Co tam słuchacie obecnie? czy też ogólnie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ja tam nie toleruje żadnego metalu itd. ale oczywiście ile ludzi tyle gustów, nie każdemu w końcu moja muzyka isę też musi podobać. :wink:

Ja uwielbiam HH, Rap i Reggae, dla mnie coś w tej muzyce jest, mówi ona o czymś konkretnym, ma jakiś przekaz i dyktuje pewien rytm życia.

Czasem są też odstepstwa, np parę kawałków Evanescence mi się podoba nawet nie wiem czy jest to uznawane za Gothic/Metal, ale te kawałki też o czymś są a poza tym wokal solistki Evanescence bardzo mi się podoba, ma dobry głos kobieta.

Więc na prawdę nie wiem co ludzie widza w metalu i ich pochodnych gdzie ludzie wymalowani na biało ryczą coś w mikrofon o szatanie itp (oczywiście nie wszyscy). Może ktoś z lubiących tu metal potrafi powiedzieć co dla niego w tej muzyce jest. Bardzo chętnie wysłucham jakiegoś uzasadnienia.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Skaven pisze: Więc na prawdę nie wiem co ludzie widza w metalu i ich pochodnych gdzie ludzie wymalowani na biało ryczą coś w mikrofon o szatanie itp (oczywiście nie wszyscy). Może ktoś z lubiących tu metal potrafi powiedzieć co dla niego w tej muzyce jest. Bardzo chętnie wysłucham jakiegoś uzasadnienia.
Ta muzyka jest po prostu energiczna i radosna. Jak się człowiek osłucha nie zwraca już uwagi na pomalowane "misie panda", ani na sposób "śpiewu". :)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

W dzisiejszych czasach już mało misi się maluje na pandę :P Tylko takie typowe deathy których nie słucham :P

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Skaven pisze:Ja uwielbiam HH, Rap i Reggae, dla mnie coś w tej muzyce jest, mówi ona o czymś konkretnym, ma jakiś przekaz i dyktuje pewien rytm życia.
Jaraj blanty, bij psy, traktuj dziewczyny jak szmaty, okradaj samochody?

Super!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Wokalista Monster Magnet powiedział, że owszem, może nagrywać klipy do swoich singli, ale tylko jak będą w nich występować dupy.
Nie jest to dosłowny cytat, ale wniosek dotyczący szacunku do kobiet nasuwa się sam.
Ponadto pierwsze słyszę, aby hiphop skłaniał ludzi do okradania samochodów ^^. Mimo to, wiem o co ci Tomashu chodzi, ale każda kultura ma swoje dobre i złe strony, rockersi także.

Skaven lubisz muzykę to jej słuchaj. Dla ciebie black metal to banda umazanych gości udających poranne stęki niedźwiedzi, a dla mnie reggae to grupa naspawanych typów podrygujących w jednostajny takt i mruczących coś o babilonie, chociaż jestem pewien, że połowa z nich nie wie o co chodzi ^^
W wolnym tłumaczeniu, każdy ma swoje zdanie o muzyce i słucha to czego lubi. Możemy się pośmiać ze wszystkiego, ale ludzie bez spięć ^^

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Tomash pisze:
Skaven pisze:Ja uwielbiam HH, Rap i Reggae, dla mnie coś w tej muzyce jest, mówi ona o czymś konkretnym, ma jakiś przekaz i dyktuje pewien rytm życia.
Jaraj blanty, bij psy, traktuj dziewczyny jak szmaty, okradaj samochody?

Super!
Widzę że ci pobili psa i ukradli samochód i teraz masz uraz do tej muzy. :twisted: :wink:

Ja nie jaram, szanuje kobiety, ładne teledyski do mnie wcale nie przemawiają. Jest chłam dla mas i muzyka dla tych co wiedzą ocb. Jeżeli masz takie zdanie o tych typach muzy to widać że tak na prawdę o niej nic nie wiesz. Najpierw posłuchaj coś o czym nie piszą w Popcornie albo nie nadają na MTV i wtedy bardzo chętnie wysłucham twojej wypowiedzi.

