FAQed by GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Co do luk w zasadach to faktycznie chłopaki po tylu latach powinni dać radę zakleić jak najwięcej. A napewno umieć odpowiednio interpretować te zasady potem w publikowanych FAQach, tak by nie było rozbieżności.

Natomiast co do balansu w armybookach... Być może nie gram długo, ale być może robią to celowo dlatego, by po prostu edycja 7 różniła się od 6 czymś więcej niż tylko jednostkami, ale właśnie tym, ze można brać speherosów, że robi się fajne combo.
Może taką mają politykę?

O ile w 6 edycji grało mi się przyjemnie i taktycznie praktycznie z każdym przeciwnikiem, to teraz jak widać trzeba zmienić styl gry na zupełnie inny.
Może tak miało być. To, że to krok w złym kierunku to inna sprawa.

Zawsze zostaje jeszcze Warmaster :-)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Grzech76 racja mogą mieć taką polityke,

aczkowielk balansu i równowagi miedzy armiami nie bylo chyba nigdy - nawet w 6 edycji (chociaż była napewno zdecydowanie większa niż w 7 czy 5). Jak dla mnie ten balans byłby kosmiczną nowością :) i chętnie bym sobie pograł w takiego WFB chociaż przez jedną edycje.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

zafael pisze: GW robi bag za bagiem (nawet w faqach), nic dziwnego ze sedziowie probuja rozwiklac łamigłówke i podziwiam ich za elastycznosc
Elastyczność to jedno, a zmienianie zasad - nawet jeżeli są głupie to drugie. Niektóre sprawy mogą się wydawać głupie (dla jednych ST, dla drugich SS treemana), ale jest jasny zapis. Takich kwestii nie należy tykać IMO. Łatać tylko tam gdzie są dziury.

Jak zauważyliście rodzą sie teraz CSy. Ja mam tez pewien pomysł. Chodzi o zabawę w napisanie "polhammera". Oczywiście nie mają być oficjalne. Nie - poprostu próba napisania przez doświadczoną ekipe na bazie obecnych AB i RB army listów z uściśleniem większości niespójnych zasad. Przyznam szcze że byłbym ciekawy jak dobrze to by wyszło, wysłałoby się to GW, a wielu graczy napewno chętnie by skorzystało z takiego WFB w grach towarzyskich, a może nawet zrobiło się na takie zasady jeden turniej w roku. Ot zawsze mnie ciekawiło czy pisanie WFB to poprostu niewyobrażalnie trudne zadanie czy jednak "doświadczoni gracze" byliby wstanie to zrobić poprostu "dobrze" Wink
Wow. Ktoś tu nieźle zasiał panikę. Proponuję od razu wystrugać z kory własne figurki. Nawij to też jakoś fajnie np. Sztylet Żywiołów, a jeszcze lepiej odstaw halucynogeny.

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

A moze w miare wychodzenia niowych book'ów bedzie sie wytwarzala jakas tram rownowaga, a fakt "niedoszacowania" paru armii (zaburzenia rownowagi) nie bedzie widoczny za powiedzmy 3 kolejne booki... Poprzez analogie DA a firestorm blade w DL/flamerzy/wszystkie demony tzeetha..... Blodziu z s7 rozkladajacy czolgi na czesci/ i drzewce......

Z reszta ja nie widze nic przegietego w Drakenhoff banner ani demonach (sa ciezkie, ale trudno.....)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Aczkolwiek jest nadzieja, bo w większości ta równowaga jest zachwiana miedzy 6 a 7 edycyjnymi podczęnikami, bo obie edycje są wciaż w użyciu. Wszystkie armie będą przegłe/mocne to i "marudzenie" się też skończy. Najważniejsze jednak aby GW nie pisało AB tak jak imperialny - ale tu jest już brak wewnętrznej równowagi, tzn. nie było takich przepaści między 2 jednostkami a resztą armii. A reszta jest do przeżycia.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Jesli LS chciala by wywalic ten FAQ do kosza, co moze i mialoby jakis sens, to powinno sie tak stac z kazdym wydanym FAQiem. Powinna spisac wszystkie latki itd. i napisac ze sa to zasady opierajace sie na zasadach WFB. Byc moze i byloby to dobre, ale jak za 2, 4 czy moze za 5 lat bedzie nowa ekipa LS, ktora zacznie kompletnie przemodelowywac zasady, to powie "przeciez x lat temu tez zmieniali".

