FAQed by GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Rozumiem że jak się tworzy Tzaangory, to produkują one później power dice do poola? :D

No i pink horrorów można natworzy, dzięki czemu stworzyć sobie maga :P

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Moonstone - super.

FAQ do VC - dobry, Pasiak wisi mi 100 zł. Żadnych horrorów nie zauważyłem, większość dokładnie tak, jak my kminiliśmy.

Jeszcze tylko zmienią 50% za steam tanka i uznam, że GW wyszło na prostą w kwestii customer supportu i FAQów. Chociaż mogli beastherdom dać ten %^$^ rank bonus, skoro już babrali w FAQach.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

FAQ do VC, dobry, istotnie.

Tylko jak pisał Bless można przyczepić się do Dread Knighta, ale przegięli z hełmem. Jeżeli dobrze rozumuję, to na początku rozgrywamy walkę i potem można dać WS inemu oddziałowi w tej samej turze? ;O Ain't it?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Barbarossa pisze:...
wiem wiem... ;)

ale Dread Knighta wygralem ja :P

szkoda ze sie nie zalozylem z Toba o s&s drzewca 8)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Eee, luz. Przewidywania co do GW zawsze są ryzykowne. Szczerze powiem, że o S&S treemana bym się założył - dla mnie było jasne, że to "special attack made in the shooting phase" a nie strzelanie z missile weapona.

Serio - po poprawce moonstone'a jedyne, co mnie jeszcze boli, to stank, reszta jest w zasadzie sensowna w kluczowych kwestiach, choć momentami niespójna w drobiazgach.

No to czekamy na FAQ do Demonów i do RB.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

A ja mam pytanie do erraty VC. Jest tam, że jak Vamp z Carstein Ring spada z mounta, ten robi reakcję normalnie, po czym na koniec fazy sprawdza się, czy Vamp nie wstał.

A co jeśli mountowi wyjdzie, że pilnuje zwłok, których nie ma? Biedak biega za naszym Vampierem, czy też jak dupa stoi w miejscu i patrzy jak teraz swój podwójnie martwy pan biega gdzieś daleko? Nic dziwnego że ma Hate wtedy :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie moze sie ruszac. co z tego, ze wampir sie wskrzesil :P to jest jakis inny zupelnie podobny do wczesniejszego wampir ;)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Barbarossa pisze:Eee, luz. Przewidywania co do GW zawsze są ryzykowne.
Ale dużo się wyjaśniło. Od razu dowiedzieliśmy się, że mieliśmy rację z tym ld generała, o którym tyle było dyskusji. Na przykładzie Helm of Commandment jasno widać że charakterystka, którą oddziały biorą z vampira/generała nie jest modyfikowana przez to że sam oddział ma na sobie jakieś ujemne modyfikatory. Dopiero modyfikacja WS czy ld vampira/generała prowadzi do zmniejszenia "oddawanej" oddziałowi wartości charakterystyki. Znaczy to, że oddział który ma -3 do ld za przedmiot/czar/cokolwiek dalej ld używa generalskiego. :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a wlasnie co do helmu.... trzeba bedzie chyba uscislic walking deatha skoro tak a nie inaczej jest zfaqowany helm ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:a wlasnie co do helmu.... trzeba bedzie chyba uscislic walking deatha skoro tak a nie inaczej jest zfaqowany helm ;)
No i chyba takze magow z magic missile, prawda?
Obrazek

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

A nie można by jeszcze dorzucić czegoś takiego do uściśleń, w końcu takie pytanie pojawia się naprawde czesto:

Q: A co w sytuacji kiedy FAQ "rozwiązuje" problem który można załatwić z Rulebookiem w ręku? Albo "rozwiązanie" jest w sprzeczności z analogicznymi zasadami, zdrowym rozsądkiem i tradycją gry?
A: Wtedy FAQa należy zignorować, ponieważ jest on niczym więcej jak opublikowaną opinią pewnych osób, które jak wiemy nie przywiązują zbytniej wagi do całości i spójności zasad, i w przeciwieństwie do Rulebooka, Armybooków i errat nie stanowi tekstu żródłowego. W ogóle do FAQa powinno się zaglądać dopiero kiedy naprawde nie można problemu inaczej rozstrzygnąć, a rzucona dla świętego spokoju moneta stanie na kancie.

