Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Czulem, ze dobrze robie nie wchodzac na ten topic. Troche hardkor. Bawcie sie dalej chlopcy.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

1. Boss na świni w oddziale piechoty - co z bonusem za ranki? Bo słyszałem ostatnio, że drugi szereg w tym wypadku do bonusu się nie zalicza.

2. Sytuacja z ostatniej bitwy:

Obrazek

Klocek z Bossem na dziku, u góry dwa wrogie oddziały. Chcę wyszarżować bossem w oddział 2, zaś klockiem wbić się od boku w oddział 1. Okazuje się jednak, że mój klocek podczas szarży "haczy" o wypuszczonego bossa. Co wtedy? Szarża klocka nieudana?
A co gdybym zahaczył o oddział 2? Wtedy automatyczne dosunięcie do niego i to z nim walczę?

3. Rozwaliłem oddział, on ucieka, ja gonię, goniąc wpadam w kolejny oddział i:
a) od razu rozpatrujemy to jako szarżę, walczymy, mamy wynik starcia i ewentualną ucieczkę?
b) walkę rozpatrujemy dopiero w turze przeciwnika?

Jeśli a) - to można tak w kółko jeśli wpadamy na wroga?
Jeśli b) - to może on dorzucić wsparcie?

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

3. b) i tak

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Yahoo82 pisze:1. Boss na świni w oddziale piechoty - co z bonusem za ranki? Bo słyszałem ostatnio, że drugi szereg w tym wypadku do bonusu się nie zalicza.
A czemu miałby sie nie zaliczać? Boss na świni ma dużą podstawkę i w związku z tym zajmuje miejsce w 2 szeregach. W pierwszym mamy 5 modeli i w drugim mamy 5 modeli, jakbyś nie liczył. Poza tym ma US 2 więc nawet rozpatrując to przez pryzmat US wszystko jest w porządku.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

skarsnik wypełnia 3 modele w 1 i 3 w drugim szeregu hehe
Obrazek

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

1. Boss na świni w oddziale piechoty - co z bonusem za ranki? Bo słyszałem ostatnio, że drugi szereg w tym wypadku do bonusu się nie zalicza.
Bonus za ranki przyznaje sie normalnie - tak jak pisze Esco. Tylek bossa na swini robi za model jezeli chodzi o wypelnienie miejsca w regimencie.
Klocek z Bossem na dziku, u góry dwa wrogie oddziały. Chcę wyszarżować bossem w oddział 2, zaś klockiem wbić się od boku w oddział 1.
Stary - czy Ty wiesz, ze mozesz zaszarzowac tylko jeden oddzial - nie mozesz szarzowac bossem jezeli regiment, w ktorym sie znajduje szarzuje w inny klocek - Twoj boss musi szarzowac razem z nim - rulebook, strona 73. Mozesz jednak zostac klockiem i zaszarzowac samym bossem.
Okazuje się jednak, że mój klocek podczas szarży "haczy" o wypuszczonego bossa. Co wtedy? Szarża klocka nieudana?
A co gdybym zahaczył o oddział 2? Wtedy automatyczne dosunięcie do niego i to z nim walczę?
W obydwu przypadkach - szarza nieudana. Nie ma walki z oddzialem 2.
3. Rozwaliłem oddział, on ucieka, ja gonię, goniąc wpadam w kolejny oddział i:
a) od razu rozpatrujemy to jako szarżę, walczymy, mamy wynik starcia i ewentualną ucieczkę?
b) walkę rozpatrujemy dopiero w turze przeciwnika?
Tutaj z odpowiedzia przychodzi nam strona 45 w glownym podreczniku. Te strone warto sobie dobrze przestudiowac, gdyz zasady tu podane maja czesto miejsce w rozgrywce. Rozpatrywane jest to jako zupelnie nowa szarza, na ktora oddzial moze odpowiedz w dwojaki sposob - reakcja 'hold' lub 'flee'. Takze nie jest powiedziane, ze na pewno dojdzie do walki wrecz. Jesli jednak przeciwnik postanawia zachowac pozycje walka rozpatrywana jest w nastepnej turze - turze przeciwnika.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Ale czy w takim razie jeżeli decyduje się przyjąć moich na klatę to ma prawo jeszcze czyms doszarżować? Trochę by to było nielogiczne, w końcu była szarża, doszło do zwarcia i tak na prawdę dopiero teraz mógłby się ruszyć. Ale wolę sie upewnić.

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Jezeli chodzi Ci o to, czy moze w swojej turze zaszarzowac swoim oddzialem do tejze walki to odpowiedz brzmi - oczywiscie. Wszystko jest w podreczniku, a co do logiki - to gra turowa i musisz sobie pozwolic na dzialanie wyobrazni. Spojrz na to tak - Twoi kolesie juz walczyli w swojej turze i niedosc, ze wykonali podwojny ruch szarzujac, biorac udzial w tejze walce, goniac swoich przeciwnikow - to jeszcze im sie trafila nastepna bitka - i to wsio w jednej turze podczas gdy niektore jednostki ruszyly sie tylko o 4 cale dla przykladu. I tak mozna bardzo duzo w jednej turze zrobic, nieprawdaz?

madzioro
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: madzioro »

Witam, mam pytanie, gdzie ma stanąć oddział, orków którzy po Waagh dostają bonusowy ruch 6cali, który kończy się w środku oddziału squig’ów? (odległość do squig’ów 4cale) Zatrzymują się na tych 4 calach i tracą pozostałe 2, czy przesuwają się przed nie żeby nie stać im na głowach?

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

zatrzymuja sie na squigach

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Czy bound spell z przedmiotu 'Horn of Urgok' obniza Ld takze jednostkom Stubborn (tzn. Czy jednostki z zasada Stubborn cierpia -1 do Ld mimo wszystko)?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Tak
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Czy kupujac 'Ironback Boar' nasz dzik ma magiczne ataki? Jesli tak, to czy sa to zarowno impact hity jak i zwykly atak, czy tylko impact hity?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

IMO nie, bo to nie jest magiczna broń.

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Ale magic missile to przeciez magiczny atak - tak samo jak masz np. magiczna tarcze, ktora zadaje przeciwnikowi obrazenia, albo rune w krasnoludzkiej baliscie - to wszystko liczone jest jako magiczne ataki. Wiec czmu nie impact hity ironback dzika?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Tyle, że magic missile jest magiczny sam z siebie, tarcza nie zadaje magicznych hitów bo nie jest magiczną bronią - przy opisie efektów powinno być napisane, że trafienia są magiczne. A runa jeśli tylko jest napisane, że runy dają magiczne strzały, to oczywiście magiczne są. Raczej jestem pewien, ale może ktoś uściślić ewentualnie

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

ironback boar nie ma magicznych atakow , to jest po prostu wienksza swinka ktora z racji swoich rozmiarow wyplaca impact hity

madzioro
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: madzioro »

Reaper pisze:zatrzymuja sie na squigach

Czyli poruszają się tylko te 4cale?

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

madzioro pisze:
Reaper pisze:zatrzymuja sie na squigach

Czyli poruszają się tylko te 4cale?
Tak

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Toni pisze:IMO nie, bo to nie jest magiczna broń.
to impact tez nie jest magiczny?

ODPOWIEDZ