@Izo

Ja wcale nikogo nie atakuje i się nie spinam, tylko po prostu sie pytam i chcę dostać zwykła odpowiedź. Ale skoro Tomash wyskakuje mi tu z takimi tekstami to myślę że jego mogę pominąć w tej dyskusji.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Tomash pisze:
Skaven pisze:Ja uwielbiam HH, Rap i Reggae, dla mnie coś w tej muzyce jest, mówi ona o czymś konkretnym, ma jakiś przekaz i dyktuje pewien rytm życia.
Jaraj blanty, bij psy, traktuj dziewczyny jak szmaty, okradaj samochody?

Super!
Oj Tomaszu, jakbyś się czuł, jakby ktoś słuchając jedynie Linkin Parka wypowiadał się na temat metalu? Bo właśnie coś takiego robisz...
Ja lubię i metal (Mnemic, Mushroomhead, Metallica) jak i trochę hip hopu (Łona, Kanye West) jak i electrodance. Dopóki nie spróbujesz i nie zagłębisz się w jakiś styl, to się nie wypowiadaj ;)

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Ja polecam ten kawałek: http://youtube.com/watch?v=aOHJFofzsaw .
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Nibas pisze:Ja polecam ten kawałek: http://youtube.com/watch?v=aOHJFofzsaw .
Radosne :lol2: ale widać ze chłopaki trzymają rytm :wink:

A tak ogólnie to jest prosty sposób żeby wyczuć dobry kawałek, jak sie coś usłyszy i przejdzie nas potem dreszcz to znaczy że to jest to, apotem zwykle biegamy i pokoju i skaczemy, czasami się coś rozwali przez przypadek :lol2: :wink:

http://pl.youtube.com/watch?v=He82NBjJqf8

Właśnie ten stary jak świat kawałek spowodował we mnie wszystkie te uczucia a wcale nie kradną tu aut nie biją psów ani nie jarają :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Trikk, ale Łona to hiphopowy intelektualista i nie wiem jaką estymą cieszy się w tzw. środowisku. A że jest mistrzem świata i uwielbiam go słuchać, to zupełnie inna sprawa ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Izo pisze:Wokalista Monster Magnet powiedział, że owszem, może nagrywać klipy do swoich singli, ale tylko jak będą w nich występować dupy.
uwielbiam teledyski Monster Magnet :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

No dobrze. Mogę uczciwie powiedzieć, że ja też nie jestem fanem Molesty i ZiPów, ale to tylko dlatego, że nie lubię za bardzo ulicznego hiphopu (poza drobnymi wyjątkami). Jednakże idąc tym tropem to Pantera też nawoływała do przemocy, nie wspomnę o wielu zespołach sceny hardcore, post-.
To trochę nawiązuje do odpowiedzi na twoje pytanie Skaven. Lubię black metal. Dlaczego? Przecież nie jestem fanem malowania twarzy w dziwne wzorki, latania z toporem, ani nie jestem częścią żadnego ruchu religijnego, czy też nie uosabiam moich poglądów z satanistycznymi doktrynami. Po prostu podoba mi się muzyka ^^
Przesłanie nie jest dla mnie ważne. Ważne są emocje w dźwiękach i tyle.
To jest to czego nie ma często w HipHopie, ani w Reggae, czy R&B (chodzi mi o emocje, których poszukuję, a nie o wszystkie ^^).

