Pędzle, pędzelki, wykałaczki.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Jakim najlepiej pędzelkiem malowac by ładnie dociągac szczegóły, bo mi zawsze wychodzi lekko za to co chce pomalowac i potem musza poprawiac... a przedzelek cieki by sie przydał...

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Obrazek

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

bez przesady,zwykły magpol 00 wystarcza spokojnie do takiej skali figsów.chyba 5 zlotych kosztuje a jak sie zniszczy nie szkoda wyrzucic

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Tak, tylko magpol trzyma szpic 8 godzin, a te pędzle 8 miesięcy.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

A jak sie go dobrze traktuje to pewnie i dluzej :P
Wgl dzieki za linka, bo chodzilem kiedys po warszawskich sklepach i nie moglem tych pedzli dostac.

Z tanszego asortymentu polecam Van Gogh'i - moja jedyneczka maluje juz prawie od roku i trzyma sie swietnie.

Od magpoli to juz chyba wole wykalaczke ;)

Acha i nie kupujcie ludzie pedzli 00, chyba ze do smyrania sie po nosie. Dobraj jakosci jedynka mozna zrobic to samo co kazdym mniejszym numerkiem.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

:shock: HMM trochę te pędzle za drogie. Ja kupuję takie jakie potrzebuje od 6*0(nylonowe); 7*0(naturalny włos)niemieckiej firmy kolibri bądź innych(kosztuje w granicach 13-15zł i fason trzyma już 4 lata jak sie o niego dba.Większe pędzle oczywiście tez sa kosztują troche więcej jale nie aż tyle .Tej firmy tez są tj Kolinski i nie kosztują aż tyle. Rozumiem, że to cena za sztukę? Jest lekko przesadzona.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Ichigo
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Ichigo »

Z tymi pędzelkami w linku to troche drogo... A gdzieś taniej mozna kupic ?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Elgrond pisze:Ja kupuję takie jakie potrzebuje od 6*0(nylonowe); 7*0(naturalny włos)niemieckiej firmy kolibri bądź innych(kosztuje w granicach 13-15zł i fason trzyma już 4 lata jak sie o niego dba.
Obrazek
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Oszczędzanie na pędzlach to dziadostwo. Malujemy armie za setki, czy tysiące złociszy, a na najważniejsze narzędzie dziadujecie 30 złotych. Nie trzeba kupować od razu wszystkich. Ja mam tylko 1 i 0, 0 używam tylko do freehandów, więc można go sobie też odpuścić.

Ja używałem kiedyś pędzla GW, ale zmiana na W&N to ja przesiadka z malucha do ferrari, skill wzrasta o 10% przez samo to :P

ps. Rapta, to jest po prostu pierwszy lepszy sklep z google, nie sprawdzałem osobiście :P
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Fedek pisze:ps. Rapta, to jest po prostu pierwszy lepszy sklep z google, nie sprawdzałem osobiście :P
Pprostu nigdy mi nie przyszlo do glowy zeby to sprawdzic :-k :wink:

Ichogo, twoje figurki potrzebuja chocby bazowego cieniowania. Narazie nalozyles podstawewe kolory, ale to jest dopiero pocztek zabawy.


Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Słuchaj, pędzelki to nie markowe buty. Tu nie ma cudów, dostajesz to za co płacisz. Ten pędzelek który pokazujesz jest pewnie dobry, ale na jak długo? Pamiętaj, że malowanie figurek to podwójna katorga dla pędzelka. Po pierwsze powierzchnia nie jest gładka i strzępi, po drugie farba akrylowa to killer pędzelków.

To jakim pędzelkiem malujesz zależy od Ciebie. Na razie nie jesteś profesjonalnym malarzem, więc próbuj. Płacisz za komfort pracy. Ale jak zaczniesz malować lepiej i więcej, to polecam kupić te najlepsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

MuK pisze:Tak, tylko magpol trzyma szpic 8 godzin, a te pędzle 8 miesięcy.

Coś podobnego? Mój magpol 00 ma już 2 lata i szpic nietknięty!!!
A co do pędzli za 30zl to powiem jedno:DEBILIZM. Wole kupić 6 magpolów niż 1 badziewie!

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Wyrażasz opinię nie skalaną znajomością rzeczy.
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Arantir pisze:
MuK pisze:Tak, tylko magpol trzyma szpic 8 godzin, a te pędzle 8 miesięcy.

Coś podobnego? Mój magpol 00 ma już 2 lata i szpic nietknięty!!!
A co do pędzli za 30zl to powiem jedno:DEBILIZM. Wole kupić 6 magpolów niż 1 badziewie!
No to baw sie swoim pistoletem na wode a my postrzelamy z kalacha ;)

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Coś podobnego? Mój magpol 00 ma już 2 lata i szpic nietknięty!!!
A co do pędzli za 30zl to powiem jedno:DEBILIZM. Wole kupić 6 magpolów niż 1 badziewie!
Hahaha. To kupuj te magpole, nikt Ci nie broni. Ale wyniki mówią same za siebie :P

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

MuK pisze:
Coś podobnego? Mój magpol 00 ma już 2 lata i szpic nietknięty!!!
A co do pędzli za 30zl to powiem jedno:DEBILIZM. Wole kupić 6 magpolów niż 1 badziewie!
Hahaha. To kupuj te magpole, nikt Ci nie broni. Ale wyniki mówią same za siebie :P
Taki cwany jesteś?! No to pokaż jak malujesz, zobaczymy kto się będzie śmiał! :twisted:
EPIC FAIL + przenosiny na forum modelarskie z tymi pędzlami.

F.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Arantir pisze:
MuK pisze:
Coś podobnego? Mój magpol 00 ma już 2 lata i szpic nietknięty!!!
A co do pędzli za 30zl to powiem jedno:DEBILIZM. Wole kupić 6 magpolów niż 1 badziewie!
Hahaha. To kupuj te magpole, nikt Ci nie broni. Ale wyniki mówią same za siebie :P
Taki cwany jesteś?! No to pokaż jak malujesz, zobaczymy kto się będzie śmiał! :twisted:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Taki cwany jesteś?! No to pokaż jak malujesz, zobaczymy kto się będzie śmiał! Twisted Evil
:)

A teraz odejdź i nie grzesz więcej

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem , ze mlody(muk) to plewa 8)

Co do pedzli to polecam wam alternatywe dla drogich pedzli, czyli Kolibri i Kozlowski. Rotmarder lub czerwona kuna (jezeli nie jest to to samo) jest dobrym materialem na pedzel. Wiadomka jakoscia nie dorownaja tym z tzw. gornych pulek, ale na lep bija magpole ( swoja droga prawie jak agropol ;) )

ODPOWIEDZ