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

W grach komputerowych korporacje od razu zakładaja łaty, balansuja, beta testerzy rozgryzaja gre przynajmniej kilka miesiecy intensywnego grania.

rozpisuja wszystkie mozliwe warianty
Inaczej gra nie przyjmueje sie na rynku!
Krytycy zlewaja ja z góry na dol i pozostaje wydawcy wydac cos innego.

Zaręczam wam ze WFB w swiecie gier komputerowych przy tego typu zasadach byłby niszowa gra o ktorej cos bysmy przeczytali. tylko cos...

Pytam sie dlaczego tak sie nie dzieje z wfb?
Graja w niego pasjonaci
Tworza ludzie, dla ktorych jest to tylko i wylacznie kasa.
Tworzacy zasady sa nastawieni na zysk, nie ma w nich cienia hobbysty. Chwala sie w "white dwarf" jakie to maja makiety i ile figurek.

Nie sadze zeby grali nimi w ten fajny acz systematycznie zubozany system.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

No oczywiscie w porownaniu do rynku gier komputerowych to jest ogromna przepasc, wiesz... konkurencja napedza wszystko. Niestety WFB nie ma konkurenta, jak juz kilka osob pisalo, byc moze GW wie o tym. Dziwi mnie tylko fakt ze pieciu polskim graczom uscislenie zajmie powiedzmy tydzien i chlopakom z GW rok :O

Ale z drugiej strony, zadna gra komputerowa mnie nigdy tak nie pochloneal jak battl, i pewnie juz nigdy sie tak nie stanie... cos w tym battlu musi byc :) :)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Dodaj jeszcze Robak, że LS to nie zawód, a panowie z GW zarabiają na tym pieniądze i mamy cały obraz ^^

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Różnica jest taka, że jak wydasz zbugowaną grę komputerową, to zeżre Cię konkurencja, która wydaje w tym czasie 3 inne, podobne gry z lepsza grafą i bez bugów.
W grach figurkowych nie ma takiej konkurencji, nie ma tak rozwiniętej reklamy.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Robak pisze:No oczywiscie w porownaniu do rynku gier komputerowych to jest ogromna przepasc, wiesz... konkurencja napedza wszystko. Niestety WFB nie ma konkurenta, jak juz kilka osob pisalo, byc moze GW wie o tym. Dziwi mnie tylko fakt ze pieciu polskim graczom uscislenie zajmie powiedzmy tydzien i chlopakom z GW rok :O

Ale z drugiej strony, zadna gra komputerowa mnie nigdy tak nie pochloneal jak battl, i pewnie juz nigdy sie tak nie stanie... cos w tym battlu musi byc :) :)
Mysle ze to na zasadzie
jak nie wskarzesz korporacji bledu, nie wytkniesz podczas prestiżowego turnieju organizowanego przez nich
to pewnie faq wyszedłby... o ile by wyszedł

Wszystko przez Barbarosse :lol2:

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

To do Warhammera i Polhammera dojdzie Żalhammer jak te uściślenia przejdą :) Ale może to i sposób jakiś jest. Rozje*** całkiem i trzeba będzie zacząć od początku, na spokojnie.

A na Wielkim Draconie spodziewajcie się na teście pytań w stylu:

W jakim kraju magiczny łuk strzela zwykłymi strzałami, zwykły łuk magicznymi, gramy w turze przeciwnika, broń inaczej strzela na s&s niż w shooting phase, można robić s&s bez broni i nie widząc wroga, magiczne strzały nie są strzałami i więcej takich?
a) Kazachstan
b) Kanada
c) Kambodża
d) nie wiem co oni wtedy palili ale też to chce.

ps. A tak na serio to myśle że jak Alesio już wiedział że jest na wylocie z firmy to zrobił numer jak Bruce Allmighty w jednym filmie -> "yes to all", a co mi tam :)
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Banshee strzela do walki i jakos nikt nie krzyczal ze to zalhammer .... I ciekawe w jakim kraju to...

