kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

jest taka książka i jak byk na okładce pisze RULE BOOK :lol2: :wink:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tularian pisze:Pozwolicie ,że się doczepie do tematu:
Jeśli łucznicy lub cokolwiek strzelającego stoji na wzgórzu to widzi jednostki za np.lasem,skałą lub inną jednostką?

Czy możzna strzelać przez las , górk,skałki? ...a szarować? czy zasłaniają one widok?

pozdro
Za lasem, skałą - nie widzą.
Za inną jednostką widzą, chyba że to Large Target
Przez las , górki,skałki strzelać nie można. Szarżować też nie, chociaż modele widać, gdy są do 2 cali od krawędzi lasu

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

a jeśli moje widma stoją w skałkach to moga strzelać i mogą być również celem szaru bąć ostrzału?

dzięki :wink: pozdro :)
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Na oddział trolli tak jeśli jest w nich generał.

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Takie skromne pytanko ;) czy jezeli swojim chaos warriorom kupie dodatkowy hand weapon i sheald to rozumiem ze gdy sa pod ostrzalem moga kozystac z dodatkowego AS zapewnianego przez tarcze a w walce wrecz musze wybrac czym beda walczyc OYYyy ??

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zgadza się

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

jestem początkujący i dlatego te banalne pytania :? jak rusza się jazda czyli kawaleria, orki na dzikach, wilczy jeźdzcy itp. czy mogą maszerować czy ruszają się tylko tyle ile ruch ewentualnie czy mogą jakoś zwiększać zasięg ruchu nie licząc szrży bo tu jest standart ruch x2

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Faktycznie banalne pytania :evil:
Czemu nie miałaby maszerować?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To i ja zadam pytanko. O ile wiem, rank bonus jest za minimum 5 modeli w szeregu. Czy dotyczy to wyłącznie piechoty czy również kawalerii? Pytam ponieważ w AB do Bretki jest informacja, że formacja Lancy daje bonus za 3 modele zamiast standardowych czterech (przy czym o ile się nie mylę, AB do bretki pozostał szóstoedycyjny, czy ta nieścisłośc wynika właśnie z tego?).

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

masz w lancy bonus za 3 modele i tyle

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dokładnie
W 6 edycji 4 modele dawały rank bonus, w 7 edycji juz 5. Bretce pozostały 3 modele do rank bonusu..

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

karl1299 pisze:masz w lancy bonus za 3 modele i tyle
Jeśli nie rozumiesz pytania to może lepiej nie odpowiadac? ;)
trikk pisze:Dokładnie
W 6 edycji 4 modele dawały rank bonus, w 7 edycji juz 5. Bretce pozostały 3 modele do rank bonusu..
Właśnie o to pytałem, dzięki.

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Byro pisze:
karl1299 pisze:masz w lancy bonus za 3 modele i tyle
Jeśli nie rozumiesz pytania to może lepiej nie odpowiadac? ;)
on pytanie zrozumiał. Ty jego odpowiedzi - nie. mimo, że zgodna z prawdą. ale fakt - mógł się precyzyjniej wyrazić.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Może ktoś dokładnie wyjaśni na czym polega zasada swarm , albo powiedzieć na której stronie podręcznika jest to napisane (mam ten od skull pass,ale tam chyba nic nie pisze na ten temat) i jak ta zasada odnosi się do nurglingsów które podlegaja zasadzie daemonic

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Wiewior-lbn pisze:Może ktoś dokładnie wyjaśni na czym polega zasada swarm , albo powiedzieć na której stronie podręcznika jest to napisane (mam ten od skull pass,ale tam chyba nic nie pisze na ten temat) i jak ta zasada odnosi się do nurglingsów które podlegaja zasadzie daemonic
strona 59 w RB ze Skull Passa, pod "Niezłomnością". jeśli chodzi o nurglingi - interesuje Cię zwłaszcza ostatni akapit z ww. strony. pozdr

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Mam pytanie. Mianowicie. mam wampira z frost blade (dla przyp. Frost Blade Any model taking a wound is slain outright. ). No i wampir walczy powiedzmy z 3 ogrami. Ma przyjmijmy 6 ataków, trafiają 4 ranią 3. Więc co się dzieje. Zabija wszystkie 3 ogry, czy wszystkie 3 ataki wchodzą w jednego ogra i on ginie? Miałem jeszcze jakieś pytania ale zapomiałem :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

IMHO musisz podzielić ataki na 2 ogry(bo z tyloma się będziesz stykał).W rezultacie oba giną.

Gdybyś zadawał multiple wounds to spokojnie mogli by zginąć wszyscy(zakładam że 4 ataki i każdy zraniony to d3 rany czyli możesz zadać 12 ran w oddział).
Tutaj stykasz się z 2 ogrami i mozesz bić tylko po nich więc dzielisz ataki po 2 na ogra i wystarczy że zranisz po razie kazdego z nich(wtedy zostaje jeden który nie moze oddać).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Czyli jak rozumiem moge wybrać czy bije po oddziale, i jak bym zranił 3 razy to zabił bym po prostu jednego ogra (jak bym zadął 6 to jeszcze jednego, ja 9 to trzech (tak wiem nie ma 9 ataków to czysto teoretycznie) ) a jak wyznaczę przeciwnika to mogę zabić dwójkę sąsiednich bo zadam jednemu 2 a drugiemu 1 ranę. Dobrze rozumiem? :)

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

jak zadasz 4 rany, nie rozdzielając wcześniej ataków, to chyba zabijesz 2 ogry...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

gina wszystkie 3 jeesli wejda ci 3 woundy

Zablokowany