Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach cz. 2

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Geez bez przesady, Magia jest bardzo dobra ale nie taka straszna wszystkich zdolności magicznych się nie weźmie , jak się pójdzie bo full-magię to nie będzie wagonu z regeneracją itd. Mnie armie na magii poniżej 13PD nie przerażają, oczywiście mówię to z perspektywy gracza HE i jakoś nie jestem przerażony jak to było z vampirami, trzeba się nakombinowac ale myślę że na starcie nie stoję na straconej pozycji. Vampiry nadal mają ogromny problem ze smokiem szczególnie HE, bo nie mają go czym zdjąc popychaczki i owszem ale to jedne co może zabolec smoka, Battle Banner nadal się świetnie spisuje, Drain Magic i Vaul's Unmaking z IF z Book of Heoth to będzie horror dla vampirków, Flames of Pheonix tez dobry do wysysania kostek powera itd.

A i nowe demony z tego co wiem będą miały dosyc cieżką kombinację na VC.

Armia jest świetnie zrobiona, przemyślana może przegięta w tuże magii ,ale bez przesady nie jest to armia oparta jedynie na rzucaniu kostek, trzeba mocno kombinowac, szczególnie chroniąc generała, który nie może byc zarówno świetnym magiem (będzie dobry ale bez full ekwipunku nie jest psuje żadnej równowagi) i dużo wytrzymac a koleś z 1+Save Ward 5+ jest trochę upośledzony w czarowaniu, może popychadełka nie wylosowac i lipa. A teraz trzeba go trzymac blisko oddziałów z 12'' zasięgu dla czarów. Samobójcze szarże nawet herosów moga mu naprawdę zaszkodzic.

Dokładnie jak Barb napisał , ja już swoje HE lekko zmieniłem ze względu na VC , nic nowego wychodzi nowa armia i wszyscy krzyczą jakie to straszne a potem zmieniają rozpiski i nie jest tak źle jakby się wydawało.
Ja wiem ze będę uwielbiał rzucac Vaul's Unmaking na klocek z regenracją :twisted:

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

Barbarossa pisze: Wiem, że Khemri będzie miało raczej pod górę z VC
...
I pamieaj, że za rok, jak wyjdzie Twoja armia, będziesz miał pewnie jeszcze fajniejsze zabawki i to my będziemy musieli kombinować...
Ja akurat gram chaosem. I całkiem nieźle mi nim idzie :) Ale, fakt, że khemri zacząłem kolekcjonować. Skąd masz tą wiedzę to nie wiem. Tego nawet moja żona nie wie :) I też swego czasu się nakombinowałem, zanim znalazłem moją złota rozpiskę wyznawców Tzeentcha. Ja znajdę pewnie słabe punkty VC. Ale ci biedni gracze OK czy innych ras, którzy swój podręcznik 7ed ujrzą za parę lat tylko mogą zęby zacisnąć. Albo przeprosić na turnieju przeciwnika grającego VC, wyjść do kibelka i wrócić po 2 godzinach z tłumaczeniem, że się drzwi zatrzasnęły.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Barbarosa napisał wszystko na temat nowych VC , mi sie wydaje ze co prawda te BK i GG będzie trudno skruszyć ale mały LD po zabiciu generała zrobi swoje z takim odziałem za 400? punktów jeśli nie będzie w nim Vampira albo White Lorda . Jak wyszły nowe WE to też był wielki płacz jakie to nie są przegięte i w ogóle ze driady na koniach itp. a teraz i tak każdy gra i jakoż nie narzeka ze są przegięte zagra sie parę gier i sie dowiemy co i jak

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

hej nie pamietam juz. Zombie licza sie do corow? I sa 10 czy 20+ teraz?

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

MORFI pisze:Jak wyszły nowe WE to też był wielki płacz jakie to nie są przegięte i w ogóle ze driady na koniach itp. a teraz i tak każdy gra i jakoż nie narzeka ze są przegięte
ja narzekam :wink:
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

tak zombi to są corow są 20 +, ja ostatnio na PGA grałem z WE na PGA i fajnie mi sie grało mimo że nie wygrałem i wcale nie uważam ze są przegięte

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

nie zgadzam sie z Toba Barbarossa.
WE to mit, 2 treemany to tez mit...
Tomb Kingi to mit.

