Skaven 1k

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Skaven 1k

Post autor: Pandemonicum »

Moja pierwsza rozpiska szczurami i chyba trzecia ogólnie, bo granie w WFB dopiero zaczynam ;) . Na początku będę grał głównie przeciwko DE i WE (dwójka równie niedoświadczonych graczy).


HERO:

Cheftain @ 51 pts.
Heavy Armour
Shield

Warlock Engineer @ 110 pts.
Storm Daemon
Warp-blades
Upgraded warp-energy condenser
Supercharged warp-power acumulator

Warlock Engineer @ 85 pts.
Warp-blades
Upgraded warp-energy condenser
Supercharged warp-power acumulator

CORE:

25 x Clanrat @ 225 pts.
Spears
Musician
Standard Bearer
Ratling Gun

25 x Clanrat @ 200 pts.
Musician
Standard Bearer
Ratling Gun

20 x Clanrat @ 115 pts.
Musician
Standard Bearer

2 x 21 x Slave @ 44 pts.

2 x 5 x Night Runner @ 70 pts.
Additional Hand Weapon

RARE:

1 x Warp-lightning Cannon @ 100 pts.

Power dice: 6
Dispel dice: 4

Models: 120
Points: 1000


Wcześniej miałem o 3 mniej Night Runnerów, 2 mniej Slavów, 5 mniej Clanratów i jeden z Engineerów miał tylko Strom Daemona - a to wszystko za 5 x Jezzails. Ale stwierdziłem, że 5 strzałów z BS3, choć na 35" i z S6, jest mniej opłacalne niż to wszystko, co wymieniłem... Ale wciąż mam wątpliwości, prosiłbym więc o radę. Czekam na komentarze do rozpiski ;) .
Ostatnio zmieniony 15 mar 2008, o 09:23 przez Pandemonicum, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

storm deamona można dać tylko jednemu inżynierowi
poza tym fajne - nietypowe, ale 5 jezzaili jeszcze nikomu nie zaszkodziło, więc może wró do poprzedniej koncepcji:)
5 night runnnerów pamiętaj żeby dać na flanki, łatwo ich wystrzelać z byle czego, bo potem masz panikę na około.

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Lukaszxx pisze:storm deamona można dać tylko jednemu inżynierowi
?
Możesz podać stronę w AB, na której jest ta zasada? Na słowo wierzę, ale nie zawadzi sprawdzić ;) .
Lukaszxx pisze:poza tym fajne - nietypowe, ale 5 jezzaili jeszcze nikomu nie zaszkodziło, więc może wró do poprzedniej koncepcji:)
Dzięki za radę, poczekam jeszcze na inne komentarze i potem pewnie wstawię poprzednią wersję.
Lukaszxx pisze:5 night runnnerów pamiętaj żeby dać na flanki, łatwo ich wystrzelać z byle czego, bo potem masz panikę na około.
Z założenia chcę nimi poszarżować na flyingi i szybkie skirmisze przeciwnika, żeby mi się w maszyny nie wkopały. Wspomogę ostrzałem z maszyn jakby co. Na flanki wstawię, dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

strona 120 w RB:
No specific magic item can be carried by more than one model in the army
więc storm deamon tylko jeden

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Dzięki, zmienione. Dodałem zamiast tego 5 clanratów.

edit:
Taka mnie refleksja naszła czy nie lepiej po prostu odjąć jeden oddział clanratów (ten z 20) i jednego z drugiego oddziału w zamian za 6 Jezzaili?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

zrezygnuj ze spearow na clanratach, sa bezuzyteczne i jeszcze trzeba za nie placic :D
pamietaj o zlotej zasadzie konstruowania rozpisek - "keep cheap troops cheap".
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Po przejściu ostrych modyfikacji:

HERO:

Cheftain @ 51 pts.
Heavy Armour
Shield


Warlock Engineer @ 110 pts.
Storm Daemon
Warp-blades
Upgraded Warp-energy Condenser
Supercharged Warp-power Accumulator

Warlock Engineer @ 85 pts.
Warp-blades
Upgraded Warp-energy Condenser
Supercharged Warp-power Accumulator


CORE:

24 Clanrats @ 195 pts.
Musician
Standard Bearer
Ratling Gun

24 Clanrats @ 195 pts.
Musician
Standard Bearer
Ratling Gun

2 x 21 Slaves @ 84 pts.

2 x 5 Night Runners @ 50 pts.

SPECIAL:

5 Gutter Runners @ 70 pts.
Poison Attacks

8 x Warplock Jezzailes @ 160


Points: 1000
Models: 116

Pool: 6
Dispel: 4

Sporo szczurów mniej, ale większa siła (tak mi się przynajmniej wydaje).

