Nadciągają Demony Chaosu ??

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Furies 12 pts
M WS BS S T W I A LD
4 3 0 4 3 1 4 2 2

CORE - but new not count towards minimum core requirements.



cos mi sie zdaje ze przeciwnicy jeszcze zatesknia jeszcze do DL.
No chyba ze teraz furie beda w oddzialach 10+ ale i tak bedzie sie je na kilogramy wystawiac.


Z ciekawszych rzeczy Herald na Jurgu ma kosztowac 22$ i byc w przedziale cenowym H zapewne tylesamo zaplacimy na bloodcrushery

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Ludzi rozpaczają że LD 2, ale gdyby było większe to nie kosztowały by 12 pkt :P

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Furie mają teraz 2 ataki z S4 za 12 punktów?

Yy mocne.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Driady?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Wiadomo, że T3, że LD2 i tak dalej, ale jednak ward + strach + latanie + 2 ataki z S4 za jedyne 12 punktów to trochę gięte.

Poza tym furie właściwie użyte nie powinny zdawać brejków więc nie ma to wielkiego znaczenia.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

moim zdaniem nowe furie beda o niebo lepsze, po z parowaniem i WS wszystko na plus lub tak samo wiec spoksior.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

buu liczylem, ze zostawia im WS 4 - ale ogolnie nie ma na co narzekac ;)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

No szkoda WSa, ale szok - 12 pkt. 3x10 to tylko 360 pkt. Strach, latanie outnumber, 2 A i 4 S - one będą wcinały prawie wszystko na stole. Teraz już wręcz modlę się o możliwość łączenia z mortalami.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mialem watpliwosci, ale sie wlasnie wyzbylem - to bedzie moja kolejna armia, zaczynam juz odkladac kase, jak dobrze pojdzie poczatek 2009 przywitam juz z full paint 2000pts ^^

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

M WS BS S T W I A LD
Daemonette 7 4 0 3 3 1 5 2 7
champion 7 4 0 3 3 1 5 3 7

US 10+
12 pts
armour piercing
ASF with herald of Slaanesh in unit only

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Hardzior, kolejny zajebisty regiment. Masz wiecej tego cuda? I na ile jest to pewne?

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

z forum DL od dosc powaznego goscia. Kilka rzeczy ktore juz mowil potwierdzona w innych forach np czary

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Furie fajne oj fajne, ale czy beda nowe modele furii ?? NIe wie ktos moze czasem te stare tak srednio podchodza mi.

Wbrew pozorom moze byc calkiem fajna i ciekawa armia i aby tylko jakos sensownie bylo zrobione polaczenie z mortalami to juz woogle bedzie cud miod orzeszki :).

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Furie zrobisz z DE Harpii albo modeli innych firm - mało tego na świecie? :)
Mialem watpliwosci, ale sie wlasnie wyzbylem - to bedzie moja kolejna armia, zaczynam juz odkladac kase, jak dobrze pojdzie poczatek 2009 przywitam juz z full paint 2000pts ^^
To jest nas dwóch :)
Bo nowe VC raczej sobie odpuszczę.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

juz sie ludziska ciesza na kawaleryjska armie piechotna :P pogonie na 3d6 itd :)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

kurcze te demonetki calkiem sexy jada w kakao, szkoda tylko ze s i t 3 to ale codow za 12 pkt wymagac nie mozna.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kensiorek pisze:Furies 12 pts
M WS BS S T W I A LD
4 3 0 4 3 1 4 2 2

CORE - but new not count towards minimum core requirements.
O ja piernicze !!! :shock:

Tych statów byłem pewien ale myślałem, ze będą kosztować min 14 punktów sztuka do nawet 16, a tu mamy driade z lataniem :) za ta sama ilosc punktow :shock:

A ludzie tak narzekali na przegiętość driad :lol2: . Corowi flayersi o takim hit powerze to rewolucja w schemacie army listow WFB.

