Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

podstawke nadal masz w wielkosci 40x40 lub wieksza. Nawet jesli stara proca dd miesci sie na 20x20. I w batlu nie licza sie modele tylko podstawki. Jak mierzywsz LoS to tez sprawdzsaz czy widzisz cel miedzy nogami giganta czy sprawdzasz po podstawkach?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Czyli reasumując i kończąc - jeśli nawet skonwertuję sobie DD tak, że jego podstawka będzie większa, to liczymy trafienie dla 40x40, czy jak zrobię podstawkę 40x60 to trafienie liczone będzie dla tych właśnie wymiarów?
Sorki że ciągnę tą kwestię, chcę po prostu mieć wszystko jasne zanim zacznę ewentualną zabawę w przeróbki.

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Maszyny nie maja podstawek wiec nie mozna mowic wogole o podstawce przy maszynie.

Polecam :
http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?p=85014

Pozdrawiam
Pelzak

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

maszyny ,aja podstawki. Polecam uscislenia ;)

jak zrobisz sobie wieksza podstawke to bedzie wtedy ona sie lidzyla.
czyli jak zrobisz podstawke 40x60 o bedzie sie liczylo trafienie dla wlasnie takiej podstawki. Inna sprawa, ze takowa podstawka tez ma swoje plusy ;)

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Nie wiem... moze ja nie umiem czytac ale te uscislenia to...

Cytat:
"8 ) Podstawki.
a) Podstawki pod maszyny nie są wymagane, jednak przy strzelaniu z broni typu katapulta przyjmuje się, że zajmują obszar nie mniejszy niż podstawka 40x40 mm. Zaleca się umieszczanie maszyn na takich właśnie podstawkach.
b) Rozmiary podstawek:
Giganta należy wystawiać na podstawce 75x50 mm
Giant Cave Squig ma podstawkę 40x40 mm
c) Pod maszynami wymagana jest podstawka. Może to być kwadratowa 40x40 lub 50x50 mm lub okrągła o podobnych rozmiarach (za wyjątkiem ST, hellcannona) Jeśli nie masz odpowiedniej podstawki, wszelkie wynikające z tego wątpliwości są rozstrzygane na korzyść przeciwnika."

Czyli podstawka jest wymagana niewymagana.
Maslo maslane czy cos w tym stylu.
Zgodnie z oficjalnymi zasadami podstawka nie jest wymagana, a uscislenia chyba potrzebuja uscislen. :wink:

Pozdrawiam
Pelzak

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a jest wczesniejym punktem i przez przypadek nie zostalo usuniete przy aktualizacjii zasad. Juz jakis czas temu zwrocilem na to uwage barbowi (zreszta poruszylem ta sprawe na foum ls) jak beda nowe to ten punkt bedzie usiniety.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gogol pisze:
Shino pisze:2) z tego co pamietam fanatycy nie gina na dubletach ale bede jeszcze musial sprawdzic :)

Też się zastanawiałem nad tym czy z popychaczki giną na dubletach .... nawet chciałem o to spytać w kwestii ale ... stwierdziłem że odpuszcze sobie temat w którym wszystkie nie orki będą krzyczeć na TAK a wszystkie orki na NIE :) jednak warto to wiedzieć
juz ustalone. Zabijaja sie z popychaczki :)

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

A jak wygląda sprawa z fanolami i latającymi przeciwnikami? Czy fanatyk jest wypuszczany z klocka na latających przeciwników? (np. pegazy)

Drugie pytanie: czy fanatyk jest wypychany gdy nasz klocek z NG podejdzie na 8" do unitu przeciwnika związanego walką z którymś z naszych oddziałów? Jeśli tak, to czy zadane przez niego obrażenia (jeśli dojdzie) rozdziela się losowo pomiędzy oba walczące unity? Jeśli tak, to korzystniej byłoby wypchnąć fanola na nasz klocek związany walką - będzie bliżej, a i tak obrażenia zadamy losowo (patrz rys.)

.............................[dwarfy]
.............................[dwarfy]
........................../ [wolf r. ]
....................8" / /
..................... / / (ok 6")
...................[NG]

Można tak zrobić?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

latacz laduje w 8",wypuszczasz fanatyka po czym latacz moze kontynuowac ruch(ale musi juz kontynuowac szarze)

nie wazne czy jest zwiazany walka czy tez nie
ale w 8" od wroga wypuszczasz fanatykow

jezeli przechodzi przed oddzial k6S5...jakby przeszlo po 2 oddzialach to za kazdy taki oddzial wypadaloby zadac k6S5
jezeli sa zwiazane walka-rozdzielac jak przy strzelaniu(tak samo jak fanatyk przeleci sie przez charaktera na mouncie)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

chyba nie.
jesli sa zwiazane walka to kazdy dostaje swoje k6 hitow, bez zadnego rozdzielania.

czyli w tym wypadku wilki dostaja d6 i krasnale d6.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

o ile 2 oddzialy walczace to nie 1 unit to kazdy z nich zbiera obrazenia po czym rozdzielane sa jak strzelanie
przy najmniej tak wyglada dokladnie czytanie AB :wink:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Tak też myślałem, że oba oddziały dostają swoje d6. Ale mogę w takim razie puścić fanola tak jak na rysunku - w wilki (6" łatwiej przejść niż 8") prawda? w końcu puszczam ich w dowolnym kierunku itd...

Wracając do lataczy - jeśli szarżowali, wypuszczam fanola na 8", oni kontynuują szarżę, ale czy wpadają po drodze w fanola, czy zakładamy, iż przelecieli nad nim?

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

mozesz w wilki.

latacze laduja 8 cali od NG. wypuszczasz fanoli - jesli dochodza to ida hity.
jesli nie dochodza (np na 6 poleca) to llatacz kontynujac szarze przelatuje nad nim

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

książkę porzyczyłem kumplowi więc nie mogę sprawdzić ... można mieć w 1 armii big unsów na dzikach i pieszych czy nie ?

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Możesz :D

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

ok dzięki

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Jeszcze pytanko odnośnie fanatyków i lataczy...
O ile zrozumiałem powyższą dysputę, to fanole są wypuszczani podczas szarży latacza, i latacz jeśli przeżyje musi dalej nas szarżować..
Jak to się ma, jeśli np. latacz ląduje 8 cali przed gobasami celem spowodowania wypuszczenia fanoli (nie deklarował szarzy na żadną jednostkę) czy musi nas wtedy zaszarżować?

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Żeby szarżować trzeba tę szarżę deklarować=nie deklarowałeś nie szarżujesz

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

rydwan :)

czy spear na rydwanie daje +1s?
czy savage na rydawnie daje frenzy drugiemu załogantowi? (świnkom jak mniemam daje?)
Obrazek

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

czy mozna dołaczyć bohatera do jednostki ktora w tej turze nie zdała animozji?

ODPOWIEDZ