Bibliothecarius. Pars quinta. 10 V 2008, Gliwice 2 x 1225

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

:(

Tyle powiem...

"Panie Boże, wiem, że nie jestem dobrym człowiekiem, ale wysłuchaj mej prośby i spraw, żeby projekt o którym pisze Ryu zrobił się sam." [-o<

Szkoda. Nam z kolei będzie brakowało kości, charakterystycznego "No proszę Cię" i obszernej fotorelacji po turnieju. :(

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

KrzysiekW pisze: "Panie Boże, wiem, że nie jestem dobrym człowiekiem, ale wysłuchaj mej prośby i spraw, żeby projekt o którym pisze Ryu zrobił się sam." [-o<
Przychylę się do prośby i poproszę jeszcze, żeby ktoś pojechał jeszcze do Kędzierzyna na inwentaryzację.... Teraz to już nawet na 1h nie wpadnę :/ Ech.... Rano Kędzierzyn, popołudniu projekt...

KrzysiekW pisze:charakterystycznego "No proszę Cię"
:lol2:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

ja niestety pewnie sie nie pojawie ( chyba ze szpitala dostane przepustke) ale fell zagra za nas :wink: :wink: miłej zabawy
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

A Ty coś narobił?..


Porządkuję listę zgłoszeń - list full. Jak wszyscy dopiszą, to będzie 3 raz jak zapełnilismy (MY - gracze i organizatory :)) wszystkie miejsca w Gliwicach. Proszę mnie nie zawieść. :)

Jeszcze kilka technicznych uwag porządkowych - jutro je swoim zwyczajem powtórzę. :)
1) Biblioteka jest czynna do 14 normalnie, więc musimy zostawić dostęp do kontuaru (i generalnie mieć na uwadze tych co przychodzą po ksionszki.)
2) Kolegę (czy tez kolegów) co miał chytry plan przechować sobie tosty i kanapki z poprzedniego na tego Bibliothecariusa za ksiązkami muszę rozczarować. Złowroga pani Irenka wytropiła jego zapas żywności na regale. Ponoć pomógł jej zapach... Pomysł dobry, założenie, że pozostawiona żywność będzie wzbogacona o grzyby jak najbardziej słuszne, ale jednak apeluję o stawianie napojów i jedzenia na stołach. Jak nam ktoś zaleje stól to trudno, odmalujemy. Jak to samo przydarzy się książkom, to żona będzie niepocieszona. A jak moja kochana żona, co mi kupuje figsy, jest smutna, to ja robię się zły. :evil:
3) Na wniosek zlożony po ostatnim Biblio przez Ice-T przed Biblioteką zainstalujemy worek na puszki, butelki itp. oraz coś na kiepy. Thank you for your cooperation. :)

EIDT: A tera pytanie: kto mi opisze "zasady talerzyka"? ;)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

prawie na 100% bede jutro bo przepustkę dostałem :lol2: :lol2:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Na szybko podaję TOP3, na tradycyjnie szerszą relację (zdjecia itp., zdjec jest koło setki ) i pełne wyniki czas przyjdzie. Dziś odpoczywam. :)

1. Filip "Cosmo" Górecki
2. Kamil "miniKosmo" Guzy & Jakub "TruePunk" Stefaniak
3. Maciej Kawończyk

Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za przyjazd i zabawę, jak coś było nie tak ze strony orgów to przepraszam.

Kolejny Bibliothecarius, siódmy, - 2 sierpnia.
W międzyczasie klub Schwarze Pferd zaprasza na turniej do Knurowa - Szczygłowic, dnia 7 czerwca. Po sześciu udanych parówkach podejmujemy walkę z singlem - na 2250 pkt. Szczegóły niedługo. Stay tuned!
Pozdrawiamy,
B&K

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

No własnie o jednych podziekowaniach wczoraj zapomnielismy :PP wielkie dzieki Krzysiowi za to ze sie tam nami opiekowal itd itd :PP nie bede tu za duzo wymienial bo sie jeszcze wzruszy i poplacze :PP ale i tak dzieki wszystkim za mila zabawe i do zobaczenia nastepnym razem :D :D
PS. Krzysiu czekam na zdjecia jak zawsze :PP

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Chciałem podziękować wszystkim w imieniu całej ekipy z Opola za jak zwykle świetny turniej, dobre jedzenie, i uczciwą pomoc sędziowską - dziękuję też wszystkim graczom, z którym miałem przyjemność grania i te emocje w bitwie z Kosmem i TruePunkiem. No i dzięki za kanapkę chłopaki :P

EDIT:
Na życzenie zmieniłem :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, o 21:47 przez Toni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Kosmem! I skończcie z tym mini :P Emocje emocjami, Trupunk miał zły dzień, to w ogóle zły człowiek jest, on zawsze chce dobrze a potem wychodzi źle! Co do kanapek to i tak musialem na nastepny dzien dwie wyrzucic bo nie zjadłem :P

Dzięki wszystkim za turniej!

