się ludzik w przybraniu XVII wiecznego wojaka z wyszczególnionymi elemantami wyglądu zew. typu czaszka, kości, które są jego "charakteryzcją", ale coś trochę nienaturalnego. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć z jakich kręgów kulturowych wywodzi obraz "żywych trupów", ale pewne jest to, że to dawna mitologia.
Tak dla przykładu, to mi ta trąbą, z której pewnie niektórzy zerezygnują trąci właśnie mitolgią. Sorry taki mam tego obraz i pasuje mi on idealnie do tego w jaki sposób ludzie z GW pokazują nam tą nierealną istotę.

EDIT:
Zapomniałem dodać, Zorba no offence :wink:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Co do podobieństwa do imperialistów to i tak i nie.

Nie jest powiedziane, że armia wywodzi się z imperium, lub wogóle miała jakąkolwiek styczność z tą kulturą. Np. moje osobiste wampiry są bretońskie.

Po drugie jak widać, niektóre szkielety i gwardia są tak stare, że kiedy zostały wskrzeszone świat wyglądał inaczej, pamiętajmy, że nieumarłych nie ogranicza wiek, więc nie muszą oni być 'z epoki'.

Myślę, że klimat jaki obecnie prezentują w uzbrojeniu jest czymś neutralnym, bez specjalnych problemów można ich wrzucić do armii stylizowanej na imperialnych, bretończyków, nieumarłych piratów, nehekarian, czy innego pomysłu, taki złoty środek.

A co do sprzętu, to trochę wyobraźni. Niektórzy nieumarli to wojownicy wskrzeszani z krypt, pochowani w najlepszym pancerzu i z najcenniejszą bronią, niektórzy to zwykli obywatele z pobliskiego cmentarza, dzierżący wieko od trumny i łopatę grabarza, niektórzy to żołnierze wskrzeszeni w poprzedniej bitwie. Wszystko da się flufficznie wytłumaczyć bez zgrzytów. Moim zdaniem, jeżeli chodzi o logikę i konsekwencję, sprzętowo prezentują się lepiej niż poprzednie, z bębenkami z czaszek.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

az sie lezka w oku kreci jak sie widzi jakie Wy macie kompleksy.

wrzuce swoje 3 grosze. sytuacja autentyczna.

demonic legion vs empire

klotnia o jakas pierdole - zasieg szarzy, ktorego nie ma, a gracz dl upiera sie ze jest.

po kilkunastu minutach klotni:

"jezeli twierdzisz ze mozesz zaszarzowa, to ja mowie ze to szarza niemozliwa"
"dalczego?"
"BO DEMONY NIE ISTNIEJA"

jak dla mnie szkielet moze mie nawwet kawalek szyby i gwozdz :-)

pozdrawaim
Furion

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Dla niektórych ta gra to nie tylko zasady i staty.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Fedek pisze:Dla niektórych ta gra to nie tylko zasady i staty.
Wpadnij na Kwesię Zasad ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Zablokowany