Teraz mogę spokojnie powiedzieć, że co nie zrobia z DL to ta jednostka zalata wszelkie dziury :). Zapewne wystawialna bedzie od 5+/8+ sztuk, raczej od 5 bo w koncu to jednostka lataczy, no ale moge sie mylic :)

Jedno jest pewne demony nie beda miec problemu z armiami defensywnymi :). Ciekaw jestem jak gracze będą sobie radzić z masą takich lataczy wspomaganych np. dodatkowo screemerami :). Ciekawe jaki będzie standard turniejowy: 3xfurie, 4xfurie, 5 furie etc. ;)

Swoją drogą zastanawiam się co będą miały 7edycyjne driady - moze beda kosztować 8 punktow. Stawiam na V edycyjny powrot przynierania aspektow drzew za wciaz 12 punktow ;)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

latajace draidy z nizsza I, T , LD i WS ale i tak zajebionngo

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

W3, T3 i instability test na Ld2 to nie są "latające driady".

Co nie zmienia oczywiście tego, że piąteczki za 60 pkt. będą jednostką obowiązkową w każdej rozpisce. ;)
Przypomnijcie mi ile kosztują TK carriony z ich statami i dużą podstawką? :?

Fajnie by było, gdyby armia okazała się naprawdę grywalna na piechotnych demonach. Bloodlettersi jako "kręgosłup" i nawalacze, demonetki do typowo skirmishowego wspomagania, horrory do czarowania i okazjonalnego bicia, plaguebearersi do przyjmowania nawet najcięższych szarż. Mniam, już się rozmarzyłem na myśl o ujrzeniu tych wszystkich pięknych figurek na stole :)

Z nadzieją patrzę na perspektywę bloodletterów na juggernautach (na pewno będą w 40k demonach, nie wiem czy w battlowych też) - fajnie by było mieć jakąś naprawdę ciężką i srogą kawalerię w takiej armii.

Tak jeszcze czytając tutaj:
http://warseer.com/forums/showthread.php?t=111566
rozwala mnie fragment o Lore Of Tzeentch:
Daemon Lore of Tzeentch
- Supposedly only 6 spells
#1: Flickering Fire of Tzeentch: D6+1 hits, Strength D6+1, 24" range
#2: Boon of Tzeentch: Adds d3+1 Power dice to own side's dice pool
#3: Glean Magic: Cast any enemy spell (other than one that creates new models, such as certain Undead spells) as a Bound spell with a power level equal to its basic casting level
#4: Gift of Chaos: 2D6 hits, Strength D6+1, 30" range
#5: Bolt of Change: D6 hits, Strength D6+4, 12 or 24" range
#6: Tzeentch Firestorm: One Strength 5 hit per model in unit, wounds caused creates horrors, range unknown
Czary 2 i 3 brzmią naprawdę srogo :shock: Drugi zwiększy szanse na magiczną dominację w turze magii, trzeci da szansę spuszczenia komety albo innego masakratora na przeciwnika, który tym wojuje.

Jeszcze bardziej rozwala plota o trudnościach tych czarów:
Now that I just finished getting off the phone with a friend who was the HQ flipping through the book.

1) d6+1 str, d6+1 hits, 18 inch range, 5+
2) d3+1 power dice, 3+ to cast (yes, 3+)
3) Glean Magic, 7+
4) d6+4 hits, 2d6 str (now he insists it is that.. But I'm almost sure it is the reverse - I mean.. str greater than 10??)
5) all enemies within 12" takes d6 str d6 hits
6) FIRESTORM UPDATE: Target enemy units takes (either 2d6 or 3d6 - he can't remember) str 5 hits. Casualties = horrors. Horrors do NOT start in combat, they can be placed anywhere within 3" inches of that unit.
:shock:

Dalej na warseerze - bloodlettersi
according to GOC has posted on the DL legions forum here is new rules for bloodletters
12 points
m5 ws5 bs0 s5 t3 w1 I4 a1 ld7
no frenzy
Killing blow
Nie powalają (nie nadają się do przyjmowania szarży), ale szarżując mogą swoje natłuc.
Chociaż jeśli prawdą jest inna, druga plota:
Bloodletters
M5 WS5 BS0 S6 T3 W1 I4 A1 Ld7
Daemonic, KB, MR 1, Hellblade

US 10+
They have 2 special banners.
If Khorne herald enters the unit, he gaves them hatred.
Robią się o wiele bardziej atrakcyjni :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Sorry guys and gals corrected again with the final priniting of the book. Daemonette's got bumped from M7 back down to M6.
:(

ODPOWIEDZ