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Mnie jednak nie było ale jak bym się pojawił to Cosmo z 1st miejscem musiał by się pożegnać.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

1. Filip "Cosmo" Górecki Skaven ZKF Zabrze singlowo 59/10
2. Kamil "Kosmo" Guzy, Orcs and Goblins, Vendetta, Jastrzębie Zdrój / Kuba "TruPank" Stefaniak, Tomb Kings, Vendetta, Będzin 54/7
3. Maciej Kawończyk Warszawa "Kult" WE 52/1
4. Łukasz Okoński (WE) / Tomasz Zuwała VC 52/7
5. Piotr Rudy / Jan "Suchy" Suchecki Bretonia 49/4
6. Jerzy "Jerry" Michałek Skaven/ Bartłomiej Oskędra chaos 48/6
7. Łukasz Dudzic WE / Darek Mastrowski Skaven 47/8
8. Tomasz Chrzępka Lizaki / Tomasz Leszko DL Klub - Schwarze Pferd 41/5
9. Damian "Felek" Vampire & Empire Gliwice 40/7
10. Marcin "Ice-T" Grzegorzek HE / Maciek Grzegorzek Bretonia 38/8
11. Marta Wacowska, Gliwice, Wood Elves / Grzesiek Tomaszewski, Gliwice, Bretonnia Errantry War 36/7
12. Tomasz Szczucki (Imperium) / Maciej Janosz (VC) 35/2
13. Dawid Szrejna/ Maciej "Młody" Radzki 35/5
14. Konrad „Kojot” Trojanowski / Kuba Jasif Dutka Lizardmen Vendetta-8B Bielsko Biała 34/5
15. Paweł 'Valten" Delekta / Piotr 'Elf' Delekta Elves, 8bila Bielsko-Biała 34/7
16. Aleksandar "Toni" Milićević, Empire, War Academy, Opole / Paweł "Profi" Botor, Skaven, War Academy, Opole 33/4
17. Bartosz Daciuk Tomb Kings / Maria-Magdalena* "Maja" Włodarz - Dark Elves 33/6
18. Jędrzej Mrugała Dwarfs Opole / Tomasz "Czys" Hałon High Elves Opole 32/6
19. Robert Robak Malczyk WE singlowo 31/5
20. Sebastian Łach (WE) / Łukasz "Kroak" Golonka (Lizardmen) 30/2
21. Adam Dudzic Szybki Szpil Tychy / Przemek Kulpinski Breta Szybki Szpil Tychy 30/6
22. Przemysław Zieliński / Andrzej Bąk HE 29/5
23. Paweł Róg, Opole singlowo High elfes i Orcs & Goblins 25/1
24. Grzegorz Kowol HE / Marcin Wojcieszek Lizardmen 22/8
25. Maciek Rusztyn Orcs & Goblins Bielsko-Biała singlowo 21/3
26. Dominik "Domin" Łach* (TK) / Mikołaj "Miko" Wilczyński Ogry 19/5
27. Maciek Janik OnG / Zbyszek Wilczyński DE 18/5
28. Przemek Rymer HE Katowice / Jakub Skrzymowski O&G 14/5

Lista uzupełniona o punkty. :)
To trzeci nasz turniej lokalny który przekroczył próg 50 graczy.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2008, o 15:49 przez KrzysiekW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

