Jakich farb używacie najczęściej, bez jakich nie moglibyć?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Jakich farb używacie najczęściej, bez jakich nie moglibyć?

Post autor: Grafik »

Wyjaśniliśmy sobie sprawę już, ilości farbek jaką posiadamy, ale chciałbym sie od was dowiedzieć, z jakich farb najczęściej korzystacie, kolorów, odcieni itd. Jakie według was kolory farb to istny majstersztyk, bez których nie moglibyście sie obyć?

Ja osobiście uwielbiam, Bloody Red - Vallejo, Bolt Gun Metal Games Workshop, ostatnio bardzo polubiłem Tin Bitz. Prosze piszcie, może dzięki temu dowiem się jakie kolory są warte uwagi, i w jakich paletach gustujecie.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Tin Bitz - Brazen Brass - Sunshine Gold (Citadel)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Ja do malowania mojej armi uzywam glownie zielonego i czerwonego ;) fajne kolory to Blood Red, Scaly green, Bad Moon Yelow. Sa to odcienie z palety zwyklych cytadelek, ale o wiele bardziej wole P3 np. brązowy Bloodstone, albo zielony Necrotite Green. ;) Natomiast nie nawidzę Skull Whita :)

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

jak dla mnie to genialna farba jest graveyard earth ... nadaje sie do jasnego derwna , piachu i do cieni na czachach i kosciach

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Chcę sobie kupić farbki, jakiś mały zestaw dla DE. Czy może ktoś podać jakieś podstawowe kolorki w liczbie 10-15? Coś bez czego ani rusz :>

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zależy od schematu kolorystycznego :)

Dla mnie podstawa to shining gold z vallejo, brown ink, scorched brown, dark flesh, chainmail, elf flesh, skull white, graveyard earth (do drewna) i dwa kolory na które pomalujesz swoją armię (ciemny i jasny niebieski/zieleń/fiolet/czerwień)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

bardzo lubie farbe Snakebite Leather. Dla osob nie posiadajacych duzo farbek jest bardzo uniwersalna. :wink:

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

Mi najszybciej schodzi Bestial Brown - używam go do prawie wszystkich brązowych mieszanin, jest dobry do drewna, futra, skóry itp.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, o 17:44 przez Kerim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

Scorched Brown, na prawdę przypadła mi do gustu, a jeżeli już jesteśmy przy brązach to jakich kolorów używacie na figurce razem z nimi aby współgrało. Przykładowo powiedzmy pomalowaliśmy kamizelkę za brązowo ciemno scorched brown (rozjaśnienia itd) no ale figurki jeszcze przeważnie mają inne paski, szlówki. Jakich kolorów byście użyli aby figurka nie stała się scorchopodoba w całości?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Rozjaśniam scorched brown różnymi kolorami - dark flesh, bestial brown, komando khaki, sunburst yellow.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Ja mam 3 patenty na brąz
Scorched do snakebita - buty, kapelusze, torby, sakwy
Scorched z odrobina bleachedbone i podobnych - paski wszelkiego rodzaju
Graveyard earth glazowany dark fleshem i rozjaśniany dodatkiem białego - ambitniejsze płaszcze

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Crimson Gore 8)

Awatar użytkownika
Qbazss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Qbazss »

Blood Red (krew + mieszanie z innymi kolorami) i Graveyard earth(drewno i mieszanki), ale nie łącznie :P ...
A jeśli można poprosic o podpowiedź, to bez jakich kolorów nie obędzie sie VC? Np. takie rzeczy jak skóra (patrz: kości, podgniła skóra itp.) ?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Grafik pisze:Scorched Brown, na prawdę przypadła mi do gustu, a jeżeli już jesteśmy przy brązach to jakich kolorów używacie na figurce razem z nimi aby współgrało. Przykładowo powiedzmy pomalowaliśmy kamizelkę za brązowo ciemno scorched brown (rozjaśnienia itd) no ale figurki jeszcze przeważnie mają inne paski, szlówki. Jakich kolorów byście użyli aby figurka nie stała się scorchopodoba w całości?
Temat brzmi jakich kolorow uzywacie , a nie jak malowac brazem , drugi raz w przeciagu jednego dnia zwracam Ci uwage. Kurde stary , opcja szukaj , a jak nie znajdziesz to zaloz nowy temat. Nastepne OT kasuje.

Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

Przepraszam, że odszedłem od tematu chwilowo. Mój błąd.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Spoko , nastepnym razem albo zakladaj nowy temat , albo napisz w temacie , ktory juz byl. Pozdro

ODPOWIEDZ