HE na 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

no czyli jednak rozpa nie jest taka zła :) jaka jest Wasza ogólna ocena tego pomysłu?

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

no! Stoczyłem już pierwszą bitwe (z imperium) wynik MASAKRA.... dla..... MNIE!!! Totalne zwyciętwo..,no może ewntualnie solidne zwycięstwo ogólnie moje przemyślenia to:
- Chariot zwróciły się 2 krotnie a na końcu jeden został (połowa)
- Smok rozwalił czołg dedathment i działo około 400 pkt czyli jeździec się nie zwrócił
- WL zwrócili się o około 2 - 3 punkty :)
- Sperelves nie zrobiły niczego ale trzymały maga i same nie straciły ani jednego modelu
- PG tak samo jak Sperelves
- Magia zmniejszyła wilkość kawalerii co pozwoliło ją dobić i zniszczyła pół kusz - czyli prawie nic (miałem kiepskie czary) ale męczyła przeciwnika i mimo 2 miscastów nie zginął żaden mag
- Bolce zabrały steam tankowi 3 rany i rozwaliły pegaziste generała - słabo wyszło
- łucznicy rozwaliły pitolersów i pomogli w zniszczeniu warrior priseta

ogólnie grało się świetnie.... jeżeli dalej tak pójdzie to będzie to mój standard :)

hmmm rozumiem literówki ale czasem ortograficzne błedy warto sprawdzic
pozdr zaf

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

eee ale ogólnie pisze się prze Ó zamknięte... nie rozumiem bo albo poprawiłeś błędy (ale w takim razie bolce zbrały) więc jaki przyjąłeś system sprawdzania? bo coś tu nie gra

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

oczywiecie masz racje w ferworze zmian
przeoczyłem ten fakt

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

spoko, ale wiesz te błędy wynikają z tego, że pisałem to dość szybko - każdy się może pomylić... no ale dobra co sądzicie o tej bitwie - po przeczytaniu moich wniosków?

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Caledor pisze:spoko, ale wiesz te błędy wynikają z tego, że pisałem to dość szybko - każdy się może pomylić... no ale dobra co sądzicie o tej bitwie - po przeczytaniu moich wniosków?
dlatego olałem wszystkie literówki
sam je popełniam

Niemniej ogołnie pisane przez u x2 pomimo ze poprawnie napisałem wyżej. Zraziuło moj gust estetyczny.

do tego unikałbym pisania 3ch postów pod soba od tego jest <zmień> w prawym rogu postu
:) ale to juz szczegoł - nie chęć czepiania ;)

Nie znam sie najlepiej na HE grałem z nimi 3-4 razy na nowe zasady (to i tak sporo liczac ile ostatnio grałem)

1) olałbym magie a zainwestował w bsb z battle bannerem
2) dodałbym 6 DP oraz 6Silwerow (ja bym tak sobie pogrywał :P )
3) brakuje ci fasta
4) zamieniłbym 1 bolec na orzełka (3 Ci wystarcza a orzeł taktycznie bardzo wspomaga armie)
5) gwardie feniksa zamieniłbym na inny oddział (DP) koniecznie

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

zafael pisze: 1) olałbym magie a zainwestował w bsb z battle bannerem
2) dodałbym 6 DP oraz 6Silwerow (ja bym tak sobie pogrywał :P )
3) brakuje ci fasta
4) zamieniłbym 1 bolec na orzełka (3 Ci wystarcza a orzeł taktycznie bardzo wspomaga armie)
5) gwardie feniksa zamieniłbym na inny oddział (DP) koniecznie

Czyli zrobił inną armię, ale po co?
Chłopakowi tym co miał grało się dobrze. Wypisał konkretne wnioski.
Zagra jeszcze parę bitew przeciw różnym armiom i będzie sam wiedział co zmieniać.

Te rzucane z kosmosu uwagi, w rodzaju 'weź więcej DP' albo 'wyrzuć magów - wrzuć BSB' to jakieś nieporozumienie zwyczajnie.
Takie zmiany nie dają armii tylko jakiś przypadek.

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

@ JaceK! Masz całkowitą racje. Pogram jeszcze trochę z innymi armiami i zobacze. Uważam, że to bez sensu dawać mi przepis na to jak zmienić armię jak już to drobne sugestie takie jak zamień rydwan na Shaodw warriorsów a nie zamień piechotę na kawalerię.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

JaceK pisze: Czyli zrobił inną armię, ale po co?
.
poniewaz uwazam, ze ta jest niedoskonała
brakuje w niej lekkiej kawaleri, ktora moim zdaniem powinna sie znaleźć w kazdej armii ktora ja moze wystawaic, szczegolnie gdy mamy smoka
Chłopakowi tym co miał grało się dobrze. Wypisał konkretne wnioski.
Zagra jeszcze parę bitew przeciw różnym armiom i będzie sam wiedział co zmieniać.
to co mam napisac ze - fajnie graj tym dalej. zaproponowałem alternatywe.
Te rzucane z kosmosu uwagi, w rodzaju 'weź więcej DP' albo 'wyrzuć magów - wrzuć BSB' to jakieś nieporozumienie zwyczajnie.
ja stwierdziłem ze przydałabys sie kawaleria do wspomagania smoka - inaczej on tu jest niepotrzebny.
Takie zmiany nie dają armii tylko jakiś przypadek.
Smok + lekka kawaleria + ciezka kawaleria + mocne wsparcie piechoty+ swietny ostrzał
to fakt przypadek Jasio Przypadek :roll:

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

zafael pisze: ja stwierdziłem ze przydałabys sie kawaleria do wspomagania smoka - inaczej on tu jest niepotrzebny.
Jakoś nie zauważyłem.
Chodzi mi o to, że dopiero upomniany zacząłeś tłumaczyć co, jak i dlaczego.
A naprawdę, żeby te rady miały sens musisz je wyjaśniać, bo inaczej brzmią jak przypadkowo rzucone komentarze.

Dla przykładu:
zafael pisze: 1) olałbym magie a zainwestował w bsb z battle bannerem
2) dodałbym 6 DP oraz 6Silwerow (ja bym tak sobie pogrywał)
3) brakuje ci fasta
4) zamieniłbym 1 bolec na orzełka (3 Ci wystarcza a orzeł taktycznie bardzo wspomaga armie)
5) gwardie feniksa zamieniłbym na inny oddział (DP) koniecznie
Poza 1 uwagą dot. orła (minimalnie wyjaśnioną) nie widzę tu żadnej pomocnej wypowiedzi.

ODPOWIEDZ