KrzysiekW pisze: 9. Damian "Felek" Vampire & Empire Gliwice
Błąd powinno być :
Damian "Felek" Vampire & Michał "pawlak" Pawlarczyk Empire Gliwice
ja byłem z nim duchem :wink: nie poto dawałem mu 10 na swoją cześć wpisowego i swoje fixy i dzwoniłem do 30 mienut rzeby być nie docenionym i nie dostać punktów do ligi (co jest najwazniejsze) Krzysiu chyba da się to skorygować na wieczny duet biblioteki
Pawlak&Felek 8) :lol2:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Przykro mi - nie da się.
Ja wiem, że byłeś duchem, przeżywaleś, może szły ostre smsy ;), ale fizycznie Cię tam nie było. Wiem, ze z przyczyn mało zależnych od Ciebie.
Ale nie chcę, zebym ja i mój turniej stali się bohaterami takiego tematu. Do tej pory nie było czegoś takiego, to i dalej nie będzie.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Oczywiście :wink:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

hej Krzysiu kiedy beda zdjecia ?? :D

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dzis, najpóźniej jutro. Nie miałem kiedy "do porządku" zrobić takiego oficjalnego posta. :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oficjalnie piąty (nieoficjalnie szósty) Bibliothecarius zakończony, zdązył upłynąć ponad tydzień, czas na kilka oficjalnych słów organizatora.
Przede wszystkim dziękuję:
- mojej żonie Basi za przyjęcie i nakarmienie nas po raz kolejny, a takze całej załodze Biblioteki, za "znoszenie" nas.
- wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w organizacji tego turnieju (tak, dotyczy to również rad na forum! :) ) oraz sponsorom,
- współsędziemu Adamowi, za poświęcnie się po raz kolejny. Dzięki temu mamy dwóch niegrających sędziów i pełną obsadę organizatorską.
- wszystkim graczom, widzom, graczom "z doskoku" i każdemu kto do nas zajrzał. To również Wasza zasługa, ze te turnieje są jakie są.
- osobiste podziękowania z mojej strony dla Felka, za zaangażowanie w pomoc po turnieju.
Jeśli kogoś tu nie wymieniłem, a powinienem, to przepraszam - i również dziękuję!
Bardzo dziękujemy z Basią za wszystkie ciepłe słowa, jakie mamy przyjemność czytać. To naprawdę działa mobilizująco.
Zdjęcie grupowe (kliknij, by zobaczyć w pełnym rozmiarze). Zrobiliśmy je po ogłoszeniu wyników, jak już niestety ekipy z Bielska i Opola musiały lecieć na pociąg.
Obrazek

Ponownie mieliśmy ponad 50 uczestników. 28 teamów wypełniło salę i korytarz i toczyło zacięte bitwy. Dopisała większość zgłoszonych osób (przy okazji dziękuję za poważne podejście tym, którzy dali znać że jednak nie dadzą rady przyjechać. I mam nadzieję, że następnym razem im się uda :) ).
Za miejsca 1 - 3 tradycyjnie przyznano dyplomy, a wśród uczestników rozlosowano nagrody: bony z oferty sklepu Imperator FF (100, 80 i 70 zł). Ponadto, w formie niespodzianki dla graczy zorganizowaliśmy skromną loterię fantową, gdzie nagrodą oprócz jakże pożywnych batoników był m.in. zestaw jubileuszowych, srebrnych kostek na 25 lecie WFB.

Oficjalne wyniki (po weryfikacji, w układzie punkty ogółem / w tym hobbystyka, przygotowanie i ew. ujemne):
1. Filip "Cosmo" Górecki Skaven ZKF Zabrze singlowo 59/10
2. Kamil "Kosmo" Guzy, Orcs and Goblins, Vendetta, Jastrzębie Zdrój / Kuba "TruPank" Stefaniak, Tomb Kings, Vendetta, Będzin 54/7
3. Maciej Kawończyk Warszawa "Kult" WE 52/1
4. Łukasz Okoński (WE) / Tomasz Zuwała VC 52/7
5. Piotr Rudy / Jan "Suchy" Suchecki Bretonia 49/4
6. Jerzy "Jerry" Michałek Skaven/ Bartłomiej Oskędra chaos 48/6
7. Łukasz Dudzic WE / Darek Mastrowski Skaven 47/8
8. Tomasz Chrzępka Lizaki / Tomasz Leszko DL Klub - Schwarze Pferd 41/5
9. Damian "Felek" Vampire & Empire Gliwice 40/7
10. Marcin "Ice-T" Grzegorzek HE / Maciek Grzegorzek Bretonia 38/8
11. Marta Wacowska, Gliwice, Wood Elves / Grzesiek Tomaszewski, Gliwice, Bretonnia Errantry War 36/7
12. Tomasz Szczucki (Imperium) / Maciej Janosz (VC) 35/2
13. Dawid Szrejna/ Maciej "Młody" Radzki 35/5
14. Konrad „Kojot” Trojanowski / Kuba Jasif Dutka Lizardmen Vendetta-8B Bielsko Biała 34/5
15. Paweł 'Valten" Delekta / Piotr 'Elf' Delekta Elves, 8bila Bielsko-Biała 34/7
16. Aleksandar "Toni" Milićević, Empire, War Academy, Opole / Paweł "Profi" Botor, Skaven, War Academy, Opole 33/4
17. Bartosz Daciuk Tomb Kings / Maria-Magdalena* "Maja" Włodarz - Dark Elves 33/6
18. Jędrzej Mrugała Dwarfs Opole / Tomasz "Czys" Hałon High Elves Opole 32/6
19. Robert Robak Malczyk WE singlowo 31/5
20. Sebastian Łach (WE) / Łukasz "Kroak" Golonka (Lizardmen) 30/2
21. Adam Dudzic Szybki Szpil Tychy / Przemek Kulpinski Breta Szybki Szpil Tychy 30/6
22. Przemysław Zieliński / Andrzej Bąk HE 29/5
23. Paweł Róg, Opole singlowo High elfes i Orcs & Goblins 25/1
24. Grzegorz Kowol HE / Marcin Wojcieszek Lizardmen 22/8
25. Maciek Rusztyn Orcs & Goblins Bielsko-Biała singlowo 21/3
26. Dominik "Domin" Łach* (TK) / Mikołaj "Miko" Wilczyński Ogry 19/5
27. Maciek Janik OnG / Zbyszek Wilczyński DE 18/5
28. Przemek Rymer HE Katowice / Jakub Skrzymowski O&G 14/5
Wręczenie dyplomów zwycięzcom:
I miejsce (i ta gra emocji na twarzach)
Obrazek
II miejsce
Obrazek
III miejsce
Obrazek

