Koncert życzeń 7 edycji ..

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

chociaż z drugiej strony martwi fakt iż w starciu wręcz piechoty i kawalerii DE z jednostkami HE nadal jesteśmy na przegranej pozycji. . . co po nienawiści skoro w sumie zwykły oddział włóczników HE kosi z asf cały albo prawie cały kontakt naszej piechoty ;P No, ale od czego będą asasyni ;P

A tak poza tym pozostają jeszcze magatani kusznicy. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

Kurczę, akurat wyposażyłem się w egzeki. Mogli zostawić GW. Ale reszta...
Cud - miód.

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Temple Guard pisze:Nie wierzę, że spearmeni i crossbowmeni potanieją aż o 2 punkty podczas gdy dostają jeszcze do tego bonus (armour piercing). W spearmenów za 7 punktów bym uwierzył, ale za 6 już nie. Tyle kosztuje znacznie słabszy włócznik skaveński.
szczerze to tez uważam ze za tanio to jest. Myślę ze po prostu będzie Zwykły Woj kosztował 6 punktów a nie jak teraz 7.

Kiedyś padłą plotka że zabójca będzie mógł sie ukrywać w oddziale wroga ... niestety teraz według tego co prorokują takiej opcji nie będzie.. szkoda :(

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Kurczę pióro.

Dostałem dzisiaj buta z egzamu i miałem trochę doła. . . ale jak zobaczyłem nowe pogłoski o nowym AB, to od razu człowiekowi lżej na duszy się zrobiło. Życie znów nabrało sensu ;)
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Camel-IL
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Camel-IL »

Czy ja wiem chyba bym wolał widzie 2A u CoK ale warior za 6 pkt to całkiem fajnie :D No i magia jak dla mnie cud dla klimatu naszych czarodziejek :twisted: Jednak podchodził bym do tych plotek z dużym dystansem jakoś tak nie pasują do wywiadów z Gavem... ale pożyjemy zobaczymy :twisted:

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Gav chciał wyciąć numer GW przy ostatniej rzeczy jaką robił : P
W dodatku to nie był wywiad z samym Gavem, tylko z playtesterem.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

jak splewią DR to zabije ! magia wydaje sie być ciekawa, ale to tylko plotki.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Strasznie podobają mi się te zapowiedzi, choć trochę sceptycznie jestem nastawiony do warriorów za 6 pts. Jeżeli okaże się to prawdą, znowu zacznę ich wystawia, pewnie w liczbie 15 z bannerem za marne 100 punktów.
Kusznicy za 100 to drobne przegięcie - z armour piercing będą masakrować kawalerię. Jeżeli prawdą okażą się zasady hydry, to zawsze będę wystawiał hydrę i 2 RBT (kusznicy i DR na cięższe cele wystarczą), a zionięcie z dużą siłą, w dodatku po biegu, bardzo pomoże w starciach z dużymi oddziałami piechoty.
Dowolna ilośc kostek o czarowania dla czarodziejek to świetna wiadomość. Zwyczajna drugolevelowa będzie sobie mogła rzucać pit of shades czy black horror na 4 czy 5 kościach. Zapowiada się nieźle.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja bym grał na hydrze jakby dostała stubborna. Na dobrą sprawę w walce z jakim kolwiek klockiem spłynie z combatu. Choć nowe zasady do niej są ciekawe i oczywiste.

A co myślicie na temat assasina i kociołka ?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Równiez mi sie podobają te zasady.Warriorsi za 6 pts. z pełbym wyposarzeniem to miód, jak by byli kusznicy za 10(!)pts. to by była masakra. Magia super. Chociaz nie raz uratował mnie +1 do casta przed rozproszeniem. Assasin fajna sprawa ale gdyby nie kosztował tyle pts. Bo za tyle to dalej bedzie plewa. Kociołek to plewa bedzie w takim ustawieniu moim zdaniem. ExE tez nie będą za dobzi pomimo Halabard. CoK z s4 fajnie ale cos by sie jeszcze przydało.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

CoK z s4 fajnie ale cos by sie jeszcze przydało.
Tylko dwa ataki i nic więcej...

egzegi staną się jeszcze większą plewą niż są teraz.

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

egzegi staną się jeszcze większą plewą niż są teraz.
Naprawdę??

Z hate, z taką samą siłą gdy szarżują, a w następnej turze walą z s4, ale bez ASLa i to z I 5.....

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

może trochę przesadziłem, ale zostaną plewą jak nie otrzymają w akcie łaski 2 ataków oraz lepszego as.

Co to jest 5 ataków z s4 w drugiej turze za bagatela 220 punktów ;] nie licząc FCG i magicznego sztandaru.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie wychodzi 8A za jakieś 160 pts.

