o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

s.88
a VC army must always include at least one vampire char to act as its general. If you include more than one vampire, then the one with the highest Ld value is the general.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Witam ja mam parę pytań
1)rozumiem ze z normalnej invokacji Ghoule,Szkielety i inne infantry mogę dokrzeszać tylko do startowego unit size (na rospie 10 to do 10 mogę dokrzeszać)żeby ponad unit size muszę mieć kupiony bloodline ?
2)jak mam Vampira 2 lvl magiczny to rzucam na czary z wszystkich nie mogę wybrać na przykład tylko z tych 3 czarów nekromanckich, a jak mam jeden czar to mogę sobie wybrać dowolny?
3)mam 10 Ghouli dokrzeszam kolejne 10 czyli mam 10 bazowych i 10 dokrzeszonych przeciwnik zabija mi 10 ghouli ale nie caly odział ile dostaje VP 80?

narazie tyle jak sobie coś jeszcze przypomnę to napisze

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

MORFI pisze: Witam ja mam parę pytań
1)rozumiem ze z normalnej invokacji Ghoule,Szkielety i inne infantry mogę dokrzeszać tylko do startowego unit size (na rospie 10 to do 10 mogę dokrzeszać)żeby ponad unit size muszę mieć kupiony bloodline ?
Zgadza się.
MORFI pisze:2)jak mam Vampira 2 lvl magiczny to rzucam na czary z wszystkich nie mogę wybrać na przykład tylko z tych 3 czarów nekromanckich, a jak mam jeden czar to mogę sobie wybrać dowolny?
Wybierac czary moga tylko necromancerzy (z trzech dla nich dostępnych). Vampir ma na starcie Inwokacje + tyle czarów ile ma lvl - LOSOWANYCH z Lore of the Vampire.
Czyli 1 lvl wampir ma inwokacje + jeden wylosowany czar.
MORFI pisze:3)mam 10 Ghouli dokrzeszam kolejne 10 czyli mam 10 bazowych i 10 dokrzeszonych przeciwnik zabija mi 10 ghouli ale nie caly odział ile dostaje VP 80?
Nic nie dostaje. Przy do wskrzeszaniu nie ma znaczenia ile modeli dodatkowych wskrzesiłeś. Liczy się początkowy stan jednostki.

Czyli dopiero jak Ci 5 ghuli zostanie na stole pod koniec bitwy przeciwnik dostanie 40 punktów, a jak Ci wybije wszystkich to 80.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

wielkie dzięki

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Moze glupie pytanie ale czy oplaca sie wziasc podacz rozgrywki z empire i dwom steam tankami Vampa lorda z forbiden lore - metal ? Czy zostac przy nekromacji ?

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Testnij a sie przekonasz dla mnie jest w nowych VC wiele innych sposobow na neutralizacje tanka:....hosty, wihgty, mega kloc zombie

na marginesie

http://i155.photobucket.com/albums/s288 ... 07/Pir.jpg

zombi piraci??? co to jest???
Obrazek






_________________

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Wilqu wiem ze sa wszystkie eteryki ale wiesz na turniej nie zbyt mi sie oplaca wystawic je wogle juz Vargulfa

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ZgnilyChlopiec pisze:Wilqu wiem ze sa wszystkie eteryki ale wiesz na turniej nie zbyt mi sie oplaca wystawic je wogle juz Vargulfa
:o :o


znaczy jak najbardziej popieram akie spostrzezenia...

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Ja wole banshee i 2 wrighty jak mi sie znudzi to może Vargulfa włożę

Awatar użytkownika
miki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Sanok-bitewniakowe odludzie:(

Post autor: miki »

Ja jeszcze o jednej, poruszanej już w tym topicu rzeczy...

Jeśli na przykład mamy jakąś tam zdolność, która pozwala nam wyjść poza stan początkowy, to np.

Miałem 20 ghuli, ubili 3, wskrzesiłem 5. Czyli mam 22. I jak już je mam, to mogę nadal rzucać na nie inwokację Neheka i wskrzeszać do liczby x, jak mi się podoba, czy tylko nadwyżki pojedynczych rzutów pozwalają wyjść poza stan początkowy ?

Z góry dzięks.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Zamotałeś troche. Przywoływanie z the master (ponad stan początkowy) pozwala ożywić wampirowi posiadającemu tą moc dany oddział do dowolnego rozmiaru. Każdy mag bez mocy z the master może ożywić modele w oddziale tylko do stanu początkowego czyli z początku gry.

Np. Wampir z summon ghouls dokłada do oddziału 10 ghouli z początki gry tyle nowych modeli ile mu się uda wyczarować. Wampir bez tej mocy może dołożyć tylko tyle modeli by oddział wynosił maks 10.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Witam
No żeś zagmatwał ale jak kolega napisał z tym ze jak masz na rospie 20 ghouli zginie ci 5 i do wskrzesisz 6 to dochodzi tylko do pełnej 20 ten jeden ginie

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Hyh no dobra mam pytanie.

Chcę zagrac na 600 pkt. Mój vampir kosztuje 100. Jak niby mam nim zagrac z takim limitem? Czy ktoś przewidział zmiany zasad na Border Patrol dla Vampirów? Np. Vampiry do 150 pkt na charatera.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

mam pytanie. Nie wiem czy to już było, ale jak dołącze do blood kipów wampira, to czy on tez ma frenzy?

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

78 str. małego polskiego podręcznika. Jesli jednostka "szaleje" :P to koles do niej dołączony "szaleje" z nią, czyli musi szarżować, gonić itp. ALE nie ma bonusów od wariactwa ;)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Heinrich pisze:Hyh no dobra mam pytanie.

Chcę zagrac na 600 pkt. Mój vampir kosztuje 100. Jak niby mam nim zagrac z takim limitem? Czy ktoś przewidział zmiany zasad na Border Patrol dla Vampirów? Np. Vampiry do 150 pkt na charatera.
Dajesz mu Dread Knighta i jedziesz :) Akurat 125p :)
Albo dogadaj się z przeciwnikiem, wszystko jest możliwe wtedy.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A nie weszły jakieś dodatkowe zasady co do tego? Np. Jak przy ograch? Może LS coś wymyśli?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jeszcze za wcześnie na to. Te do Ogrow wyszły chyba pół roku po rulebooku do nich.
Po za tym nie wiadomo, czy goście wiedzą o tym, że istnieje coś takiego jak Border Patrol. :)

Tablis
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Tablis »

Pytanie: Czy można podnieść spod bohatera ujeżdżanego potwora, jeśli owy potwór zginie? Np. Zombi smoka.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Zablokowany