Trofea:
Obrazek

Kilka fotek z samego turnieju:
Obrazek
Ognia!

Obrazek
"All along the watchtower."

Obrazek
"Jazda po lewej, balistę odwróć! Salwą-ładuj!"

Obrazek
"Piersią własną i łukiem zasłoniwszy Colę, wyginęli wnet od szarży do jednego."

Obrazek

Obrazek
Wygląda jakby RBT mieszały bełtami w kotłujących się pegazach. ;)

Obrazek
"Crazy sacrifice in the name of Gork&Mork."

Obrazek
Cosmo sayz "Watch that, I'll eat them ogrez soon."

Obrazek
Rattack!

Obrazek
Gigson jakby kombinował, kim tu dziś rzucić.

Obrazek
Spokój i opanowanie w finałowej bitwie.

Obrazek
Pizza przyszła (nie złapałem momentu, jak pan, mocno już spóźniony, prawie dostał fear-ountnumber. :)

Obrazek
Oczekiwanie na to, do kogo dziś uśmiechnie się los...

Obrazek
... i radość z wylosowanej nagrody.

Ocena hobbystyczna się dokonuje:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Tradycyjnie ugościliśmy uczestników m.in. tostami.

Obrazek
Ci, którym to nie wystarczało, radzili sobie na własną rękę.

Więcej zdjęć do pobrania tutaj.
Ogromna prośba - jeśli ktoś robił zdjęcia, to proszę o przesłanie! ( schwarze.pferd@gmail.com )

Już dziś zapraszamy na organizowanego przez nas singla (7 czerwca, Knurów, 2250 pkt, szczegóły wkrótce) oraz kolejnego Bibliothecariusa - 2 sierpnia 2008. Ponieważ będzie to właściwie siódmy już "Bibliothecarius", będzie on nosił nazwę "Pars septima". Wszelkie głosy, że pominęliśmy nazwę "Pars sexta" z przyczyny jakoby źle wyglądało to na plakatach, są kalumniami wyssanymi z palca i nie mają pokrycia w rzeczywistości. Ponieważ przypada wtedy rocznica bitwy pod Kannami, limit punktów na sojusz (lub singlowa armię, jeśli kto woli) będzie wynosił 2241 pkt (jest tak też w trosce o rozegranie pełnych 6 rund, w miarę możliwości...). Sposób dzielenia punktów między armie jeszcze podamy. Postaramy się też nawiązać do pochodzącego z tej własnie II wojny punickiej hasła "Hannibal ante portas!". Dość luźno...
Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i ... zapraszam na nasze turnieje.
Krzysiek


EDIT: Uprzedzając ew. pytania, to:
Tak, obrobione wyniki poszły dziś (23 maja) o 11:39, na adres podany w pliku "jak zgłaszać wyniki".

:)

ODPOWIEDZ