2 czolgi - to niestety nie jest mit.

z we i tk mialem najlepsze wyniki moja armia, jak widac, co gracz, to co innego mu lezy ;-)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kwestia rozpisek. Ja wcześniej grałem na dużym klocku BK ze względnie miękkim countem, co przeciw WE nie sprawdzało się totalnie. Ale jak wrzuciłem latacza, było dużo lepiej.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

dla dobrego latacza to raj same 5 tki konnicy,10 driad to trochę gorzej ale zabijasz z kontaktu i pasi i 10 elfów z łukami, daje rade taki koleś tylko trza na niego uważać 6 Warda to nie jest za wiele chyba że damy Vampira z wolf formem

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

temat umarł bo pewnie już wszyscy maja podręcznik, a ja mam pytanie do Szamana: wiadomo kiedy będzie polski podręcznik do VC? (nie wiem dlaczego, ale polskie wersje jakoś bardziej przypadają mi do gustu...)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Shinue pisze:temat umarł bo pewnie już wszyscy maja podręcznik, a ja mam pytanie do Szamana: wiadomo kiedy będzie polski podręcznik do VC? (nie wiem dlaczego, ale polskie wersje jakoś bardziej przypadają mi do gustu...)
w teorii powinien ukazac sie wraz z premiera angielskiego. w najgorszym przypadku z tygodniowym opoznieniem.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Sory, ale nie każdy kupił tego spearheada czy jak mu tam. Ja się dziwię czemu jak co nie którzy go kupili nie napiszą tutaj co było prawdą, a co nie z tego co tu pisaliśmy.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Magic itemy i bloodline'y były prawdziwe, reszta późniejszych plot w większości też. Drobne nieścisłości, np. latanie kosztuje 30 pkt. a nie 50. Z niespodzianek wight king ma LD 9 i w ogóle jest strasznie solidną opcją. 3 rany, toughness 5.... Było to niby plotkowane wcześniej, ale szczerze mówiąc - nie wierzyłem, póki nie zobaczyłem.

Naprawdę jednego kinga warto mieć w armii; pozwala zaoszczędzić punkty na bohaterach, a jednocześnie potrafi bardzo ugryźć jako wkładka w BK.

A co jeszcze chcecie wiedzieć?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, o 11:03 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

a mnie interesuje, jak sie prezentuja nowe figsy - szczegolnie szkielety i grave guardzi?
nie sa jakies takie male i "niegrozne"? bo takie mam wrazenie patrzac na zdjecia w necie
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

GG i szkielety są nieco mniejsze, ale wyglądają spoko. Z tych figurek można sporo wycisnąć. Natomiast jak dla mnie ghule są średnie - strasznie malutkie, tak naprawdę jak się postawi nowego ghula koło starego, to ten nowy ma głowę mniej więcej na poziomie przepaski biodrowej metalowego, co wygląda dość dwuznacznie. Na pewno nie da się mieszać dwóch rodzajów figurek, chyba, że to mają być homoghule slaneesha.

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

A tak przy okazji, to jak wygląda oprawa graficzna podręcznika??? Wiem, że ktoś pisał, że przy porz. edycji wypada gorzej, ale mnie interesuje głównie ilość stron ze zdjęciami pomalowanych figurek ... czy np. wspomniany wcześniej Wight King (jego 6 ed wersja jako BSB) jest gdzieś w tym podręczniku "pokazany"??? Czy są umieszczone schematy malowania core troopsów, czy to już "wypadło" na dobre??? Ogólnie, czy przedstawione figurki, głównie mi się rozchodzi o starch Black knightów, mają jakieś nowe schematy kolorystyczne??? Byłbym wdzięczny za info. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jest 15 stron zdjęć figurek. Nie ma komentarzy jakich farb użyli, ale jest sporo różnych opcji kolorystycznych pokazanych. Stare figurki są w podręczniku, pomalowane trochę lepiej niż poprzednio, ale i tak nie da się z nich wycisnąć aż tak wiele. Tylko ten stary wight lord konny wygląda w porządku.

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Sorry, że tak to ciągnę, ale chcesz mi powiedzieć, że tego starego Wight Lorda też "przemalowali"??? 8)

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

jeszcze jedno - jak wygladaja statystyki grave guardow?
chodzi mi o to, czy sa na tyle mocarni, zeby zrobic ich konwersje uzywajac do tego chaos warriorow ;)
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

lorgoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: lorgoth »

No są tacy jak w starej edycji z tym że można im dać GW.
W sumie staty jak CHW więc konwersje IMHO mają sens tylko podstawki mniejsze.

Zablokowany