o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

nie - to była plota

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

lohost pisze:takie pytanko a raczej dwa jak nie trzy...
jak licze VP za oddzialy przywolane przez raise dead, to kazdy z nich jest wart 50vp, dla mnie i dla przeciwnika? czy przeciwnik nie dostaje punktow za rozbite oddzialy?

curse of the years, oddzial starzeje sie co runde magii, ale mojej, czy i mojej i przeciwnika?
Pierwsze dwa nie bardzo rozumiem. Jak przyzwiesz oddział, to niezależnie od rozmiaru, dla podliczania VP na koniec są warci 50 punktów.

A Curse of years działa w każdej turze magii.

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

Ty nie dostajesz punktów za oddziały które przeżyją, przeciwnik dostaje VP za oddziały które Ci zniszczy lub uszczupli do połowy...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

lohost pisze:ziom wez sie nie wypowiadaj jak nie wiesz o czym piszesz wogole! jest napisane ze !przyzwane! oddzialy liczy sie po 50 punktow na koniec bitwy niezaleznie od liczebnosci, a oddzialy glowne wg. rozpiski. tylko ze ja zaczynam grac wampirami i nie wiem czy przeciwnik za rozbicie 5 przyzwanych zombi dostanie 50pkt? moim zdaniem nie, bo strasznie glupie by to bylo. ale upewnic sie trzeba.
ziom, daj se siana. sam mowisz, ze zaczynasz, zadajesz bardzo niejasne pytania i zamiast doprecyzowac robisz flejme na Cyrylla ktory ci dobrze odpowiedzial.

ozywiles 5 zombich. przezyli bitwe - ani ty, ani przeciwnik nic z tego nie macie

ozywiles 5 zombich. zgineli z jakiegokolwiek powodu - przeciwnik dostaje 50 VP

Furion

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Niezależnie czy zdejmie Ci oddział składający się z 5 zombie, 3 baz spirit hostów (przyzwanych czarem), czy 500 zombie, to dostaje 50 punktów.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

necros zna (przykladowo) 2 czary z necro lore'a. Czy moze je sobie wybierac przed kazda bitwa?

Nie bic, jeszcze nia mam rulebooka

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

pierwszy czar jest za darmo, drugi za 15pts. oba wybiera się na etapie składania rozpiski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Pytanie własnie leży przede mną nowy boook Vc..pytanko była mowa ze maja mieć recast nigdzie nie widzę tej zdolności czyli jej nie ma tak?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

nie ma. to była zwykła plotka... :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shinue pisze:nie ma. to była zwykła plotka... :/
nie ma bo slepi jestescie. badz nie mcie booka.

strona 38, necromancy spells. czytac uwaznie, a nie pisac bzdury na forum...

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

mówimy o przerzutach czy o wielokrotnym rzucaniu jednego czaru?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Wilqu pisze:Pytanie własnie leży przede mną nowy boook Vc..pytanko była mowa ze maja mieć recast nigdzie nie widzę tej zdolności czyli jej nie ma tak?
ja tu widze recast, a nie reroll :P

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

aaa... to zwracam honor.
można recastować, nie można rerollować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie wiem czy w oryginale ten zapis nie brzmi jakos inaczej, ale w polskim booku jest napisane:

"Jesli w armii walczy jakikolwiek Wampir z tą mocą, jednostki Cmentarnych Ghouli (i walczące w nich Postacie) mogą wykonać ruch marszowy przed grą. Ruch wykonywany jest po rozstawieniu, ale przed rzutem ustalającym , kto rozpoczyna grę."

Napisane jest ze postac w jednostce ghouli moze wykonac darmowy ruch marszowy przed grą. A co jesli wampir ma Mv9 ? To wykonuje 18 cali marsz, i w pierwszej turze szarzuje na koniec stolu ? Chyba nie to tworcy mieli na mysli... Chyba warto by bylo uscislic.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

mówisz masz

http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=8574

ptk 7

5 głosów ZA

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

"Ghoulkin

If your army contains any Vampires with this power, your units of Crypt Ghouls (and accompanying Characters) may make a march move before the game. This move is made after deployment, but before the dice eroll for first turn."

Czyli zgadzamy się z LL. Maszeruje z ghoulami. Inaczej mozna by było robić machloje potężne :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie jest to pierwsza armia, która może szarżować w pierwszej turze (TK z kingiem-lataczem albo carrionami). Ale chyba pierwsza, która może to zrobić w fazie ruchu, bez szans dla przeciwnika na "rzut obronny".
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie bylo mnie pare dni na sieci, i nie zdazylem jeszcze doczytac ze inni tez juz to zauwazyli :)

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

tak Tomaszu nie ma jak skontrować tylko jest pewne ale:
1) tylko z oddziału ghouli
2) jednostki VC są mało liczne więc pewnie wcześniej skończy się wystawiać
3) ruch taki to 26 cali lub 28 gdy latamy ale wtedy już nie jesteśmy wygięci tak bardzo jak pan biegacz czyli ustawiamy się trochę dalej od ghouli

łatwa kontra

dodatkowo zapomniałeś dopisać o magii shadow która dopiero ładnie może pozwalać naszym herosom na latanie w 1 turze czy też popychaczki na kawalerie - imho to już jest bardziej wygięte

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Mam pytanie:
Chce zlozyc wampira (hero) na hellsteadzie i dac mu lance ale widze ze nie ma takiej opcji. Mozna mu dac Dread knight i wtedy ma lance ale jezdzi na nightmarze. Kurde czyzbym cos przeoczyl czy naprawde nie mozna tak go zlozyc????

Zablokowany