Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Hero_Lord pisze:według mnie możesz:
Fejka
BSB
Damsel
Damsel
tak ajk piszesz...

fajka 2sloty
bsb - 1
2 x damsel - 2
razem - 5...

co do gralowcow, to owszem, zajmuja slot...ale nie zajmuja ograniczenia 0-1... wiec mozesz przy fey wystawic 2 oddzialy grali ;]

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dziękuję Gobo, cenna rada dla mnie, tylko podaj mi źródło bo kolega bretoniec miał przeciwko mnie obrońców fejki i jeszcze dwa trebusze w niedawnej bitwie (format 2536, tylko w Bielsku się tak gra :P ) a argument "nie bo nie" nie jest zbyt konstruktywny ani przekonujący.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

uuu... moj blad...i blad w ArmyBuilderze... jednak oni maja opis, ze sa wystawiani poza army listem...i dodatkowo nie sa wliczani w 0-1... to zaczyna byc ciekawe...2x grale i jeszcze treba ;]

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Aha, wspaniale, moje biedne Imperium, mając przed sobą bretkę i tak czuję się jakby mnie miał walec drogowy przejechac a tu jeszcze takie buty... W każdym razie dziękuję za odpowiedź Gobo :-)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

e tam..nie amrtw sie...spec bohaterow nie wystawia sie zawsze...szczegolnie an turniejach...chyba ze u was jakas inna zasada panuje ;)

Awatar użytkownika
Luuuczek
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Luuuczek »

Kiedy mój oddział gonił uciekający regiment zniszczył go ( wiecej cali na gonienie od przeciwnika ) i wpadł na nastepny regiment przeciwnika co traktuje sie jako szarże.

Kiedy wykonuje sie walke HTH ? w chwili szarży ?
Czy w nastepnej turze ?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Zależy, jeśli regiment w który wpadłeś jest już wcześniej związany walką, której jeszcze w tej turze nie rozegrałeś, lanca rycerzy wpadająca w ten regiment może walczyc jeszcze raz. Jeśli ten oddział nie jest w walce, to szarża jest rozgrywana w następnej turze z zachowaniem wszelkich zasad normalnej szarży.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a jesli wpadam w oddzial z fearem z over runa...jak to sie liczy? ...musze zdac test LD, czy nie? ...bo teog akurat nie pamietam ;/ ...niby like as normal charge...ale czy zdaje sie testy LD?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3159
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie, w takim wypadku nie jest wymagany test liderki, według podręcznika żołnierze są na tyle rozchoceni zwycięstwem że dzięki overrunowi pomiają ewntualne testy przy szarży na coś strasznego ;-) (mały podręcznik, tabela str. 45)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

dzieki wielkie... zawsze tak gralem...ale mialem dylemat... teraz juz doczytalem ;] jednak rule booka trzeba sobie co jakis czas przekartkowac ;]

Awatar użytkownika
Luuuczek
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Luuuczek »

czy za 2 rycerzy w ostatnim szeregu mam +1 CR za rank czy nie ?
koniecznie musi byc 3 ?

Biesiad
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Biesiad »

Jezeli na poczatku combatu miales ich 3 a pod koniec 2,to dostajesz +1CR.
Jesli miales ich 2 na poczatku combatu, to nie dostajesz bo to nie pelny szereg.
Bretonnian codex str40 forming the lance & RB str6 forming up a unit.

Awatar użytkownika
Luuuczek
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Luuuczek »

Czy VoH ( Killing Blow ) działa na przeciwnika tylko z adnotacją ,,Large Target"

Czy może na jakąś konkretną wielkość podstawki. ?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

adnotacja
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Luuuczek
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Luuuczek »

Czy Damselka stojąca w środku regimentu jazdy może rzucać czary wymagające LOS'a ? Czy rycerze jej zasłaniają ?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

nie moze... niestety...jak ma czary z LOS to musi stac w 1-szym szeregu..

Awatar użytkownika
Luuuczek
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Luuuczek »

Czy jesli Pegazy na drodze swojej ucieczki maja las to sie o niego zabijają ?
Bo z tego co mi wytłumaczono uciekają lecąc i jesli wpadną na las to sie o niego zabiją.

Co za nędza ;/

Biesiad
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Biesiad »

Nie jest mozliwe aby jednostka typu pegazy,czyli kawaleria w skirmiszu lub jaka kolwiek inna kawaleria,piechota wpadajac do lasu zabija sie o niego.
Nic takego sie dzieje,przelatuja nad nim albo jezeli maja za malo ruch(lotu)to wchodza do lasu uzywajac odpowiednio zredukownych statystych ruchu.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli latająca jednostka ucieka ruchem lotu i kończy swój ruch na lesie lub impasible terrain, jest automatycznie niszczona. Dział Lot

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

tak...w ucieczce zawsze sie lata i zabija o lasy, a w gonieniu mzoesz wybrac czy biegniesz czy lecisz...i jak lecisz i wpadniesz w las to zatrzymujesz sie an jego krawedzi ;)

ODPOWIEDZ