Pomysł, by elitarną piechotę wystawiać w klockach 5x4 jest nieco ekscentryczny.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

lawl
a kto ci każe wystawiać 20? o0
jak będą 5+ to pewnie będę wystawiał 7-8, może 14
najbardziej liczę na BG w specialach 5+ z CG za 12, 12, 6

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Rzeczywiście głupi pomysł :D ale nie zmienia to faktu, że teraz w drugiej i pierwszej turze mieli s5 z KB a dostaną s4... z niczym(wiem że walili jako ostatni) no i zajmują slot speciala to ich kolejna wada.

Mam nadzieję, że DR zostaną corami.

oby dali jeszcze shades'ą poisona z AP i będzie ciekawie( 5 BS bym nie pogardził)

Gizzmo
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gizzmo »

Hmm a ja na warseerze znalazłem cos takiego:
so this is what i obtained from a person who went to a seminar...
- +1 At on the Charge + Hatred are the army Wide special rules
- aparently Black Guard change to Special and have stat increases akin to Swordmasters
- Executioners lose KB and gain a new nifty ability against Armoured foes
- witch elves have the ASF ability + poison
- new spell in the Dark Lore akin to the frenzy spell in the skaven book
items are changed quite a bit
- Cold ones (the mounts) gain +1 attack and have a possibility not to have stupidity
- Dark Riders cheaper
- a new monster as a rare choice
- RBT is still a Free choice unlike chariots
- harpies are cheaper
- Sorceresses have an ability having to do with sacrificing their bodies to do more casting power (dont know what he meant)
- RxB's are St4 if standing still or 2x shots if moving...shoots like a normal bow if it moves

i found this quite strange since no one else around here posted anything, so ill take it with a grain of salt
[/quote]

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Mam pozytywne uczucia.
na + tańsi wojownicy, brońna ekzekach choć brak KB ich nieco osłabi. Jeżeli zostanie 1 atak bez innych zasad spechjalnych ostanie się srednio dobra do dobrej piechoty wsparcia. hm 12 używając 7ataków z czempem siła 4/5. z hatem. Nie tak źle. Wysoki Ws wysoka inicjatywa. Powiem zbalansowana.
Istotnie koksy zostanie na jaszczurkach ten marny atak z siłą 4(nienawidzieć tych lionów z HE, złodzieje dodatkowego ataku paskudni, on powinien byc nasz tak mój sssskarbie)i skoro plota głosi że rycerz z siłą 4 też nie jest źle. Z hatem będzie ostro w szarży. Przecierz coldy też będą zhatowane.
Hydrant jak to hydrant, w końcu porządniejsze zianie będzie. I regeneracja to jest to o czym marzyłem.
Penetracja na kuszach rzecz piękna. Dark riderzy mogą uszczknąć nawet z co pancerniejszych drani nie mówiąc już o kusznikach. Wyobraźmy sobie przejechanie na tyły blood knigtów i posypanie ich bełtami. Fakt mało efektywne ale jak zrani na tej 5+ to przeciwnik ma sava na 3+ a nie 2+. Brak piercienga w walce wręcz bo brak wzmianki nieco martwi bo egzeki jeszcze bardziej by zyskały no ale chyba nie można mieć wszystkiego. Asasini jako upgrade? łoł . Miło nawet bardzo zwłaszcza jak dać będzie można do shadów go. Magiczny brak casta? trudno. No ale co z tego skoro rzucę czar bez limitu kości. 2lv horror na 4 kościach lub nawet 5 jeśli seal będzie? A nuż IRka wyjdzie. I ten power oh chaos nowy(czar dający kości nowe do powera) mniam. wchodzi na 4+ więc można śmiało na jednej kości rzucić. W najgorszym razie jak wyjdzie zyskamu 1 czar. W najlepszym zyskamy 3(odliczając zużytą na czar). JAk dwiema wygarniemy to i tak się zwróci a możemy zyskać 2 kolejne. Duża magiczka będzie kochać ten mały czarek. Ah iten ruchomy kociołek. Miło mój 5edycyjny z kołami znów będzie na polach.

Wygląda na to że Gav Thrope pożegnalnym prezentem odzyska szacunek Delickich graczy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przecierz coldy też będą zhatowane.
Nie zakładałbym się. Może okazać się, że hate'a będą miały tylko DE, a nie mounty...
Smok z hate mógłby być trochę za mocny.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Jankiel
A treeman ze stuborrnem, terrorem, 8LD, WSv, magią, rootsami za 285pkt nie jest trochę za mocny??
:D

Zablokowany