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

A jeszcze pozwole sobie zaspamić:

Jak kto ogląda MS w Snookera to może był świadkiem następującej sytuacji. Chinol (Ding Junhui) nie wbił czarnej, która została przy kieszeni, a prowadził 5 punktami. Tą bile wbiłby nawet Stevie Wonder więc Chińczyk partie poddał wykładając na stół garść czerwonych. Regulamin nie pozwala poddać partii w sytuacji w której zawonik nie potrzebuje snookera. Zasada została wprowadzona po to żeby zawodnik któremu już się nie chce w danej partii odrabiać straty nie mogł olać sprawy tylko musiał walczyć (czyli zasada na potrzeby innej sytuacji niż miała akurat miejsce).

A teraz puenta. Komentator mówi tak:

"To jest niezgodne z zasadami czytanymi dosłownie, ale jak najbardziej zgodne z duchem gry"


Pamiętam że powiedziałem głośno do Bladeweavera z którym akurat piłem, to znaczy oglądałem: "wbijaj na forum eurosportu i zapytaj czy ten komentator nie chciałby nam posędziować na GT".

W obliczu zbliżającego się kataklizmu życzę sobie i wam wszystkim takiego podejścia :)
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

czytam ten temat i stwierdzam jedną rzecz, żal mi was chłopaki :!:


Szanowny Kołku czy ty dążysz znów do zainicjowania flama ?

G.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nie popłacz się z tego powodu, Kołek.

Niestety FAQ jest, trzeba się nauczyć zmian i zacząć je sotosować

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

o to właśnie mi chodziło, ja jestem zwolennikiem tego faqa i nie rozumiem ludzi którzy ciągle się żalą, (wydaje mi się mój drogi że ludzie ci mają do tego prawo .... jeśli np kupuje chleb który okazuje się spleśniały to też będę się żalił i musisz to zrozumieć ... jako klienci mamy prawo do niezadowolenia z usługi )sory to gra GW oni ustalają zasady a jeżeli takie jest ich stanowisko to tylko można się przystosować.
nie popłacz się z tego powodu, Kołek.
spoko, ja jestem dużym chłopczykiem i sobie poradzę :wink: :lol2:


G.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Kołek pisze:czytam ten temat i stwierdzam jedną rzecz, żal mi was chłopaki :!:
wyjatkowo bezsensowny post
jak mawiaja: jak nie masz nic sesnownego do powiedzenia to nic nie mow :roll:

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

w zasadzie zostało powiedziane juzchyba wszystko na ten temat i temat można już zamknąć bo teraz tylko jest spam i niezadowolenie/radosc graczy...
teraz poprostu osoby odpowiedzialny za usciślenia itp. mogą jedynie podjąć decyzję odnośnie tego FAQ...niewiem można uznać Kanadę za upośledzoną umysłowo....a ten FAQ za wypadek przy pracy albo trzeba go uszanować...wóz albo przewóz bo niestety niemożna(chyba) grać według połowy czy jakiejś częsco tego FAQ a szkoda...

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

wam się już wszystkim pomieszało LS nie jest od kwestionowania faq'ów tylko od uściślania rzeczy nie wyjaśnionych przez GW i nie jest to już tylko kanadyjski faq bo został zamieszczony również na angielskiej stronie GW.

pozdrawiam wszystkich myślących

wyjatkowo bezsensowny post
jak mawiaja: jak nie masz nic sesnownego do powiedzenia to nic nie mow Rolling Eyes
to po co się odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia :?: :roll:

Tu chciał bym usilnie prosić o powstrzymanie się od komentarzy kogo ci żal oraz od narzucania nam jedynej i słusznej zasady wiecznego zadowolenia z poczynań GW.....

Gogol

ODPOWIEDZ