VC 1500

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

VC 1500

Post autor: Piotrax »

Mam grac tą rozpiską z imperium, ale cciałem żeby była raczej uniwersalna.

1xVampir (generał) 2 mlvl 190pk
dark acolyte, lord of dead, Flayed Hauberk, Cursed Book.

1xVamir 2 mlvl 195pk
dark acolyte, avatar of death ( hv armor, hw, shield), Helm of Commandment, Black Periapt.

1xWight King BSB 140pk
Sword of Kings, Enchanted Shield

22xSkeleton Warriors, fcg, War banner 221pk

22xSkeleton Warriors, fcg, Banner of Endless 221pk

20xGrave Guard, fcg, Banner of Barrows 315pk

5xDire Wolves 40pk

1xVargulf 175pk


6(7)PD, 4DD, modeli 73 punktów 1497

Co powiecie ? :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2008, o 22:34 przez Piotrax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Nie gram VC ale grałem przeciwko VC i wiem, że jedną z lepszych jednostek są BK, powinno być ich minimum 5. IMO za dużo szkieletów.Mógłbyś znaleźć jeszcze miejsce na ghule, ale na to już nie nalegam.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

niestety brak scrolli troche boli. ale pozatym bardzo fajna rozpa

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Dzięki za komentarze :)

Bk nie daje bo nie w tym głuwna siła armi tkwi, niby by można dac tych 5 żeby flankowali ale drogo troche :wink: Szkieli dużo zeby miec pełnego Cr za szeregi i zeby się łatwo nie przesuwało tych kloców. ghuli nie dam bo po prostu szkielety lbię (no i modeli nei mam :P)

No scrolle dam jak bede z kims innym grał, prepaita moze i na pewno cursed booka wymienie na scrolle. Tyle że już raz grałem z tym imprium i miał tylko jednego 1 lvl chyba maga. uznałem ze scroll zbedny :wink:

Jeszcze jakies rady? :)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Jak na imperium to zamiast warghulfa proponuje wraithy wstawić

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

BK są twardzi. wstawiasz do nich kinga bsb i biegającego wampira i w imperium niewiele jest oddziałów które Cię zatrzymają.
sam tak grałem też na 1,5k z empire i pogonili ze 2 klocki piechity z bsb i coś jeszcze. raczej się spłacili.
klocki szkieletów do 20. jak będziesz musiał to wskrzesisz.
zamiast varghulfa dałbym wraithy z banshee. robią sieczkę i zawsze mogą czołg przytrzymać.
i bkaruje mi klocka zombiaków.
ale co kto lubi :)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jest ok, mocna rozpa piechotna ale:

1.DS potrzebne
2.Fell Baty 3-4
3.Dire Wolves 2 oddziały

Popatrz na to tak, jakbyś miał już modele rozstawione, masz tylko 3 klocki i jednego monstra. Ty już skończyłeś się wystawiać a przeciwnik w połowie. Fasty/latacze biegają Ci na flankach, maszyny strzelcy nawalają w twoje oddziały, które stają się powoli mniej liczne ;) Ale jak tam chcesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

eh, wzrok już nie ten. nie zauwazyłem, ze nie ma tu batów i piesków. ja bez nich z domu nie wychodzę(aczkolwiek po tym jak odbiły się od działa imperialnego to już się nimi tak nie zachwycam).

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Ups :oops: Zapomniałem dopisac piesków. oczywiście jest piątka, lubię mieć takie przeszkadzajki :wink: Muszę poszukac chyba punktów na drugą piatkę, co myslicie? hym baty, dobry pomysł (z tym ze modeli nie mam :P ) z wraithami też bardzo dobry pomysł tyle że wydaje mi się to mniej uniwersalne troche, no i modeli znów nei mam... ( a tak wszyscy na nie psioczyli na poczatku, że to niby słabe, nieopłacalne itp.. hehe :) )

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

ale ludzie popróbowali i zauważyli, że są dobre :)
zawsze jakiś terror się przyda. a jak przeciwnik nie ma silnej magii to moga robić zamęt na polu bitwy.
drugie pieski się przydadzą.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Hym jak wyczaje gdzieś różne wzory to kupię :wink:

trochę zmodyfikowana rozpiska:

1xVampir (generał) 2 mlvl 190pk
dark acolyte, lord of dead, Flayed Hauberk, Dispel sroll.

1xVamir 2 mlvl 195pk
dark acolyte, avatar of death ( hv armor, hw, shield), Helm of Commandment, Black Periapt.

1xWight King BSB 140pk
Sword of Kings, Enchanted Shield

19xSkeleton Warriors, fcg, War banner 221pk

19xSkeleton Warriors, fcg, Banner of Endless 221pk

20xGrave Guard, fcg, Banner of Barrows 315pk

5xDire Wolves 40pk

5xDire Wolves 40pk

1xVargulf 175pk


6(7)PD, 4DD, modeli 72 punktów 1494

Lepiej? :)

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

baty są niezłe, przede wszystkim na machiny, więc jak będziesz grał z imperium to polecam

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Dzisiaj grałem na 1,5k przeciwko Imperium i wygrałem masakrą z dwóch powodów...wraity z banshee blokowały przez 5 tur czołg, którzy został na 2 woundach...Black Knighci wystraszyli rycerzy którzy zwiali za stół...a batami zniszczyłem armatkę, a raczej obsługę...No, a w ostatniej turze wykończyłem oddział swordmenów (chyba) z BSB i kapłankiem-generałem...byli otoczeni: od boku BK i wampir-biegacz, od przodu szkielety, od drugiego boku GG z Wampirem-generałem i od tyłu ostatni Fell Bat ;)

ODPOWIEDZ