Co tam słuchacie obecnie? czy też ogólnie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
aiuto
Bóg Rekonstrukcji
Posty: 1306
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: aiuto »

tak na marginesie, to trudno powiedziec zeby Biohazarad czy Helmet rozkrecaly Scene NY , jesli wezmie sie pod uwage n.p Madball , Cro-mags , Sick of it ALL, Warzone,Agnostic Front , Marauder i jeszcze pare innych , bez ktorych nie bylo by Biohazarad :) ( totak przy okazji oczywiscie:)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

wyguglujcie Syndrom Kreta - czekam na opinie ;) I szukajcie ich kawałków w nowej wersji produkcyjnej raczej
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Tomash pisze:GWAR to absolvt kvlt! \m/
Mistrzowie :lol:
a najlepsza jest plyta "scumdogs of the universe" - miodzio!
aiuto pisze:tak na marginesie, to trudno powiedziec zeby Biohazarad czy Helmet rozkrecaly Scene NY , jesli wezmie sie pod uwage n.p Madball , Cro-mags , Sick of it ALL, Warzone,Agnostic Front , Marauder i jeszcze pare innych , bez ktorych nie bylo by Biohazarad :) ( totak przy okazji oczywiscie:)
potwierdzam: hard-core rules!!!
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Madball i Sick of it All - dobzie dobzie!!!
Tyle że te zespoły miały nieco pecha - rozkręciły scenę i klimat, a śmietanę spił kto inny - ten, kto trafił na boom. A poza dość ścisłą rzeszą fanów to szerszym echem się nie odbiły.

Boom rozkręcił się głównie za sprawą kultowego MTV's Headbangers Ball i równie kultowej prezenterrrrki Vanessy :) Jak każdy boom - ten tez miał dużo zadęcia, ale jego ewidentnie pozytywnym klimatem było wyjście tej muzyki ze ścisłego kręgu Noo Yawk Seedey i dotarcie do nas (do mas).

A swoją drogą, w temacie psychoz, boomów i innych takich zjawisk z pogranicza socjologii i muzyki, przypomina mi się fragment filmu HYPE! o scenie Seattle. "A to zdjęcie przedstawia zespół Seaweed w trakcie ich pierwszego wywiadu w historii. Tyle, że nie zagrali jeszcze ani jednego koncertu, a dziennikarz przyjechał z Melody Makera i miał za zadanie koniecznie zrobić jakiś wywiad z zespołem z Seattle" :)
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Mikołak pisze:Madball i Sick of it All - dobzie dobzie!!!
Tyle że te zespoły miały nieco pecha - rozkręciły scenę i klimat, a śmietanę spił kto inny - ten, kto trafił na boom. A poza dość ścisłą rzeszą fanów to szerszym echem się nie odbiły.
tak, ale gdzie sa teraz ci od tej smietany? a Madball i SOIA ciagle na scenie \:D/
od Biohazard wolalem Pro-Pain - bardzo fajna muzyka i bardzo fajni goscie, ktorych mialem okazje poznac :D
BTW poszukuje nagran zespolu The Accused. poratuje ktos?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kola, rock ma się nieźle, tylko że w MTV puszczają samą miernotę. Jeśli na jej podstawie budujesz sobie obraz kondycji gitarowego łojenia, to faktycznie wygląda toto słabo. Ale jak zagłębisz się w zespoły "drugiego planu", nagle świat robi się piękniejszy ;)

Kilka nazw do sprawdzenia dla fanów amerykańskiego hardrocka (nie wszystkie zespoły są ze Stanów!): Brand New Sin, Black Stone Cherry, Pure Inc, Meldrum.

Każdy z nich ma jakieś-tam wideła na jutubie, więc daleko nie trzeba szukać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Telewizją muzyczną się nie kalam, chociaż okazyjnie spojrzę na dostępny ostatnio MTV2 (z takim śmiesznym Lego - ludzikiem jako trademark). Ale tam znowu eksploatują do znudzenia wyspiarzy i około - wyspiarskie klimaty.
Inne muzyczne TV to na obecną chwilę nieakceptowalna dla mnie papka.

Słucham dalszych propozycji, obiecuję, że wszystkie sprawdzę chociaż po dwa - trzy kawałki.
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Tomash pisze: Kilka nazw do sprawdzenia dla fanów amerykańskiego hardrocka (nie wszystkie zespoły są ze Stanów!): Brand New Sin, Black Stone Cherry, Pure Inc, Meldrum.
Tylko ostatniego jeszcze nie mam, tj muszę sprawdzić :P I kiedy wkońcu wychodzi nowa płyta Pure Inc ?

Awatar użytkownika
aiuto
Bóg Rekonstrukcji
Posty: 1306
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: aiuto »

ja mam Accused "grinning like an undertaker " :), a Biohazard to ja wolalem z pierwszego demo , jak jeszcze wszyscy mieli szelki, czarne buty i spiewali o klasie robotniczej Stanow Zjednoczonych :)
Pro-Pain bardzo zacna muzyka i jeszcze w dodatku Jeden pan muzyk polskiego pochodzenia
a jak mowimy o NY HC to warto wspomniec jeszcze o calej scenie Srt8 Edge, ( Judge, Youth of Today, Gorilla Bisciuits) ..( obawiam sie ze oprucz Szamana to nikt nie wie o czym ja wogole pisze :)

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Wypraszam sobie :)
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Yay, moje klimaty. Btw. Guano Apes słuchacie panowie może, czy to juz zbyt pop-wieś?
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

3 kawałki fajne, "Lords On The Boards", "Break The Line", "Quietly"

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Ja bym jeszcze "Dick'a" dorzucił, "Big in Japan", "You can't stop me", "Rain" i "Cuts". Najlepszy w całym zespole to jest perkusista-małpolud.
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Nie zapominajmy o "Open Your Eyes" :P A Path z Apocaliptycą tez dobrze wokalistce wyszło :P

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Mikołaj poszperaj trochę na MySpace i posłuchaj np.: Poni Hoax....kurde no ale oni też świeżością nie zalatują hmmm
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Path bez wokalu brzmi lepiej niz z wokalem, co nie zmienia faktu ze z wokalem tez daje rade ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

Guano Apes wartościowy zespół najlepszy niemiecki.
:roll:

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Hmm Mógłbym tutaj polemizować :P O GA dawno nic nowego nie słyszałem, a taki Rammstein nadal trwa i tworzy. Jest tez przecież Oomph http://youtube.com/watch?v=L1fwCI19My0 (ten kawałek jest świetny :P )

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

co z tego że ciągle tworzy jak każda nastepna płyta jest bardziej żenująca? :)
:roll:

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Pawełek pisze:co z tego że ciągle tworzy jak każda następna płyta jest bardziej żenująca? :)
E tak źle nie jest :p A co powiesz o Oomph ??

Zablokowany