Plissss, to by strasznie ułatwiło nam wszystkim życie :D


ps. Czyli na przykład jak grają przeciwko sobie dwie osoby, dla których zrozumienie co to jest missile weapon jest wyzwaniem przerastającym ich mozliwości, podobnie jak przeczytanie że aby do czegoś strzelać trzeba to coś widzieć, to te osoby mogą robić sobie s&s treemenami. W ogóle mogą robić wszystko co tylko chcą bo pluszowe ściany chronią ich przez wszelkim złem tego świata.
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bless pisze:
Shino pisze:a wlasnie co do helmu.... trzeba bedzie chyba uscislic walking deatha skoro tak a nie inaczej jest zfaqowany helm ;)
No i chyba takze magow z magic missile, prawda?
nie. magowie maja "he or his unit is engaged "

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ales Ty dowcipny, Jason ! Haha.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Majowe FaQ do Bestii pisze:

Q; Does the Rune of the True Beast affect monstrous characters)i.e Treeman Ancients, Greater Daemons, Shaggoth Champions, etc.)?

A; NO , they are characters Note that this means that a Shaggoth is affected while a Shaggoth Champion isn,t A monstrous character is assumed to have the strength of mind and willpower to resist these sorts of things, while most other monsters are more mindless and instinctual in behaviour.
wiecej chyba bedzie tych a niemowielem a LL sie mylila :P

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

tak czytam i chyba będziecie musieli zmienić w uściśleniach do demonów te ogniste ataki z czarów.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kensiorek pisze:
Majowe FaQ do Bestii pisze:

Q; Does the Rune of the True Beast affect monstrous characters)i.e Treeman Ancients, Greater Daemons, Shaggoth Champions, etc.)?

A; NO , they are characters Note that this means that a Shaggoth is affected while a Shaggoth Champion isn,t A monstrous character is assumed to have the strength of mind and willpower to resist these sorts of things, while most other monsters are more mindless and instinctual in behaviour.
wiecej chyba bedzie tych a niemowielem a LL sie mylila :P
zobaczy sie... za 2 i pol miesiaca faq do demonow.. wytrzymasz ten czas...

jeszcze sprawa pewnie do uscislenia. czy latajacy wampir na najtmarze moze dolaczac do oddzialow...

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Shino pisze:
Kensiorek pisze:
Majowe FaQ do Bestii pisze:

Q; Does the Rune of the True Beast affect monstrous characters)i.e Treeman Ancients, Greater Daemons, Shaggoth Champions, etc.)?

A; NO , they are characters Note that this means that a Shaggoth is affected while a Shaggoth Champion isn,t A monstrous character is assumed to have the strength of mind and willpower to resist these sorts of things, while most other monsters are more mindless and instinctual in behaviour.
wiecej chyba bedzie tych a niemowielem a LL sie mylila :P
zobaczy sie... za 2 i pol miesiaca faq do demonow.. wytrzymasz ten czas...

jeszcze sprawa pewnie do uscislenia. czy latajacy wampir na najtmarze moze dolaczac do oddzialow...
dlaczego mnie nie dziwi ze do Shino rzeczowe argumenty nie przemawiaja . W innych Q odwoluja sie do NOWEJ ksiegi demonow a tutaj wprost pisza o GD ale jak zwykle ktos chce wiedziec lepiej.. :roll:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dlaczego mnie nie dziwi, ze kensiorek znowu zaczyna flejma

w tym Q odwoluja sie do specjalnej zasady rune of true beast. Nie ma ona nic do rzeczy z innymi przedmiotami... najpierw poczytaj sobie zasady zanim zaczniesz flejmic. POpatrz jak sa sfaqowane luki we i he... jak armour of damnation inne podobne przedmioty... itp.

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

Shino pisze:POpatrz jak sa sfaqowane luki we i he... jak armour of damnation inne podobne przedmioty... itp.
Rozumiem Shino, że to ku przestrodze? :)
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Jak dla mnie jasniej wyjasnic ze monstous characters to nie to samo co monsters wyjasnic nie mozna. Tego samego argumentu uzyl Szafa wczasie glosowania ale niezostal usluchany teraz w FaQ do besti pisza to samo .


Powoli dochodze do wniosku ze jesli Shino kiedys przyzna sie do bledu to glowa mu chyba odpadnie dlatego tak tego unika

ODPOWIEDZ