Jak polizać lizaki?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
k1malinka
Warzywo
Posty: 14

Jak polizać lizaki?

Post autor: k1malinka »

Generalnie jak w temacie. A pytam ponieważ jutro mam bitwe z lizardmenami i jeśli nic nie wymyśle to przegram po raz 5. Wiec jak ktos ma jakiś pomysł to prosze o udzielenie pomocy. Gotową rozpą z opisem na 1600 pkt. też nie pogardzę :P

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

na lizaki sprawdzaja sie doom diver i shamani ,rydwan po za tym squig hopperzy te jednostki IMO sie szczegolnie dobrze sprawdzaja

k1malinka
Warzywo
Posty: 14

Post autor: k1malinka »

Hmm a jakiś cieższy klocek np. BO (20) ze wszystkim za 343 pkt.?

Awatar użytkownika
ABDEL
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: ABDEL »

Jeżeli oczekujesz podpowiedzi, dużo łatwiej będzie ją przedstawić kiedy zaprezentujesz skład armii przeciwnika. Skoro wygrał cztery razy z pewnością jej nie zmieni.

k1malinka
Warzywo
Posty: 14

Post autor: k1malinka »

No spoko przeciwników było 2, ale skład armi mieli podobny.
Standardowo linia skinków na cały stół zasłania wszystko, 4 croxy, 3 salamandry, 4 latacze, 5 ciężkiej kawy na coldone'ach(nie znam nazwy), biegacz. Z ważniejszych rzeczy to tyle.

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Na 100% Doom Diver, Oczywiście jakiś klocek 12 savage big unsów :D, tak jak mówił Reaper hoperzy, ja bym jeszcze wystawił jakąś kawe... wszystko wedle uznania...
pzdr monsterstar

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

co do savege big uns to w sumie lepiej takowa kawalerie 5 screenujesz ich fastem a jak juz w cos wpadna to miela :D co do du zego klocka BO no way ! zapluje ci ich skinkami ;) poison nas boli bo mamy malego sv , i powtorze sie 2 shamanow night goblinski + 1 shaman orc (general) u night goblinow na lizaki sie przydza wszystkie czary a shaman ork tez ma przydatne czary + 7ld :D mozesz sprobowac wziasc klocki night goblinow z fanatykami , one tez niezle przechodza po lizakach ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

alescie sie uwzieli na tych szamanow...naprawde
w ustawieniu lizzie ja bym olal magie i poszedl ostro do walki wrecz-nie ma sie co pieprzyc,trzeba krzyknac waaagh w odpowiednim momencie i przegonic jaszczurki

1 Black Orc Big Boss @ 157 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Effigy of Mork [35]
Martog's Best Basha [15]
1 Boar

1 Black Orc Big Boss @ 219 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
War Banner [25]
1 Boar Chariot @ [80] Pts

1 Black Orc Big Boss @ 171 Pts
Heavy Armour; Shield
1 Boar Chariot @ [80] Pts


29 Night Goblins @ 159 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
1 Fanatic @ [25] Pts

29 Night Goblins @ 159 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
1 Fanatic @ [25] Pts

25 Orc Boyz @ 180 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

5 Goblin Wolf Riders @ 65 Pts
Spear; Light Armour

5 Goblin Wolf Riders @ 65 Pts
Spear; Light Armour

5 Goblin Spider Riders @ 65 Pts
Spear; Shield

2x1 Boar Chariot @ 80 Pts

8 Squig Hoppers @ 120 Pts

1 Doom Diver @ 80 Pts

Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Models in Army: 119
Total Army Cost: 1600

alternatywnie-> jezeli duzo laskow ustawiacie na stole to trzeba wlozyc kolejny oddzial hoppersow-oni sa w tej rozpie tylko do wyciagania roznych doopereli co sie po laskach skitraja

trzeba isc linia,w odpowiednim momencie krzykniete waagh! spowoduje ze pojda gobliny+powinny orcasy+wyjada dodatkowe D6 rydwany z bohaterami(dwuraki friko sa da bezt!)...to powinno rozstrzygnac sprawde
tak naprawde trzeba bedzie przyjac 1 salwe skonkow-potem juz beda w ciaglym flee...ewentualny S&S ale wtedy doborowe szarze taktyczne

Awatar użytkownika
Remus
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Remus »

Reaper pisze:co do savege big uns to w sumie lepiej takowa kawalerie 5
Nie za bardzo, przez frenzy łatwo ich wywalić z rozgrywki :?

Też bym na magięnieszedł bo przeciwnik napewno tego właśnie oczekuje.

Mam pytanko, czy jak krzyczysz wagh to jadą wszystki rydwany z bohaterami czy tylko rydwan generała?

Oziu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oziu »

Na lizaków spisują się bardzo dobrze hopperzy i NG z fanolami.

