Nasze miasta

ODPOWIEDZ
mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

miasto piekne..IMO, stol na poziomie displeya na Games Day - slowem, jak Szaman to przylooka to bedzie Wam wiercil dziure w brzuchu zeby to pokazac na Wojennym Mlotku (ktory ma miec,podobno,inna formule niz dotychczas - czyli byc pokazem a nie turniejem :) )

gdzie tam do Waszego dziela moje poklejone domki i innsze wytwory

Gratuluje pieknego i, jak widac, grywalnego miasta

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

mam pytanie czy sprawdzają sie makiety zrobione na stale? takie gdzie budynkow nie mozna przestawiac itp? bo widzialem kilka takich baaaardzo ladnych makiet w internecie ale zastanawiam sie na ile to grywalne jest:)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Robacku, na dłuższą metę nie bardzo... bywają ładne, ale cóż, jeśli masz ciągle to samo...

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Może niezupełnie miasto, ale robi wrażenie :):

http://www.dwarvenforge.com/dwarvenforu ... hp?id=1487

A tutaj link do forum z całą masą innych makiet:

http://www.dwarvenforge.com/dwarvenforu ... m.php?id=3

Niestety nie mam teraz czasu na ich dokładne przejrzenie (nauka do egzaminu ;)), ale jeżeli komuś rzucą się w oczy jakieś ciekawe makiety, zachęcam do wrzucenia linku ;).

P.S. Z losowo wybranego linku:

http://www.dwarvenforge.com/dwarvenforu ... hp?id=2572

Wszystko to raczej bardziej pod kątem Karak Azgal (ew. katakumby/kanały pod Mordheim), ale obejrzeć zawsze warto :).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Zatkało mnie :shock: Robi wrażenie i to spore, przypomina mi się topic sprzed roku-dwóch z gildii, o rozegraniu potyczki Gotreka i Felixa ze Skavenami w Nuln.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

NIESAMOWITE :shock: chyba do jakichś dedekowych erpegów (a przynajmniej przypomina komplet leveli do cRPG) - szkoda, że u nas się tak nie gra...
BTW ostatnio ktoś kupił u mnie foremki do takiej jaskinii jaką widać na zdjęciach to mam nadzieję, że i w okolicy powstanie coś miłego dla oka i ubogacającego skirmiszówki
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

O fak :shock: niezłe!

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Tą pierwszą już kiedyś widziałem... ale.... no... Rispekt...

Tylko te zielone płytki do kanału mi nie pasują (jakby nie było takich widocznych połączeń)... :? ....

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Ta makieta z zielonymi płytkami (kafelkami, jak sądzę ;)) jest generalnie nieco słabsza, a same płytki mają być chyba modułami; te połączenia rzeczywiście nieco psują efekt, ale mimo wszystko nadal na całość przyjemnie popatrzeć - a co dopiero zagrać!

Jakbym miał możliwość zagrania na takiej makiecie (zwłaszcza na tej pierwszej), tym bardziej w jakiegoś większego multiplayera, z ciekawym, rozbudowanym, scenariuszem i zbiorem dodatkowych zasad "fabularnych" nieco "ożywiających" stół bitewny (np. możliwość splądrowania jakiegoś magazynu, otwarcia krypty, zabicia jakiegoś stwora wałęsającego się po jaskini etc.), zaprawdę skakałbym z radości :) - taka rozgrywka wyglądałaby już nieomal jak RPG!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Gdzie moje oczy ??!! Gdzieś wyskoczyły :shock:

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Moje poturlaly sie po podlodze i znow nalapalem drzazg.
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Kilka zdjęć naszych makiet. Bitwa Marienburg vs nieumarli jakiś czas temu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Prosto, schludnie, solidnie, malowanie bez fajerwerków ale klimat trzyma (oczywiście mowa o budynkach, bo figurki bardzo ładne). Makietki wyglądają na całkiem grywalne. Podoba mi się.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Skąd macie takie fajne posągi ??

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »


Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

panowie zapiąć pasy!!!!!!!!!!!
http://gidian-gelaende.de/Material_HP/W ... index.html
oblookalem calosc i ide szukac szczęki.. ma ktos pomysl co to za pianka w ktorej odciska cegły? nie chodzi mi o styrodur ale o tą pianke 6mm

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Łał.. ja chce tam rozegrać choć jeden scenariusz ;c
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Robacek pisze:panowie zapiąć pasy!!!!!!!!!!!
http://gidian-gelaende.de/Material_HP/W ... index.html
oblookalem calosc i ide szukac szczęki.. ma ktos pomysl co to za pianka w ktorej odciska cegły? nie chodzi mi o styrodur ale o tą pianke 6mm
Że tak zacytuje Marylę Rodowicz: "ale to już było..."

Makietki wypas, nie zmienia to jednak faktu, że w makietach do gry przede wszystkim liczy się grywalność. Co z tego, że masz wyrzeźbioną każdą cegiełkę, tony upiększaczy i innych pierdół, jeżeli nie ma gdzie postawić figurki żeby się nie przewracała.

Poza tym wykonanie makiet na tym poziomie zajmuje mnóstwo czasu. Pewno, że można siedzieć i po 2 tygodnie nad jednym domkiem tylko w tym tempie na w pełni pomalowanych makietach zagram po roku takiego dłubania.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2008, o 12:42 przez Telchar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

a wiecie co to za pianka?:)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Telchar pisze: Poza tym wykonanie makiet na tym poziomie zajmuje mnóstwo czasu. Pewno, że można siedzieć i po 2 tygodnie nad jednym domkiem tylko w tym tempie na w pełni pomalowanych makietach zagram po roku takiego dłubania.
...a najlepiej siedziec, marudzic i nic nie robic :]

Dzieki Kuba za link - potrzebowlem takiej inspiracji. Co do pianki to zapewne jest tam gdzies wymieniona nazwa. Trzeba tylko to przetlumaczyc :D

ODPOWIEDZ