Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

panowie - potrzebuję szybkie wsparcie - jaką siłę jednostki ma warhund?
Obrazek

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

US 2

Demestenes
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Demestenes »

Kombinowałem ostatnio z wstawieniem bohatera na dziku do jednostki piechoty. Na pierwszy rzut oka wygląda na ciekawą opcję, ale nadal istnieje kilka pytań, na które nie mogę znależc odpowiedzi w podręczniku.

1) Jak fizycznie wygląda dołączanie bohatera na dziku do jednostki (tzn staje obok jednostki, stykając się z nią, czy raczej mogę go umieścic w środku regimentu) ?

2) Jak działa zasana rank w przypadku postaci zajmującej dwa pierwsze szeregi w porównaniu do piechoty (liczy się jako 1 pełen rank 5 i 4 w drugim ranku, czy jako dwa po 5) ?

3) Czy jeżeli bohater jest na dziku w jednostce piechoty, to działają zasady "look out sir" i niemożliwości strzelania do bohatera w rankowej piechocie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

1. Mozesz wstawic bohatera swobodnie gdzie chcesz, w jakiejkolwiek kolumnie, byle tylko byl na froncie jednostki. W przypadku takich jednostek jak Trolle np. uwazam, ze mozesz dostawic bohatera swobodnie z boku lub wewnatrz pomiedzy Trollami.

2. bohater taki zajmuje 2 miejsca (czyli tak jakbys mial dodatkowego kolesia piechoty - jeden z powodow, dla ktorego warto dawac goscia na mouncie)

3. Tak wszystkie te zasady dzialaja.

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

1. Możesz tez wstawić bohatera do tylnego szeregu ale wtedy oddział nie bierze jego Ld, nie działa BsB itp :wink:

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Nie wiem czy heros nie musi byc czasem ciagle w przedniej rance. Wydej mi sie, ze musi. Wyjatkiem od tego sa przypadki takie jak:
- odmowa challange'u
- brak miejsca w przedniej rance (z powodu innych herosow, championow, sztandarowych itp.)
- Skavanscy herosi

Glowy jednak sobie obciac nie dam, bo wprost rzeczywiscie nie jest to napisane - na pewno nie moze uciec od walki.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jezeli jest taka mozliwosc to heros jest z automatu posylany do pierwszego szeregu

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

a jezeli jest bohater na dziku w regimencie orków ze speerami to czy gościu stojący za dzikiem wali ze speera?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

oczopek pisze:a jezeli jest bohater na dziku w regimencie orków ze speerami to czy gościu stojący za dzikiem wali ze speera?
Przecież dzik zajmuje miejsce Orka z drugiego szeregu, więc nie ma takiej opcji, przecież nie będzie w zamian atakował Ork z trzeciego szeregu. Ten atak przepada.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Pytanko:
1a. Czy Goblinskii szaman w chariocie, posiadajacy Tricksy Trinket neguje Warda wszystkim modelom, ktore stykaja sie z podstawka rydwanu (czyli czy liczy sie jako cala podstawka 50x100mm)?
1b. Czy mierzac zasieg czaru rzucony przez tego szamana mierzymy od dowolnego miejsca podstawki rydwanu, czy od samego szamana?
1c. Jezeli model ten oberwie od cannona to zgarnia zarowno rydwan i szaman, czy jest to losowane - czyli jeden albo drugi, czy tez moze rydwan zgarnia zawsze, a szaman tylko jezeli kula doleci na tyle daleko by go doknela?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

1a. tak
1b. od rydwanu
1c. nie jestem pewien ale chyba rzucasz d6 i 1-5chariot 6-character

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

1c - przepraszam za pochopne zadanie tego pytania - przyznaje sie do lenistwa i nie sprawdzilem rulebooka - tak jak mowi piotr3k - obrywa albo rydwan, albo heros, analogicznie jest zreszta w przypadku ridden monstera.

Na mysl przyszla mi za to inna kwestia:
Ile pkt do CR dostajemy kiedy wyrzucimy Killing Blow, badz np. zdejmniemy caly chariot jednym trafionym uderzeniem z sila 7 lub wyzej? Generalnie - ile pkt dostajemy kiedy jednym zranieniem zabijamy model - nie mowie to o D3/D6 woundach, a wlasnie 'killing blow' i sila 7 przeciw chariotowi?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

KB=tyle ile mial aktualnie ran dany model
S7-tyle na ilu ranach byl ten rydwan

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

Crimsoner pisze:obrywa albo rydwan, albo heros, analogicznie jest zreszta w przypadku ridden monstera.
no nie do końca - w przypadku monstera trafiasz bosa na 5+, w przypadku chariota na 6+ :)
Obrazek

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

mam pytanie co do talizmanu za 5 pkt (po polsku obroża zorgi) co autor ma na mysli mówiąc "wierzchowce, potwory (dosiadane lub nie)i stworzenia zaprzężone do rydwanów" czy zalicza sie do nich
gigant, treeman, rózne potwory chaosu, trol?? czy po prostu wszystko od podstawki większej niz ork?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

gigant/treemen/skorpion/shagoth
smoki
mantikory czy inne gryfowyverny

czyli monsters(po wyjsciu AB do demonow powinny na to sie lapac takze GD)

do tego wszelkiej masci mounty i zwierzaczki od rydwanow

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

no gigant akurat nie, bo nie rzuca na trafienie
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

jak to nie? pewnie, że tak... co mają do tego rzuty na trafienie?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Gigson nie atakuje w normalny sposób, ma swoje specjalne ataki w których nie korzysta z WS

Jego WS jest używany tylko do określania jak dobrze go trafiasz

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

a sa akurat albionskie giganty napedzane przez druida ktore mialy swoje ataki
rzeczywiscie gigant uzywa tylko swojej tabelki-collar na niego nie dziala;
rozpedzilem sie ciutke :oops:

ODPOWIEDZ