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

tak savage kawaleria ma frenzy ale klocek tez je ma wiec ja wole kawalerie ... screenuje ja fastami a pozniej szarza , a co do magii to nie jestem pewien czy sie bedzie tego spodziewal ale pomysl quasa z rydwanami tez mi sie podoba :D

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Mam pytanko, czy jak krzyczysz wagh to jadą wszystki rydwany z bohaterami czy tylko rydwan generała?
o ile jedzie na nim black orc to podjedzie
wiec ja wole kawalerie
1)screen tez moze oblac animozje
2)to nadal tylko 5W za trylion punktow...a jednak fartowna salwa np skonkow i oddzial wyparowywuje

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

ja jeszcze do niedawna nie byłem przekonany do savage boar boyz'ów ale ostatnio testowałem wersje 6 ze sztandarem i muzykiem za 171 pts i jak za takie pkty dostajemy naprawde dobry oddział, przede wszystkim mobilny, i nawet jak zostanie 3 po niefartownym ostrzale to mają niezłe pierdolnięcie.

Ale idąc za pomysłem quasa,może coś takiego:
1 Black Orc Big Boss @ 135 Pts
General; Heavy Armour
Martog's Best Basha [15]
Enchanted Shield [15]

1 Black Orc Big Boss @ 194 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
1 Boar Chariot @ [80] Pts

1 Black Orc Big Boss @ 171 Pts
Heavy Armour; Shield
1 Boar Chariot @ [80] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 65 Pts
Spear; Light Armour

5 Goblin Wolf Riders @ 65 Pts
Spear; Light Armour

5 Goblin Spider Riders @ 65 Pts
Spear; Shield

21 Savage Boyz @ 168 Pts
Frenzy; Choppa; Warpaint

21 Savage Boyz @ 168 Pts
Frenzy; Choppa; Warpaint

6 Savage Boar Boyz @ 171 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Shield; Standard; Musician

6 Orc Boar Boyz @ 195 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield;fcg
Gorks Waaagh Banner [25]

8 Squig Hoppers @ 120 Pts

1 Doom Diver @ 80 Pts

Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Models in Army: 84

troche nas mniej, ale mniej panik i zdawania fear'a co bywa frustrujące. ponadto szybciej, prawie wszystko idzie łatwo z waaagh i mozna pokminic z popchnieciem generałem którejś jazdy. boli troszke brak jeszcze jednego fasta..
a co do squig hoppersów, to w armiach ofensywnych swietnie mi sie sprawdzają jako oddział pilnujący tyłu, tzn ustawiam ich za klockiem, najpierw compulsory movement wiec zatrzymuje sie na klocku, potem klocek cisnie 8" i niech tylko jakis wredny latacz(np te brzydkie terradony) próbuje spowalniać zieloną hordę :twisted: dlatego opcja 2x squigi też jest dobrą opcją.
pzdr

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

oddzialy orcasow albo maja miec maksymalizacje atakow z minimalizacja ceny albo sa w wersji rankowej-wtedy chlopaki wymagaja sztandaru i muzykow;bossowie tez sie przydaja

IMO te kawe jak sie bierze w liczbie 1 oddzialu to raczej tylko z muzykiem,sztandar out i doplacamy do wloczni,tarczy i big uns
z 3S to oni za bardzo nie podzialaja-maly WS wiec malo trafien,mala silka wiec malo przebic a potem jeszcze AS przeciwnika,z 4S (w szarzy5) staja sie juz dosyc grozni

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

za oddziały piechoty savage'y mieli być zwykli boyzi w opcji 23 z shieldami i fcg.
Co do savage'y na dzikach to maja tarcze i speary, natomiast ładowanie pkt w big unsów uważam za bez sensu, wtedy są za drodzy i robią się łakomym kaskiem a tak i tak swoje wypłacaja ataków. sztandar to +1 do CR za 18 ptk jak dla mnie petarda :roll:
pzdr

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

ale wy marudni jestesie odzdzial big uns savage boar boyz (ale dluga nazwa ...) z STD muzykiem spearami i sh koszci 186 pkt jak dla mnie taniocha ...

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

za 5 woundów z savem na 4+ to jak na standarty orków tanio nie jest

Romek
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

i tak najwazniejsze sa ataki dzikow z S5 w szarzy, wiec dawanie big uns jest Imo starta punktow. a apropo rydwanow to wiecie, ze na nie wtej edycji dzialaja poisony (glupota:()

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

tak serio ataki dzikow sa wazne ? a wiesz ze big uns ze spearami tez maja s5 w szarzy ? :PP i do tego 4ws o !

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

i tak naprawde chodzi tylko chodzi o te ataki?bo to 10 atakow,5 wejdzie...to daje ok 3-4W(chyba ze pancerne typy to 1-2W)
jezdzcy->10 atakow z 4S...5 wejdzie,3 przebicia...1W

potem jest juz z gorki->przeciwnik oddaje trafiajac na 3+,co gorsza-w kolejnej turze nie dosc ze atakow bedzie mniej to do tego wszystkie z lipna 3S
zupelnie inna historia jest przy big uns->4WS(co w szarzy daje miec nadzieje na trafianie na 3+),wszystkie ataki z 5S
wyglada duzo solidniej

ODPOWIEDZ