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2008, o 17:36 przez Pandemonicum, łącznie zmieniany 4 razy.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ja bym dał slejwy , więcej nocników . Wywalił te sztandary z clan ratów i cheftaina .

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

_SkaVen_ pisze:Ja bym dał slejwy , więcej nocników . Wywalił te sztandary z clan ratów i cheftaina .
Mam 42 slejwów, nie wystarczy? Więcej oddziałów niż 2 nie mogę dać, bo musiałbym mieć też 3 oddziały clanratów. Mam zwiększyć liczebność tych 2 oddziałów?

Cheftain daje Ld6 naokoło, chorąży +1 do wyniku walki. Nie pouciekają mi przypadkiem bez nich?
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Sory nie zauważyłem tych slejwów w rozpie ;/
A co do chieftaina to może być , ale IMO brakuje mi nightów . Może usuń jednym bronie i wykombinuj te 15 Pts na następną piąteczkę ?

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

Chieftain nie może mieć storm daemona - ma on warlock engineers only.

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Modyfikacje:

@ _SkaVen_

Usunąłem weapony w nightach, trujące ataki w Gutter Runnerach i jednego clanrata - czyli w sumie 25 ptk., za które zakupiłem 2 dwójkę nightów.

@ skink

Fakt, przeżuciłem storm daemona do drugiego elektryka.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

NO ale masz tylko 5 kości więc jednym elektrykiem będziesz miał problem rzucać błyskawice .

Więc co trzeba zrobić ??
drugiemu elektrykowi dać Upgraded Warp-energy Condenser i
Supercharged Warp-power Accumulator . I zastanów się nad latarką . Czy warto ją brać .

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

_skaVen_: Eee... Problem? na 3 kościach 9+ i na dwóch kościach 5+ problemu nie będzie. Ale przedmiociki sie przydaza bo dzięki tej jednej dodatkowej kosci na elektryku bedziesz mógł rzucać 2 razy na 3 koscach 9+...

A latarke warto brać. Zastanów się czemu niby nie i co dać w zamian.

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Mała analiza:

Storm daemon:
Słabszy czar wchodzi bez kości, ale przeciwnik dispeluje na 4+, czyli 50% na jednej kości... Kiepsko.

Condenser + Accumulator:
Dodatkowa kość do pool i rzucania, więc na 9+ wchodzi lepsza wersja, przeciwnik ma problem z dispelowaniem, właściwie musi na 3 kościach.

Fakt, druga wersja lepsiejsza ;) .
Już zmieniam.

@ _SkaVen_
Co do latarki - doświadczenia nie mam, ale wydaje mi się opłacalna. Co według Ciebie powinno wejść zamiast niej?
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Skink ale jeżeli gramy na elektrykach to nastawiamy się na mocne piorunowanie a nie te słabsze ;/
A co do latary , czy brać ja czy nie to zależy . Ale w sumie 100 pts nie dużo , można zaryzykować . Dobry straszak na coś większego .

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Odjęcie jednego Jezzaila i clanrata, a zamiast tego dodanie Storm Daemona się opłaca?
Obrazek

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Trucizna na Gutterach to podstawa, zostaw ją. Po drugie widzę, że nie mają kupionego TT, co uważam u nich za największą zaletę.
IMO latarka to lipa, dużo bardziej przewidywalne są Jazzaile i w nich bym zainwestował.
Dorzuć Clanratów, żeby było zawsze to +3 do LD za rzędy. Takie miniklocuszki lanca bretkowa zjada na śniadanie.
A jak z bohaterami? Dajesz im jakiś ekwipunek magikowy?

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Będę tym walczył z DE w czwartek/piątek (towarzysko, of course, ale robimy najbardziej powergamerskie rozpiski, jakie, jako początkujący, potrafimy zrobić ;) ). Po prostu takie ostre przygotowania i wynajdywanie sposobów na przeciwnika to niezła zabawa :) . Mają kuszników, spearmanów, lekką jazdę, balistę i harpie.

W Gutterach poison się aktualnie nie mieści, tym bardziej skaveny. Zmieściłoby się, gdybym odjął latarkę, ale jej power mnie kuuusi :P .

Bohaterom daję to, o czym napisałem. Dałbym tylko Storm Daemona, ale putków braknie.

Jezzaile są bardziej przewidujące, ale siła przebicia dużo mniejsza. 20 pkt. na coś, co strzela jeden pocisk z BS3 to dość kiesko. Tak mi się przynajmniej wydaje.

edit: Dobra, latarka to faktycznie za droga i ryzykowna zabawka. W zamian jest 5 clanratów więcej, 2 Jezzaile, poison na gutterach i Storm Daemon na jednym z elektryków.
Obrazek

ODPOWIEDZ