pytania o zasady podstawowe

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

Mam wielki dylemat: Czy zasady mówią cos o strzelaniu z broni zasięgowej do uciekającej jednostki????

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

strzelasz zwyczajnie i losujesz w co trafiasz normalnie

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

koledze chyba chodzi o to, czy jest -1 do strzelania za skirmish (oddzial ucieka bez formacji czy jakos tak w rb jest napisane)

imo strzela sie normalnie

Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

ok dzięki ale mam jeszcze jeden dylemat: przypuśćmy jest jednostka 20 wojowników ja mam swoich 20 w strefie czołowej tamtej i pojedyńczy model bohatera w strefie bocznej. szarżuje bohaterem i jednostką. Czy w walce wręcz tamta jednostka dostanie premie za szeregi czy tez ten jeden bohater wystarczy by jej ją odebrać??

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Łuki pisze:ok dzięki ale mam jeszcze jeden dylemat: przypuśćmy jest jednostka 20 wojowników ja mam swoich 20 w strefie czołowej tamtej i pojedyńczy model bohatera w strefie bocznej. szarżuje bohaterem i jednostką. Czy w walce wręcz tamta jednostka dostanie premie za szeregi czy tez ten jeden bohater wystarczy by jej ją odebrać??
Nie wystarczy, bo do tego potrzeba co najmniej US 5.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