Ktoś tam 2 czy 3 strony temu napisał, że black metal trudno nazwać muzyką ^^ No industrail IMO trudniej niż black metal ^^
Sa różne fale w blacku.
Przykład Satyricona:
Tak gra teraz.
http://www.youtube.com/watch?v=jSKO5ugSLAY
Tak grał kiedyś.
http://www.youtube.com/watch?v=xV8LpUEdpBI

Zauważalna różnica? ^^
No właśnie. Black może być spoko, ale ekstrema muzyczne to już nie dla mnie - czy to grind, czy industrail czy jakieś hard-tekno ^^

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Szaman pisze:
Izo pisze:Wokalista Monster Magnet powiedział, że owszem, może nagrywać klipy do swoich singli, ale tylko jak będą w nich występować dupy.
uwielbiam teledyski Monster Magnet :mrgreen:
Każdy facet je uwielbia ^^

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie chodzi o dupy w teledyskach (kto ich nie lubi?), tylko o tzw. stosunek opisywany w tekstach.

Przywołałbym aż przykład Karramby, ale jego rap akurat lubię - tak jak lubię czasem posłuchać wybranych tekstów Dżordża Dubja Busza ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Izo pisze:
Szaman pisze:
Izo pisze:Wokalista Monster Magnet powiedział, że owszem, może nagrywać klipy do swoich singli, ale tylko jak będą w nich występować dupy.
uwielbiam teledyski Monster Magnet :mrgreen:
Każdy facet je uwielbia ^^
nie tylko faceci :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Izo pisze: Przesłanie nie jest dla mnie ważne. Ważne są emocje w dźwiękach i tyle.
To jest to czego nie ma często w HipHopie, ani w Reggae, czy R&B (chodzi mi o emocje, których poszukuję, a nie o wszystkie ^^)
Jasne, rozumiem to i szanuje twoje poglądy, ale tu niestety nasze drogi sie rozchodzą :wink:
Ja tam cenię po prostu rytm którego niektórzy po prostu nie czują tak samo pewnie jak ja nie czuję niczego w muzyce metalowej. Muzyka pomaga mi się skoncentrować, czasem wyciszyć a czasem rozładować stres bez jarania blantów czy kradnięcia auta Tomashowi :wink:
Kiedys jak malowałem i nie miałem muzy puszczonej to mnie po pewnym czasie to malowanie męczyło, a tak to wpadam w taki tunel że mogę malować i malować.

Możecie to wyśmiać a możecie poczuć ze coś w tym jednak jest.

Pozdro

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Wiesz ja wszystko kumam . Jednak jakty planujesz rozładowywać stres bez kradnięcia auta Tomaszowi to już nie rozumiem ^^

Na rozładowanie stresu najlepszy jest Deine Lakaien:

http://www.youtube.com/watch?v=EqjNsQv8 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=pV4DcSSe ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=vjNaeBj_ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=gykAh1s7 ... re=related

No może nie ostatni kawałek ^^
Tak czy inaczej ten gość to mój ulubiony męski wokal.

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Pod Deine Lakaien podpisuję się również. Ogólnie jakoś ten cały gotyk to najkrócej można opisać "karaluch sfotografowany przez koronkę", to zdarzają się naprawdę dobre rzeczy. I to z różnych jego odmian.
Bo i wspomniane Deine Lakaien.
Bo i Trzynaste Stulecie - gotycki evergreen.
I Breath of Life - bardzo mi się podoba.
I mój faworyt, od którego wiele się zaczęło, a zaczynał grać, jak ja jeszcze dziecięciem byłem - Clan of Xymox (wogóle 4AD to jednak dawno temu rządziła w new wave i cold wave).

A dysputantów przestrzegam przed zbytnim generalizowaniem. Nie wszystkie rapery chcą tylko spinać foczki, nie wszyscy metalowcy chcą wezwać szatana itd. Owszem, powyższego chce większość z tych grup towarzyskich profesjonalnie nazywanych subkulturami. Ale nie po to ten topik, tylko po to, żeby sobie wskazywać różne wartościowe muzyczne rzeczy.
I nie tylko z jołtuby na miłość Trzynastego Rogatego...!
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Mikołak pisze:Ogólnie jakoś ten cały gotyk to najkrócej można opisać "karaluch sfotografowany przez koronkę"
:lol: Doskonała metafora :lol:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Czas na zmiksowaną klasykę ;)
Nancy Sinatra
Obrazek

Zablokowany